Kevin Costner: herec, režisér a zpěvák slaví 55let

19. 1. 2010 - 17:01 | Téma | red

Kevin Costner: herec, režisér a zpěvák slaví 55let zdroj: tisková zpráva

Nejvíc jej proslavila Oscary ověnčená westernová epopej Tanec s vlky z roku 1990. Americký herec, režisér a producent Kevin Costner natočil filmy, které získaly Oscary či slavily divácký ohlas, ale na druhou stranu i úplné propadáky. Na vrcholu své herecké kariéry byl zřejmě v první polovině 90. let, nedávno natočil i hudební album. V pondělí oslaví pětapadesátiny.

Costner se narodil 18. ledna 1955 v kalifornském Lynwoodu. Zpočátku se živil marketingem, který studoval, ale pak se náhodou setkal s Richardem Burtonem a uvědomil si, že chce být hercem. Mihl se v několika maličkých rolích včetně jednoho erotického filmu. V roce 1985 jej obsadili do filmu Silverado a o dva roky později oslnil v roli agenta Nesse v gangsterce Nedotknutelní.

Osobní strážce: Kevin Costner a Whitney Houston zdroj: tisková zpráva

Později se prosadil i jako režisér a producent a jeho Tanec s vlky získal sedm Oscarů. Costner tu hrál hlavní roli - vojáka za Občanské války, který se rozhodne žít se Siouxy. V Osobním strážci zase ztělesnil muže, který chrání popovou hvězdu Whitney Houstonovou. Zajímavý byl i Vodní svět, jeden z nejnákladnějších filmů všech dob, který měl ambici stát se kasovním trhákem. I přes napínavý děj se tak ale nestalo, podobně jako u westernu Wyatt Earp z roku 1994. Poslední dobou začal Costner i zpívat a v roce 2008 vydal první album s country-rockovou kapelou Modern West.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.