Kino Lucerna uvedlo v předpremiéře film Imaginarium dr. Parnasse

1. 1. 2010 - 21:00 | Téma | red

Kino Lucerna uvedlo v předpremiéře film Imaginarium dr. Parnasse zdroj: tisková zpráva

Nový film Imaginarium dr. Parnasse od britského režiséra Terryho Gilliama dnes odvysílalo pražské kino Lucerna, které tak oficiálně zahájilo 101. sezonu své existence. Film uvedou česká kina na konci ledna.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Nový snímek člena legendární britské komediální skupiny Monty Python zůstal téměř nedokončen. V průběhu filmování, na konci ledna 2008, zemřel na předávkování léky mladý australský herec Heath Ledger, který ve filmu ztvárňuje postavu Tonyho. "Myslel jsem, že je prostě konec a jedeme domů, lidé kolem mě ale řekli, že film musíme dokončit. Vymysleli jsme, že když postava projde zrcadlem, změní se její tvář, proto roli dokončili další herci." uvedl Gilliam. Ve filmu tak postavu Tonyho nakonec postupně představují hvězdy Johnny Depp, Jude Law a Colin Farrell.

Děj Imaginarium dr. Parnasse vypráví příběh doktora Parnasse (Christopher Plummer), který vyhrál nesmrtelnost v sázce s ďáblem panem Nickem. O mnoho století později našel pravou lásku a s ďáblem podepsal novou smlouvu. V ní stálo, že se vzdává své nesmrtelnosti výměnou za mládí, ale jeho prvorozené dítě se v den svých 16. narozenin stane majetkem pana Nicka.

Předpremiáru si nenechalo ujít několik známých osobností, např. herci Pavel Liška nebo Jiří Lábus. "Čekám, že to bude v podobném duchu jako předchozí Gilliamovy filmy, čekám podobnou imaginativní záležitost, zajímavý už je jen ten název," řekl ČTK Lábus.

Snímek Imaginarium dr. Parnasse měl být tuzemským divákům představen loni na začátku srpna. Režisér a scenárista Gilliam se tehdy zúčastnil slavnostního zahájení Festivalu nad řekou v Písku, kde se stal prvním držitelem Ceny Miroslava Ondříčka za celoživotní přínos světové kinematografii. Film nakonec nemohl být v Písku uveden kvůli zásahům distributora. Obrázek zdroj: tisková zpráva

Terry Gilliam je znám svým pozitivním vztahem k České republice. V roce 2006 například na karlovarském festivalu představil svůj snímek Krajina přílivu a zdůraznil, že jeho inspirací byl český surrealistický filmař Jan Švankmajer. "Viděl jsem Alenku i Fausta, je to návykové, když vidíte, jak maso leze po scéně, Švankmajer je úžasný, brilantní člověk," složil poklonu Švankmajerovi.

Častý host festivalů v Česku včetně Letní filmové školy v Uherském Hradišti před časem v Praze osobně představil snímek Kletba bratří Grimmů.

Člen populární skupiny Monty Python John Cleese loni v říjnu při přebírání ceny za celoživotní dílo od Britské akademie filmového a televizního umění (BAFTA) v žertu prohlásil, že jméno Terry je zřejmě "československého původu".

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku dostal po zhruba deseti měsících nový trailer.
Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

22. 7. 2021 | Novinky | Adam Homola

Tomb Raider z roku 2018 dost možná dostane pokračování, i když zatím prý není ještě nic jisté.
Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Chlapci, nebo teda teď už spíš pánové z Jackass jsou zpět a zase si budou ubližovat.
Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

21. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na očekávané historické drama Ridleyho Scotta The Last Duel je konečně tady.