Konec Top Gearu? Vyhazov Clarksona rozjel další odchody

31. 3. 2015 - 20:00 | Téma | Vojtěch Karlík

Konec Top Gearu? Vyhazov Clarksona rozjel další odchody zdroj: tisková zpráva

BBC bude mít zjevně s vyhazovem populárního moderátora Jeremy Clarksona  z pořadu Top Gear ještě plné ruce práce. V rámci zachování hyperkorektnosti zjevně zařízla dojnou krávu, která poslední roky pořádně vydělávala. Odchodů z Top Gearu totiž bude mnohem víc. 

 I když případ prostořekého moderátora Clarksona není zrovna "byznysem z kina", jde o jednu z nejpopulárnějších televizních show. I proto jsme se rozhodli podívat kauze na zoubek.

Dnes již bývalá tvář Top Gearu rozčeřila jinak klidné a stojaté vody BBC. Ještě před časem nikdo nevěřil, že by veřejnoprávní televize ve Velké Británii zařízla nejpopulárnější pořad jen proto, že její moderátor zrovna není příkladem konformního člověka. Stalo se. Jenže bylo naivní se domnívat, že Top Gear prostě pojede dál. Už na začátku kauzy prohlásili Jeremyho kolegové James May a Richard Hammond, že nechtějí a nebudou na dalších dílech bez svého "šéfa" pracovat. Podle posledních informací z anglického tisku svá slova nechtějí vzít zpět. 

zdroj: Archiv

Řeknete si jistě, že by to nemusel být takový problém. Prostě se seženou jiní moderátoři. Budou také vtipní a budou sršet nekorektním humorem, co už bude trochu korektnější a dál se bude prodávat show do celého světa. Jenže to není tak jisté. Z Top Gearu totiž odchází další dost významná tvář. Včera populární show opustil Andy Willman, který pořad produkoval a navíc i vymýšlel. 

BBC tedy stojí před velmi zásadním krokem. Co bude dál? Nepočítejte s tím, že by se Top Gear vrátil na obrazovky v nezměněné podobě, velké instituce neustupují a svoji chybu prostě nepřiznají. 

zdroj: Archiv

A Jeremy? No tak natáhnul pěstí někomu, jehož prací bylo zajistit jídlo. Mohl ho seřvat, mohl si stěžovat, ale on mu jednu natáhl. V dnešní pokrytecké době se nenosí nejen husté vtípky na veřejnosti, ale řešit konflikty fackou je také špatné. BBC raději zruší výdělečnou show, než by si řekla, čert to vem. 

Pro BBC to znamená jediné - musí postavit celý tým znovu a udělat z něj stejně populární show.

Britský Daily Mail přinesl zajímavý a rádoby skandální text o tom, co všechno od produkce Jeremy a jeho kolegové vyžadovali v zákulisí show k dispozici. Dvacet láhví vína, scrabble, krevetový koktejl, steaky a mnoho dalších dobrot. Této "skandálnosti" se jen smějeme. Trojice moderátorů svým nezaměnitelným stylem pomohla vytvořit celosvětově populární show a chtít po produkci pohodové a fakt "posh" zázemí není přeci nic špatného. 

Je docela možné, že čtveřice tvůrců Clarkson, Hammond, May a nyní i Willman se objeví na jiné televizní stanici. Velký zájem o ně má i internetový kanál Netflix. Nechme se tedy překvapit.

Zdroje: Movieweb

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.