Komedie Probudím se včera vede návštěvnost kin

27. 3. 2012 10:41 - Téma | Autor: red

Komedie Probudím se včera vede návštěvnost kin Zdroj: Archiv

Komedie režiséra Miloslava Šmídmajera s Jiřím Mádlem v hlavní roli Probudím se včera skončila už podruhé v čele žebříčku návštěvnosti českých kin. O víkendu ji zhlédlo dalších 24.717 lidí, kteří v pokladnách nechali 3,3 milionu korun.

Druhá je podle informací Unie filmových distributorů novinka - americký snímek Hunger Games natočený podle populárního románu pro mládež, jenž v češtině vyšel pod názvem Aréna smrti. Zatímco v zámořských kinech láme rekordy, v Česku ho po premiéře zhlédlo 18.548 diváků, na tržbách vydělal 2,6 milionu korun.

Třetí skončila stejně jako před týdnem Železná lady s oscarovou Meryl Streepovou v roli britské premiérky Margaret Thatcherové. Na konto si připsala 5000 návštěvníků. Zatím ji zhlédlo 85.423 lidí, kteří v kinech nechali 11 milionů korun.

Novinka Bohdana Slámy Čtyři slunce o víkendu klesla z pátého místa na sedmé, před filmová plátna přilákala jen 4373 zájemců. Místa od devátého do dvanáctého patří domácí tvorbě: komediím Signál a Láska je láska, rodinnému příběhu s animovanými pasážemi Modrý tygr a filmu Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka, jehož oficiální premiéra teprve čeká.

Hunter games

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

28. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Válečné komediální drama Králíček Jojo se hodně povedlo, a dokonce bude bojovat o Oscary. A jak asi víte, příběh malého německého kluka, který se spolu s imaginárním Adolfem Hitlerem snaží nějak zvládnout nástrahy dětství, druhou světovou válku i střet s realitou, se točil v České republice. Filmaři se podívali nejen do Prahy, ale třeba i do Žatce a do Úštěku. A nejde zdaleka o první válečný film, který se v Česku točil. Jaké byly ty další?
Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.