Kevin Costner: herec, režisér a zpěvák slaví 55let

- Téma autor: red

Nejvíc jej proslavila Oscary ověnčená westernová epopej Tanec s vlky z roku 1990. Americký herec, režisér a producent Kevin Costner natočil filmy, které získaly Oscary či slavily divácký ohlas, ale na druhou stranu i úplné propadáky. Na vrcholu své herecké kariéry byl zřejmě v první polovině 90. let, nedávno natočil i hudební album. V pondělí oslaví pětapadesátiny.

Costner se narodil 18. ledna 1955 v kalifornském Lynwoodu. Zpočátku se živil marketingem, který studoval, ale pak se náhodou setkal s Richardem Burtonem a uvědomil si, že chce být hercem. Mihl se v několika maličkých rolích včetně jednoho erotického filmu. V roce 1985 jej obsadili do filmu Silverado a o dva roky později oslnil v roli agenta Nesse v gangsterce Nedotknutelní.

Osobní strážce: Kevin Costner a Whitney Houston

Později se prosadil i jako režisér a producent a jeho Tanec s vlky získal sedm Oscarů. Costner tu hrál hlavní roli - vojáka za Občanské války, který se rozhodne žít se Siouxy. V Osobním strážci zase ztělesnil muže, který chrání popovou hvězdu Whitney Houstonovou. Zajímavý byl i Vodní svět, jeden z nejnákladnějších filmů všech dob, který měl ambici stát se kasovním trhákem. I přes napínavý děj se tak ale nestalo, podobně jako u westernu Wyatt Earp z roku 1994. Poslední dobou začal Costner i zpívat a v roce 2008 vydal první album s country-rockovou kapelou Modern West.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.