Komedie Benga v záloze s Ferrellem a Wahlbergem vede žebříček návštěvnosti v USA

9. 8. 2010 - 19:15 | Téma | red

Komedie Benga v záloze s Ferrellem a Wahlbergem vede žebříček návštěvnosti v USA zdroj: tisková zpráva

Komedie Benga v záloze s Willem Ferrellem a Markem Wahlbergem sesadila thriller Počátek z třítýdenního vedení žebříčku nejnavštěvovanějších filmů v USA.

Za uplynulý týden přinesl výtěžek z prodaných lístků za Benga v záloze 35,6 milionu dolarů, zatímco vstupenky na Počátek s Leonardem DiCapriem pouze 18,6 milionu dolarů. Na třetím místě je nový taneční film Step Up 3D s lístky prodanými za 15,5 milionu dolarů.

Pro komika Willa Ferrella je kasovní úspěch filmové novinky Benga v záloze satisfakcí za loňský film Země ztracených, nominovaný na filmovou anticenu. Pro Wahlberga, který se v komediích často neukazuje, jde o největší úspěch od remaku Planety opic z roku 2001.

Počátek

Ve snímku Benga v záloze hrají dvojici detektivů, která má málo společného. Film stál 85 milionů dolarů a kritici mu dávali velkou šanci. Zejména pro Ferrella je kasovní úspěch dobrá zpráva, neboť jeho účinkování v Zemi ztracených i v Poloprofesionálovi o rok předtím ohrozily jeho další "nasazení" ve vysokorozpočtových filmech.

Do první desítky kasově nejúspěšnějších filmů se s 2,6 milionu dolarů utrženými za minulý týden probojovala kritiky vychvalovaná komedie Děti jsou v pořádku (The Kids Are All Right), v níž sehrály roli lesbického páru Annette Bening a Julianne Moore.

Salt, Angelina Jolie

První pětici úspěšných filmů uzavírají thriller Salt s Angelinou Jolie a film Blbec k večeři se Stevem Carellem. První za týden vyprodal lístky za 11,1 milionu dolarů, druhý za 10,5 milionu. Třítýdenní promítání prvního tvůrcům vyneslo už 92 milionů, čtrnáctidenní druhého skoro 50 milionů.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.