Komik Sacha Baron Cohen má na krku více než dvě stě žalob, přibyla další

28. 10. 2010 16:30 - Téma | Autor: red

Komik Sacha Baron Cohen má na krku více než dvě stě žalob, přibyla další

Anglický komik Sacha Baron Cohen, který má kvůli svým kontroverzním filmům na krku již přes dvě stovky soudních pří, si může připsat na své konto další žalobu. Tentokrát se do něj obul fotoreportér, který tvrdí, že ho napadl Cohenův štáb, když se snažil známého komika natočit při demonstraci na podporu sňatků homosexuálů Los Angeles. Tvrdí, že byla porušena jeho občanská práva, a žádá odškodnění 25.000 dolarů (446.000 korun) za údajnou fyzickou bolest a citové strádání.

Reportér Mike Skiff, který se sám označuje za gaye, tvrdí, že v roce 2009 poznal mezi demonstranty v Los Angeles Cohena, který tam tehdy se svým štábem natáčel část filmu Brüno pojednávající o rakouském homosexuálním módním reportérovi. Snažil se ho natočit na video, ale Cohenovi lidi do něj prý začali strkat, snažili se ho odtáhnout a ohrožovali ho dřevěnými tabulemi.

Záběr umístila Skiffova společnost Third Rail Media na YouTube. Komik na nich stojí na ulici mezi demonstranty protestujícími proti sňatkům homosexuálních párů, kteří tehdy rovněž vyšli do ulic.

Nějaký muž tam křičí: "Poznal jsem ho, je to Brüno, mohu se vsadit, o co chcete." Dav ho začne kárat. Na videozáznamu je také vidět, jak je Skiff odtahován od Barona Cohena, než zasáhne policie.

Skiff tvrdí, že jednání Cohenova štábu bylo porušením jeho občanských práv a že se v davu lidí objevili jedině proto, aby vytvořili konflikt kvůli filmu. Cohenovy neomalené metody se staly od vzniku jeho filmu Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj narodu v roce 2006 předmětem mnoha žalob. Soudy se ale staví spíše na stranu kontroverzního komika.

V červnu 2009 ho obvinila Richelle Olson z Kalifornie z ublížení na zdraví. Stalo se to během natáčení filmu Brüno. Cohen se objevil na její charitativní akci v převleku za Brüna. Údajně do ní strčil, až upadla, a v důsledku zranění zůstala na invalidním vozíku. Případ se ještě řeší.

Sacha Baron Cohen jako Borat

V prosinci palestinský obchodník z Betléma, který je v Cohenově filmu Brüno vykreslen jako terorista, zažaloval Cohena a další lidi z jeho štábu za pomluvy a nactiutrhání. Žádá odškodnění deset milionů dolarů a případ je u soudu ve Washingtonu.

Borat i Brüno jsou postavy, které si Cohen vymyslel pro svůj pořad Da Ali G Show, v němž úspěšně zesměšňuje slavné osobnosti i anonymní lidi na ulici tím, že se vydává nejen za zaostalého nemytého kazašského reportéra Borata, ale také za britského předměstského rappera Aliho G nebo za rakouského homosexuálního módního komentátora, který se snaží pro dosažení své slávy udělat cokoli, včetně změny sexuální orientace.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

6. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Obvykle platí, že když vznikne hit, s pokračováním se dlouho neváhá. Není to však pravidlem.
Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

5. 12. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Současnému Hollywoodu vládnou comicsy, toho si už nejspíš stihl všimnout i ten nejméně pozorný návštěvník kin. Stejně výhodná je ale v poslední době i sázka na nostalgii.
Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

4. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Takhle má vypadat pořádný první trailer. Žádné naznačování, ale spousta záběrů, nástřel příběhu, pohled na nové postavy a samozřejmě na hlavního borce, který se stylově loučí.
Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

4. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Mena Massoud toho za sebou ještě moc nemá. Pár seriálů, několik kraťasů a jeden masivní blockbuster. Přesto je bez práce.