Killers of the Flower Moon nakonec ulovil Apple

1. 6. 2020 - 14:30 | Novinky | Adam Homola

Killers of the Flower Moon nakonec ulovil Apple zdroj: Santa Barbara International Film Festival

Jeden z nejostřeji sledovaných hollywoodských projektů si právě našel nový domov. Novinku od Martina Scorseseho uvidíme sice i v kinech, ale doma bude na Apple.

Řeč je o chystaném velkofilmu Killers of the Flower Moon, ve kterém se dvou hlavních rolí ujmou Scorseseho dlouhodobí a více než ověření spolupracovníci: Leonardo DiCaprio a Robert De Niro. Jakkoliv bude film exkluzivně k nalezení na platformách Apple, budeme si na něj moct zajít i do kin. O kinodistribuci se totiž postará Paramount.

Killers of the Flower Moon přitom nebude nic laciného – projekt by měl vyjít na něco kolem 200 milionů dolarů a podle zdrojů Deadlinee se o něj přetahovala prakticky všechna velká hollywoodská studia. Ve hře tak byl Universal, MGM a o slovo se dokonce přihlásil i Netflix, který předtím ulovil Scorsese Irčana. Nakonec ale všechny přeplatil Apple.

A pokud se na poslední chvíli ještě nevyloupne a rychle nezrealizuje něco epického, bude Killers of the Flower Moon ten doposud největší filmový projekt Apple.

Ve své podstatě má jít o rozmáchlý „western“ inspirovaný knihou Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the FBI od Davida Granna. Kniha se točí kolem záhadných vražd bohatých indiánů v Oklahomě poté, co bylo pod jejich zemí objevena ropa. Celý příběh se odehrává na začátku 20. let minulého století a následné vyšetřování případu dalo vzniknout FBI, jak už napovídá název knihy.

Killer of the Flower Moon se tak rýsuje jako jeden z těch filmů které budete chtít mít pod drobnohledem. Irčan se Scorsesemu (navzdory obří délce) víc než povedl a jde pochopitelně jen o špičku ledovce.

Zdroje: Deadline

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.