Kdo je kdo v trilogii X-Men - Protivníci

25. 5. 2006 - 16:55 | Téma | red

Kdo je kdo v trilogii X-Men - Protivníci zdroj: tisková zpráva

Magneto, původní jménem Eric Magnus Lensherr, který je schopen ovládat magnetické pole a díky tomu libovolně pohybovat kovovými předměty, má po své trpké zkušenosti z Osvětimi k lidstvu velkou nedůvěru

Magneto, původní jménem Eric Magnus Lensherr, který je schopen ovládat magnetické pole a díky tomu libovolně pohybovat kovovými předměty, má po své trpké zkušenosti z Osvětimi k lidstvu velkou nedůvěru. A tak se tento bývalý přítel a spolupracovník profesora Xaviera díle rozhodl vytvořit přístroj, s jehož pomocí by většinu hlav států přetvořil v mutanty. Za tuto snahu byl po zásluze potrestán. V druhém díle se mu však podařilo uprchnout. A co víc – musí se spojit s X-Meny proti novému, společnému protivníkovi, plukovníku Strykerovi. Toto spojenectví je však jen dočasné a všichni se brzy vrátí ke svým rolím, Magnetovo bratrstvo bude terorizovat lidstvo a X-Meni se mu v tom budou snažit bránit...

Sir Ian McKellen mezi dvěma díly X-Menů stihl natočit trilogii Pán prstenů, úloha Gandalfa mu dopomohla k zápisu do filmových dějin.

Rebecca Romijn-Stamosová jako Mystique Mystique (vlastním, neméně tajemným, jménem Raven Darkholmová) je věrnou spolupracovnicí Magneta a díky svým schopnostem proměnit se v jakoukoli bytost a atletickým kvalitám, které vysoce převyšují schopnost normálního člověka, má nejen téměř neomezené špiónské kvality ale i možnosti vyhnout se vězení. A přece v něm na konci druhého dílu končí. Tak snadno se však jejích služeb Magneto nemíní vzdát…

Nizozemská krasavice Rebecca Romijn-Stamosová vynikla především titulní rolí v thrilleru Femme Fatale, objevila se také v dalším comicsovém snímku Kat.

Bruce Davison jako senátor Robert Kelly Senátor Robert Kelly byl velkým odpůrcem mutantů až do chvíle, kdy ho Magneto unesl a učinil z něj pokusného králíka svého stroje k urychlení mutace. Ve velmi zuboženém stavu Kelly vyhledá profesora Xaviera a v sídle X_Menů umírá. To však do jisté chvíle věděli pouze diváci, Kellyho smrti využila Mystique, která na sebe vzala jeho podobu a mohla beztrestně využívat jeho politické moci.

Kellyho představitelem je Bruce Davison, jehož doménou jsou především vedlejší a televizní role. K vidění byl třeba ve filmu šílená/krásný.

Brian Cox jako plukovník William Stryker Plukovník William Stryker se načas stal úhlavním protivníkem Xaviera a jeho družiny. Mutanty nenávidí natolik, že nechal uvěznit svého syna, když se u něj projevila mutace. Své armádní postavení Stryker dovede využít nejen k tomu, aby proti mutantům poštval veřejné mínění ale i k pokusu o jejich definitivní genocidě.

Do role Strykera byl obsazen veterán Brian Cox, mimo jiné první Hannibal Lecter ve filmu Lovec lidí. V posledních letech si ho mohli diváci užít v hororu Kruh , v dramatu 25. hodina, kde hraje otce hlavního hrdiny, anebo v historické podívané Trója.

Kelly Huová jako Lady Deathstrike Lady Deathstrike, vlastně Yuriko Oyamaová, byla, ač sama mutantka, asistentkou a pomocnicí plukovníka Strykera. Svými schopnostmi je jakýmsi ženským protějškem Wolverina - i ona má adamantiový skelet a vysunovací drápy, v každém prstu jeden. Motivací slečny Oyamaové byla především pomsta Wolverinovi, kterého viní ze smrti rodičů. Z jejího souboje na život a na smrt s Wolverinem však vítězně vzešel člen X-Men

Tehdy třicetipětiletá Kelly Huová dostala v X-Men 2 po Králi Škorpionovi druhou větší příležitost. Od té doby se však žádné výraznější úlohy nedostala.

Aaron Stanford jako Pyro Pyro (nebo také John Allerdyce) sice nedokáže oheň zažehnout, dokáže ho ale kontrolovat a libovolně jím i manipulovat. Jakožto absolvent Školy pro nadanou mládež měl našlápnuto, aby se stal plnohodnotnou součástí X-Menů. Zvolil však zcela jinak a přiklonil se na stranu Magneta a jeho nohsledů.

Pyra hraje Aaron Stanford, jehož herecká hvězda rychle stoupá vzhůru a kterého jsme měli možnost vidět v Cucákovi anebo hororu Hory mají oči.

Shohreh Aghdashloová jako Kavita Raová Přední světová genetička doktorka Kavita Raová zasáhla do konfliktu mezi lidstvem a mutanty pouze jedenkrát, zato však velmi výrazně. Její objev léku proti mutantskému genu byl sice veden dobrými úmysly, v nesprávných rukou se ale může stát nebezpečnou zbraní…

Čtyřiapadesátiletá íránská herečka Shohreh Aghdashloová se světovému publiku výrazně představila v psychologickém dramatu Dům z písku a mlhy, za který byla nominována na Oscara, anebo v hororu V moci ďábla.

Vinnie Jones jako Juggernaut Juggernaut, občanským jménem Cain Marko, se měl stát jedním z hrdinných X-Menů. Nevlastní bratr Charlese Xaviera však obrátil a nyní svou nadlidskou sílu užívá ke svým zločinům. V současnosti z jeho schopností nejvíce těží zločinný Magneto, jenž Juggernauta osvobodil ze zajetí.

Bývalý fotbalista Vinnie Jones, který se svého času prosadil i do anglické Premiér League, proslul coby filmový tvrďák v gangsterkách Guye Ritchieho Sbal prachy a vypadni a Podfu(c)k.

Eric Dane jako Madrox Jamie Madrox je mutant velmi trefně přezdívaný Multiple Man, neboli Mnohočetný muž. Dokáže se totiž ne rozdvojit, ale své tělo dovede dokonce mnohonásobně zkopírovat, aby se ve vteřince znovu „slil“ do jednoho těla a jedné mysli. V comicsu hrdina, ve filmu se stává Magnetovým pěšákem, který se podílí na teroristických akcích vůči lidstvu.

Televizní herec Eric Dane na stříbrném plátně debutoval teprve v loňském roce hororovou komedií Krvavá hostina. Z jeho filmografie dále známe pouze sitcomy Ženatý se závazky a Roseanne.

Dania Ramirezová jako Callisto Také tajemná mutantka Callisto se přidává na stranu Magneta a stává se jednou z jeho nejlepších válečnic. Žena s poněkud extravagantním vzhledem v boji využívá svých vysoce vyvinutých smyslů, které jí pomáhají rozpoznat sílu a schopnosti protivníka.

Rodačka z Dominikánské republiky Dania Ramirezová patří k oblíbenkyním režiséra Spikea Leeho, zahrála si již ve dvou jeho snímcích, 25. hodina a She Hate Me.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.