Komedie Všichni jsou v pohodě se objeví v kinech od 1.dubna.

16. 3. 2010 - 13:00 | Téma | red

Komedie Všichni jsou v pohodě se objeví v kinech od 1.dubna. zdroj: tisková zpráva

Komedie Všichni jsou v pohodě, kde se v hlavních rolích představí Robert De Niro, Drew Barrymoreová, Kate Beckinsaleová a Sam Rockwell, vstoupí do kin 1.dubna. Dnes ji společnost Falcon představila na pracovní projekci v Praze.

Hrdinou snímku je čerstvý důchodce, který si uvědomil, že se svými čtyřmi dětmi nestrávil tolik času, kolik by býval chtěl. Usoudí, že je čas napravit to. Žena mu zemřela a on se rozhodne pozvat celou rozvětvenou rodinu na víkend. Přípravy jsou bez problémů až do chvíle, kdy mu začínají všichni z různých důvodů svou účast odříkat.

Otec se pak vypraví na pouť po Spojených státech s úmyslem překvapit své děti a radovat se z jejich úspěchu a štěstí. Vydá se za svým synem "umělcem" do New Yorku, za dcerou do Chicaga, která "je velké zvíře v reklamní společnosti", za Robertem, "dirigentem orchestru" v Denveru, a také za nejmladší Rosie, která je "tanečnice v drahém podniku v Las Vegas". Zjistí, že když mu manželka o dětech vyprávěla, nechávala si špatné zprávy pro sebe a ty dobré trochu přeháněla.

Snímek Všechno je v pohodě je inspirován italským filmem Stanno Tutti Bene, který v roce 1990 natočil Giuseppe Tornatore. Producent Gianni Nunnari se pak rozhodl tento příběh otce a jeho potomků uzpůsobit pro americké prostředí. Vstříc mu vyšel anglický scenárista a režisér Kirk Jones. Původní film si však pustil jen třikrát; chtěl ho natočit znovu v jiné řeči. Odletěl do New Yorku, projel celými Spojenými státy právě tak, jako hlavní hrdina. Pobýval v nejlevnějších motelech, cestoval autobusy a vlaky, cestou si povídal s lidmi a nahrál stovku rozhovorů.

Robert De Niro byl od samého počátku Jonesovou první volbou pro obsazení hlavní role. "Typický divák pro tenhle film neexistuje...kromě těch, kteří mají rodiče, bratry, sestry nebo děti," uvedl.

Kirk Jones v roce 1998 napsal a režíroval svůj celovečerní debut Nedovo zázračné vzkříšení s rozpočtem tři miliony dolarů, který se vzhledem k nákladům tehdy stal druhým nejúspěšnějším filmem na světě. Pak režíroval řadu televizních reklam, za které získal v průběhu 15 let bezpočet cen včetně Stříbrného lva z Cannes. V roce 2004 režíroval druhý celovečerní snímek Kouzelná chůva Nanny McPhee, k němuž scénář napsala a zahrála si v něm Emma Thompsonová. Film, označovaný za "novodobou Mary Poppinsovou", se ve Velké Británii umístil mezi deseti nejúspěšnějšími projekty.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.
Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.