Keira Knightley si zadarmo zahrála v nízkonákladovém snímku

- Téma autor: red

Nejnovějším projektem britské filmové hvězdy Keiry Knightleyové není hollywoodský velkofilm, ale krátký umělecký snímek natočený za pouhých 15.000 liber (430.000 korun). Knightleyová ve snímku, který natočil jako svůj režisérský debut výtvarník Stuart Pearson Wright, navíc hrála zadarmo.

Keira Knightley se v posledních letech objevovala v trhácích, jako byly filmy o pirátech z Karibiku nebo Vévodkyně. Tentokrát ale přijala Wrightovu nabídku, aby hrála v jeho desetiminutovém snímku Maze (Bludiště).

Knightleyová a Wright v něm vystupují jako alžbětinští dvořané ztracení v bludišti, které má být metaforou pro rozpad vztahu. Film se bude promítat od začátku května na výstavě Wrightových obrazů v londýnské galerii Riflemaker.

"Líbila se mi myšlenka dělat něco, co je čistě tvůrčí, zvláštní a nádherné, ne jen obchodní podnik," řekla pětadvacetiletá herečka listu The Independent. Film natočila zadarmo za jeden den v parku Longleat Safari, kde jí za šatnu sloužil pokoj v místním motelu.

Zkušenosti z velkofilmů se jí ale hodily. Po natáčení Vévodkyně neměla problém s improvizací alžbětinských dialogů nebo s těžkým kostýmem a parukou.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.