KURVA VELKÝ SIN CITY - Komiksová bible od F. Millera, kterou můžete někoho zabít

15. 5. 2014 - 10:59 | Téma | Inzerce

KURVA VELKÝ SIN CITY - Komiksová bible od F. Millera, kterou můžete někoho zabít zdroj: tisková zpráva

V červnu letošního roku vyjde v zámoří u slavného nakladatelství Dark Horse obrovská bichle s názvem BIG DAMN SIN CITY. Jde v podstatě o omnibus, který bude obsahovat všech sedm knih, které napsala i nakreslila naprostá komiksová legenda - Frank Miller. České vydavatelství Comics Centrum nyní přišlo se zajímavou myšlenkou. Kniha, která má 1360 stran a je to tedy opravdu zatraceně velká cihla, u které se bude vazba vytvářet zřejmě ručně, možná vyjde i u nás. Díky Comics Centru by se tak ČR stalo druhou zemí světa, kde komplet Sin City vyšlo.

Náklady na výrobu takovéto knihy se samozřejmě prodraží a minimální rozpočet by měl činit půl milionu korun. Protože jde skutečně o výjimečný a nákladný počin, bude vlastnictví knihy vcelku exkluzivní záležitostí. 
 
Jenže to má jeden háček a vydání nebo nevydání knihy bude záležet čistě na fanoušcích.
 
Komiksáku! Ukaž, že máš koule a podpoř vznik své vysněné knihy....
 
Vtip je v tom, že musí být zakoupeno alespoň výrobní minimum 300 kusů (počítají se pouze zaplacené objednávky a akce končí 31. 5. 2014). Pokud se tedy česká komiksová komunita trochu semkne a sejde se 300 objednávek, kniha ve druhé polovině června 2014 vyjde. V opačném případě k realizaci nedojde a všechny zaplacené částky budou objednatelům vráceny Kniha stojí 2200 Kč takže nejde ani náhodou o levnou záležitost. Ale za kvalitu a exkluzivitu se platí vždycky a mě osobně se tento nápad ohromně líbí.
 
Už byl zmíněn počet stran - tedy 1360. Bonusem zde budou u nás nikdy nepublikované obálky, které poslouží k oddělení jednotlivých dílů. Desky Kurva Velkýho Sin City bude zdobit matný potah a parciální lak. A kolik místa v knihovně by vám to pro představu zabralo? Za prvé - maketa knihy v měřítku 1:1 váží 6 kilogramů, takže originál bude zřejmě ještě o drobet těžší. A za druhé - tento komiksový ingot má hřbet tlustý 60 mm, na výšku bude kniha měřit 325 mm a na šířku 220 mm Po stránce rozměrů se tedy ve většině knihoven místo jistě najde, po stránce nosnosti poliček už to možná bude horší. Sežeňte si výztuhu. 
 
Frank Miller je podle Los Angeles Times nejvýznamnější výtvarník komiksových knih posledního čtvrtstoletí. 

Hlava Comics Centra, pan Václav Dort k Sin City poznamenal:

"Noc je horká jako samo peklo.“ Těmito šesti slovy uvedl Frank Miller, zázračné to dítko komiksu, naprosto nového hrdinu naprosto nové série nového nakladatelství. Této sérii se podařilo prolomit veškeré dosavadní konvence a způsobit revoluci ve světě komiksových příběhů. Otištěním Sin City na stránkách Dark Horse Present v dubnu roku 1991 dokázal Miller vrátit kriminální příběhy zpátky na stránky komiksů, jimž po celá předchozí desetiletí dominovali výlučně superhrdinové. Jím nově pojatý neo-noirový styl plný drsných mizerů, krásných žen a těch nejnadupanějších aut převálcoval všechno jako parní válec a ovlivnil vývoj mnoha budoucích kreslířů, scenáristů a filmařů. Ale co je nejpodstatnější, ovlivnil miliony čtenářů, kteří návštěvou Basin City překročili hranici, přes kterou se už nikdy nechtěli vracet zpátky. V následujících letech se Sin City rozrostlo na celkem sedm knih; všechny napsal a nakreslil sám Frank Miller. Sin City vyhrálo snad každou myslitelnou komiksovou cenu a výsledkem jsou dva senzační filmy, spolurežírované Frankem Millerem a Robertem Rodriguezem."

A nakonec to ještě jednou připomeňme. Realizaci tohoto projektu mají čtenáři zcela ve svých rukách. Tak se ukažte...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku dostal po zhruba deseti měsících nový trailer.
Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

22. 7. 2021 | Novinky | Adam Homola

Tomb Raider z roku 2018 dost možná dostane pokračování, i když zatím prý není ještě nic jisté.
Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Chlapci, nebo teda teď už spíš pánové z Jackass jsou zpět a zase si budou ubližovat.
Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

21. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na očekávané historické drama Ridleyho Scotta The Last Duel je konečně tady.