Každá desátá stránka obsahující jméno Cameron Diaz je nebezpečná

23. 8. 2010 - 12:00 | Téma | red

Každá desátá stránka obsahující jméno Cameron Diaz je nebezpečná zdroj: tisková zpráva

"Nejnebezpečnější celebritou" na internetu je americká herečka Cameron Diaz. Tvrdí to počítačová společnost McAfee, která se specializuje na antivirové programy. Na druhém místě na jejím žebříčku rizikových celebrit skončila herečka Julia Robertsová; třetí se umístila loňská "vítězka" Jessica Bielová. Píše o tom agentura Reuters.

Každá desátá webová stránka obsahující jméno sedmatřicetileté Cameron Diaz podle McAfee obsahuje nebezpečný software, který může poškodit počítač nebo stáhnout osobní údaje uživatele.

Počítačoví piráti s oblibou využívají jmen celebrit jako zástěrky, která má přivést jejich fanoušky na stránky, aniž by tušili, jaký je skutečný záměr jejich tvůrců. Po stažení zdánlivě neškodného obsahu tak mohou uživatelé přijít o svá bezpečnostní hesla a další soukromé údaje, z nichž budou těžit tvůrci stránek.

"Vědí, že lidé chtějí mít tváře populárních osobností například jako spořiče obrazovky. Sledují, kdo je na webu právě v kurzu, a na základě toho vytvářejí nebezpečný obsah," uvedl Dave Marcus, ředitel bezpečnostního výzkumu laboratoří McAfee. Tato firma zveřejnila žebříček nebezpečných celebrit již počtvrté.

Na čtvrtém místě letos skončila modelka Gisele Bündchen, pátý je tentokrát herec Brad Pitt, jeden ze dvou mužů v první desítce. "Brad Pitt je historicky jednou z nejnebezpečnějších celebrit při hledání na internetu," uvedl Marcus.

Penélope Cruz

Na šestém místě letošního žebříčku skončila modelka Adriana Lima, sedmá je Jennifer Love Hewitt společně s Nicole Kidman. Osmý skončil herec Tom Cruise, o deváté místo se dělí modelka Heidi Klum s herečkou Penélope Cruz. První desítku uzavírá Anna Paquin.

Marcus uvedl, že internetem se šíří stále stejné typy nebezpečného softwaru, ovšem v mnohem širším měřítku. V McAfee prý v letošním druhém čtvrtletí odhalili mnohem více nebezpečného obsahu než kdy jindy. Objevili na šest milionů jedinečných, nově vytvořených programovacích "pastí". "Jde o 60.000 kusů denně. To je obrovské a závažné množství," dodal Marcus.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.