Killers of the Flower Moon nakonec ulovil Apple

1. 6. 2020 - 14:30 | Novinky | Adam Homola

Killers of the Flower Moon nakonec ulovil Apple zdroj: Santa Barbara International Film Festival

Jeden z nejostřeji sledovaných hollywoodských projektů si právě našel nový domov. Novinku od Martina Scorseseho uvidíme sice i v kinech, ale doma bude na Apple.

Řeč je o chystaném velkofilmu Killers of the Flower Moon, ve kterém se dvou hlavních rolí ujmou Scorseseho dlouhodobí a více než ověření spolupracovníci: Leonardo DiCaprio a Robert De Niro. Jakkoliv bude film exkluzivně k nalezení na platformách Apple, budeme si na něj moct zajít i do kin. O kinodistribuci se totiž postará Paramount.

Killers of the Flower Moon přitom nebude nic laciného – projekt by měl vyjít na něco kolem 200 milionů dolarů a podle zdrojů Deadlinee se o něj přetahovala prakticky všechna velká hollywoodská studia. Ve hře tak byl Universal, MGM a o slovo se dokonce přihlásil i Netflix, který předtím ulovil Scorsese Irčana. Nakonec ale všechny přeplatil Apple.

A pokud se na poslední chvíli ještě nevyloupne a rychle nezrealizuje něco epického, bude Killers of the Flower Moon ten doposud největší filmový projekt Apple.

Ve své podstatě má jít o rozmáchlý „western“ inspirovaný knihou Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the FBI od Davida Granna. Kniha se točí kolem záhadných vražd bohatých indiánů v Oklahomě poté, co bylo pod jejich zemí objevena ropa. Celý příběh se odehrává na začátku 20. let minulého století a následné vyšetřování případu dalo vzniknout FBI, jak už napovídá název knihy.

Killer of the Flower Moon se tak rýsuje jako jeden z těch filmů které budete chtít mít pod drobnohledem. Irčan se Scorsesemu (navzdory obří délce) víc než povedl a jde pochopitelně jen o špičku ledovce.

Zdroje: Deadline

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.