Kteří herci jsou pro filmová studia nejlepší investicí? Vede Shia LaBeouf.

2. 9. 2010 14:50 - Téma | Autor: red

Kteří herci jsou pro filmová studia nejlepší investicí? Vede Shia LaBeouf.

Již druhý rok po sobě americký herec Shia LaBeouf vévodí seznamu herců Hollywoodu, kteří přinášejí studiu největší zisky v porovnání s jejich honoráři. Mezi deseti nejlepšími je letos pět hereček, zatímco loni v první desítce ženy chyběly, uvádí internetový server forbes.com., který žebříčky pravidelně sestavuje.

Server si dělá vlastní výpočty, podle nichž za každý dolar vynaložený na LaBeoufa studio dostalo z jeho filmů 81 dolarů. K těmto filmům patří Transformers:Pomsta poražených, který ve světě vydělal 836 milionů dolarů, a čtvrtý díl Indiana Jonese se ziskem 787 milionů dolarů.

Druhé místo řebříčku zaujala Anne Hathaway, která za každý vynaložený dolar přinesla studiu 64 dolarů. K těmto filmům patří Válka nevěst nebo Alenka v říši divů, která ve světě vydělala miliardu dolarů. Hathaway z druhého místa vytlačila Jamese McAvoye, který letos z první desítky zcela vypadl.

Daniel Radcliffe jako Harry Potter

Hned za ní se umístil představitel kouzelnického učně Harryho Pottera Daniel Radcliffe následovaný Robertem Downeym Jr., přestavitelem hlavní postavy filmu Iron Man.
Pátá na žebříčku se umístila Cate Blanchett a o šesté místo soupeří Meryl Streep a Jennifer Aniston.

První desítku uzavírají Johnny Depp, Nicolas Cage a Sarah Jessica Parker. Celý seznam je na stránkách www.forbes.com.

Forbes.com vyhledal 36 nejvíce vydělávajících herců v Hollywoodu. Každý musel za pět let hrát aspoň ve třech filmech, které se promítaly nejméně v 500 kinech. Nezahrnují se do toho snímky, které přišly na plátna kin po letošním prvním červnu, a netýká se to ani animovaných filmů.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Znáte ty nejlepší parodie Star Wars?

Znáte ty nejlepší parodie Star Wars?

13. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Harry Potter? Avengers? Bondovky? Ani náhodou, největší filmový fenomén všech dob jsou Star Wars.
Akira nedorazí za dva roky

Akira nedorazí za dva roky

12. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros. nás moc nepotěšilo a zároveň mám udělalo radost. Nejdřív ale ta horší zpráva, která je už částečně obsažená v titulku. Akira jen tak nebude.
Guillermo del Toro se nás v dubnu pokusí vyděsit hororem Antlers

Guillermo del Toro se nás v dubnu pokusí vyděsit hororem Antlers

11. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Guillermo del Toro se vrací, byť tentokrát z pozice producenta. O režii slibně vypadajícího hororu Antlers se postaral Scott Cooper a vypadá to, že si ho del Toro hezky pohlídal.
Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

10. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Netflix má hodně zajímavý konec roku. Na jedné straně bojuje s cenově levnou a obsahově bohatou nabídkou konkurenčního Disney+ (u nás snad příští rok), zatímco na druhé straně tahá z rukávu jednu pecku za druhou.