Kocour Garfield jako zachránce animovaného světa v novém 3D snímku

1. 5. 2010 - 17:00 | Téma | red

Kocour Garfield jako zachránce animovaného světa v novém 3D snímku zdroj: tisková zpráva

Zejména nejmladším divákům je určena nová animovaná komedie o kocouru Garfieldovi Zvířecí jednotka zasahuje, která je natočena ve formátu 3D. Americký snímek o boji obvykle líného kocoura a jeho přátel s padouchy, kteří chtějí zpustošit animovaný svět, přijde do českých kin 13. května. Film, který režíroval Mark A. Z. Dippe, dnes na pracovní projekci v Praze představila distribuční společnost Palace Pictures.

Chlupatý, tlustý a líný hrdina, jehož největší láskou je dobré jídlo, se ve snímku trvajícím 72 minut pokouší připravit padoušku Vetvix o převratný vynález, který ukradla a s jehož pomocí chce získat vládu nad světem. Garfield ovšem odvážně riskuje vlastní srst a snaží se naplnit své bojové heslo: "Jedna kočka může změnit celý svět!" V boji mu pomáhají jeho přátelé Arlene, Odie a Nermal i kočičí superman Garzooka.

Stejně jako v předchozích snímcích o Garfieldovi propůjčil hlavnímu hrdinovi hlas Vladimír Čech, který namluvil rovněž Garzooku. Jejich protihráčku Vetvix nadabovala Barbora Munzarová; další postavy promlouvají hlasem René Slováčkové a Michala Holána.

Kocoura Garfielda jako komiksovou postavu vymyslel Jim Davies; jeho příběhy v novinách začaly vycházet v roce 1978. Jeho příhody nyní znají děti po celém světě, ve formě sešitů vycházejí i v Česku. Garfield se dočkal nejdříve krátkých animovaných seriálů v televizi a v roce 2004 i celovečerního filmu režírovaného Peterem Hewittem. Druhý snímek o líném kocourovi natočil o dva roky později Tim Hill.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.