Kdo režíroval a napsal Legendu o Zorrovi

24. 10. 2005 - 9:23 | Téma | red

Kdo režíroval a napsal Legendu o Zorrovi zdroj: tisková zpráva

MARTIN CAMPBELL (režie) natočil v roce 1998 snímek Zorro: Tajemná tvář, který byl nominován na Oscara a Zlatý glóbus a odstartoval mezinárodní kariéry Antonia Banderase a Catherine Zeta-Jonesové

MARTIN CAMPBELL (režie) natočil v roce 1998 snímek Zorro: Tajemná tvář, který byl nominován na Oscara a Zlatý glóbus a odstartoval mezinárodní kariéry Antonia Banderase a Catherine Zeta-Jonesové. O dva roky později natočil Campbell snímek Vertical Limit, který se dočkal příznivé reakce kritiky a po celém světě vydělal přes 200 milionů dolarů. Režie se zhostil také u bondovky Zlaté oko, v níž se v roli slavného britského špiona poprvé představil Pierce Brosnan. Snímek vydělal přes 350 milionů dolarů. Campbell bude režírovat také nadcházející bondovku Casino Royale. Campbell se narodil na Novém Zélandu a později se přestěhoval do Londýna, kde začal pracovat jako kameraman. Vyprodukoval kontroverzní britský film Scum a komedii Black Joy, která se stala soutěžním snímkem na MFF v Cannes. Jako režisér debutoval populárním seriálem Profesionálové a pokračoval dalšími dvěma seriály Shoestring a Minder. V polovině osmdesátých let, kdy už byl považován za jednoho z nejlepších režisérů v Británii, natočil uznávaný televizní film Reilly: Ace Of Spies. Za práci na pětihodinovém seriálu Edge of Darkness, pojednávajícím o nukleárním zamoření Anglie, získal šest cen BAFTA. Jeho prvním hollywoodským snímkem se stal film Criminal Law, po němž natočil filmy Bezbranná a Útěk z Absolomu. Mezi jeho další americké počiny patří film HBO Cast A Deadly Spell a dvě epizody seriálu Zločin v ulicích. Zrežíroval také romantický film Hranice zlomu s Angelinou Jolieovou a Clivem Owenem.

Roberto Orci a  Alex Kurtzman ROBERTO ORCI & ALEX KURTZMAN (námět a scénář) tvoří kreativní duo už od dob studií na střední škole. Společně jsou scénáristy a vedoucími výroby u uznávaného televizního seriálu Alias. V poslední době napsali scénář ke sci-fi thrilleru Ostrov, v němž si pod režijní taktovkou Michaela Baye zahráli Scarlett Johanssonová a Ewan McGregor, a chystanému třetímu pokračování série Mission: Impossible s Tomem Cruisem. Kurtzman s Orcim se potkali na střední škole, kde spolu napsali několik dobrodružných scénářů a brzy si uvědomili svůj společný tvůrčí potenciál. Když je pak vysokoškolské studium rozdělilo, nadále pokračovali ve spolupráci přes telefon. Po dokončení studií začal Kurtzman pracovat jako asistent produkce u populárních televizních seriálů Herkules a Xena, které je inspirovaly k tomu, aby zkusili své štěstí s ukázkovým scénářem. Brzy po jeho napsání získali první uplatnění v tomto oboru a během několika měsíců se ve svých třiadvaceti letech stali hlavními scénáristy Herkulese. Nabyté zkušenosti uplatnili u nového špionážního sci-fi seriálu Alias, v jehož hlavní roli se představila Jennifer Garnerová. Seriál, který si oblíbily miliony Američanů, si získal uznání kritiků a obdržel čtyři Emmy. Kromě tohoto seriálu v současné době pracují na několika dalších celovečerních filmech.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

23. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na V zajetí démonů 3 je tady a vrací se v něm všichni staří známí.
Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.