Kino Lucerna uvedlo v předpremiéře film Imaginarium dr. Parnasse

1. 1. 2010 - 21:00 | Téma | red

Kino Lucerna uvedlo v předpremiéře film Imaginarium dr. Parnasse zdroj: tisková zpráva

Nový film Imaginarium dr. Parnasse od britského režiséra Terryho Gilliama dnes odvysílalo pražské kino Lucerna, které tak oficiálně zahájilo 101. sezonu své existence. Film uvedou česká kina na konci ledna.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Nový snímek člena legendární britské komediální skupiny Monty Python zůstal téměř nedokončen. V průběhu filmování, na konci ledna 2008, zemřel na předávkování léky mladý australský herec Heath Ledger, který ve filmu ztvárňuje postavu Tonyho. "Myslel jsem, že je prostě konec a jedeme domů, lidé kolem mě ale řekli, že film musíme dokončit. Vymysleli jsme, že když postava projde zrcadlem, změní se její tvář, proto roli dokončili další herci." uvedl Gilliam. Ve filmu tak postavu Tonyho nakonec postupně představují hvězdy Johnny Depp, Jude Law a Colin Farrell.

Děj Imaginarium dr. Parnasse vypráví příběh doktora Parnasse (Christopher Plummer), který vyhrál nesmrtelnost v sázce s ďáblem panem Nickem. O mnoho století později našel pravou lásku a s ďáblem podepsal novou smlouvu. V ní stálo, že se vzdává své nesmrtelnosti výměnou za mládí, ale jeho prvorozené dítě se v den svých 16. narozenin stane majetkem pana Nicka.

Předpremiáru si nenechalo ujít několik známých osobností, např. herci Pavel Liška nebo Jiří Lábus. "Čekám, že to bude v podobném duchu jako předchozí Gilliamovy filmy, čekám podobnou imaginativní záležitost, zajímavý už je jen ten název," řekl ČTK Lábus.

Snímek Imaginarium dr. Parnasse měl být tuzemským divákům představen loni na začátku srpna. Režisér a scenárista Gilliam se tehdy zúčastnil slavnostního zahájení Festivalu nad řekou v Písku, kde se stal prvním držitelem Ceny Miroslava Ondříčka za celoživotní přínos světové kinematografii. Film nakonec nemohl být v Písku uveden kvůli zásahům distributora. Obrázek zdroj: tisková zpráva

Terry Gilliam je znám svým pozitivním vztahem k České republice. V roce 2006 například na karlovarském festivalu představil svůj snímek Krajina přílivu a zdůraznil, že jeho inspirací byl český surrealistický filmař Jan Švankmajer. "Viděl jsem Alenku i Fausta, je to návykové, když vidíte, jak maso leze po scéně, Švankmajer je úžasný, brilantní člověk," složil poklonu Švankmajerovi.

Častý host festivalů v Česku včetně Letní filmové školy v Uherském Hradišti před časem v Praze osobně představil snímek Kletba bratří Grimmů.

Člen populární skupiny Monty Python John Cleese loni v říjnu při přebírání ceny za celoživotní dílo od Britské akademie filmového a televizního umění (BAFTA) v žertu prohlásil, že jméno Terry je zřejmě "československého původu".

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.