Konec Top Gearu? Vyhazov Clarksona rozjel další odchody

31. 3. 2015 20:00 - Téma | Autor: Vojtěch Karlík

Konec Top Gearu? Vyhazov Clarksona rozjel další odchody Zdroj: Archiv

BBC bude mít zjevně s vyhazovem populárního moderátora Jeremy Clarksona  z pořadu Top Gear ještě plné ruce práce. V rámci zachování hyperkorektnosti zjevně zařízla dojnou krávu, která poslední roky pořádně vydělávala. Odchodů z Top Gearu totiž bude mnohem víc. 

 I když případ prostořekého moderátora Clarksona není zrovna "byznysem z kina", jde o jednu z nejpopulárnějších televizních show. I proto jsme se rozhodli podívat kauze na zoubek.

Dnes již bývalá tvář Top Gearu rozčeřila jinak klidné a stojaté vody BBC. Ještě před časem nikdo nevěřil, že by veřejnoprávní televize ve Velké Británii zařízla nejpopulárnější pořad jen proto, že její moderátor zrovna není příkladem konformního člověka. Stalo se. Jenže bylo naivní se domnívat, že Top Gear prostě pojede dál. Už na začátku kauzy prohlásili Jeremyho kolegové James May a Richard Hammond, že nechtějí a nebudou na dalších dílech bez svého "šéfa" pracovat. Podle posledních informací z anglického tisku svá slova nechtějí vzít zpět. 

Řeknete si jistě, že by to nemusel být takový problém. Prostě se seženou jiní moderátoři. Budou také vtipní a budou sršet nekorektním humorem, co už bude trochu korektnější a dál se bude prodávat show do celého světa. Jenže to není tak jisté. Z Top Gearu totiž odchází další dost významná tvář. Včera populární show opustil Andy Willman, který pořad produkoval a navíc i vymýšlel. 

BBC tedy stojí před velmi zásadním krokem. Co bude dál? Nepočítejte s tím, že by se Top Gear vrátil na obrazovky v nezměněné podobě, velké instituce neustupují a svoji chybu prostě nepřiznají. 

A Jeremy? No tak natáhnul pěstí někomu, jehož prací bylo zajistit jídlo. Mohl ho seřvat, mohl si stěžovat, ale on mu jednu natáhl. V dnešní pokrytecké době se nenosí nejen husté vtípky na veřejnosti, ale řešit konflikty fackou je také špatné. BBC raději zruší výdělečnou show, než by si řekla, čert to vem. 

Pro BBC to znamená jediné - musí postavit celý tým znovu a udělat z něj stejně populární show.

Britský Daily Mail přinesl zajímavý a rádoby skandální text o tom, co všechno od produkce Jeremy a jeho kolegové vyžadovali v zákulisí show k dispozici. Dvacet láhví vína, scrabble, krevetový koktejl, steaky a mnoho dalších dobrot. Této "skandálnosti" se jen smějeme. Trojice moderátorů svým nezaměnitelným stylem pomohla vytvořit celosvětově populární show a chtít po produkci pohodové a fakt "posh" zázemí není přeci nic špatného. 

Je docela možné, že čtveřice tvůrců Clarkson, Hammond, May a nyní i Willman se objeví na jiné televizní stanici. Velký zájem o ně má i internetový kanál Netflix. Nechme se tedy překvapit.

Zdroje: Movieweb

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

28. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Válečné komediální drama Králíček Jojo se hodně povedlo, a dokonce bude bojovat o Oscary. A jak asi víte, příběh malého německého kluka, který se spolu s imaginárním Adolfem Hitlerem snaží nějak zvládnout nástrahy dětství, druhou světovou válku i střet s realitou, se točil v České republice. Filmaři se podívali nejen do Prahy, ale třeba i do Žatce a do Úštěku. A nejde zdaleka o první válečný film, který se v Česku točil. Jaké byly ty další?
Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.