Kocour Garfield jako zachránce animovaného světa v novém 3D snímku

1. 5. 2010 - 17:00 | Téma | red

Kocour Garfield jako zachránce animovaného světa v novém 3D snímku zdroj: tisková zpráva

Zejména nejmladším divákům je určena nová animovaná komedie o kocouru Garfieldovi Zvířecí jednotka zasahuje, která je natočena ve formátu 3D. Americký snímek o boji obvykle líného kocoura a jeho přátel s padouchy, kteří chtějí zpustošit animovaný svět, přijde do českých kin 13. května. Film, který režíroval Mark A. Z. Dippe, dnes na pracovní projekci v Praze představila distribuční společnost Palace Pictures.

Chlupatý, tlustý a líný hrdina, jehož největší láskou je dobré jídlo, se ve snímku trvajícím 72 minut pokouší připravit padoušku Vetvix o převratný vynález, který ukradla a s jehož pomocí chce získat vládu nad světem. Garfield ovšem odvážně riskuje vlastní srst a snaží se naplnit své bojové heslo: "Jedna kočka může změnit celý svět!" V boji mu pomáhají jeho přátelé Arlene, Odie a Nermal i kočičí superman Garzooka.

Stejně jako v předchozích snímcích o Garfieldovi propůjčil hlavnímu hrdinovi hlas Vladimír Čech, který namluvil rovněž Garzooku. Jejich protihráčku Vetvix nadabovala Barbora Munzarová; další postavy promlouvají hlasem René Slováčkové a Michala Holána.

Kocoura Garfielda jako komiksovou postavu vymyslel Jim Davies; jeho příběhy v novinách začaly vycházet v roce 1978. Jeho příhody nyní znají děti po celém světě, ve formě sešitů vycházejí i v Česku. Garfield se dočkal nejdříve krátkých animovaných seriálů v televizi a v roce 2004 i celovečerního filmu režírovaného Peterem Hewittem. Druhý snímek o líném kocourovi natočil o dva roky později Tim Hill.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.