Kašlu na lásku aneb žena potřebuje k životu jen tabulku čokolády

30. 9. 2008 - 9:28 | Recenze | red

Kašlu na lásku aneb žena potřebuje k životu jen tabulku čokolády zdroj: tisková zpráva

Věčné téma - Ženy, muži a milostné vzplanutí. KAŠLU NA LÁSKU aneb ŽENA POTŘEBUJE K ŽIVOTU JEN TABULKU ČOKOLÁDY Chlap by zřejmě napsal, že když ženská řekne, že kašle na lásku, myslí tím cokoliv, ale v žádném případě nechce naznačit, že je jí nějaká láska fuk a že na ni skutečně kašle

KAŠLU NA LÁSKU aneb ŽENA POTŘEBUJE K ŽIVOTU JEN TABULKU ČOKOLÁDY

Renée Zellwegerová Chlap by zřejmě napsal, že když ženská řekne, že kašle na lásku, myslí tím cokoliv, ale v žádném případě nechce naznačit, že je jí nějaká láska fuk a že na ni skutečně kašle. A měl by pravdu. V tom mu dá film samozřejmě zapravdu. (Omlouvám se, jestli jsem někomu prozradila nečekanou pointu příběhu). Neexistuje totiž (heterosexuální) žena, která by netoužila být mužem zbožňována, milována a rozmazlována. I sama emancipovaná Barbara Novaková (René Zellwegerová), chodící důkaz proklamovaného hesla o nepotřebnosti mužského citu, se musí uklidňovat tabulkou čokolády pokaždé, když jí šarmantní muž podobné city třeba jen naznačí. V tom by ani problém nebyl. VŠICHNI totiž vědí, že láska je fajn. Jen občas někomu delší dobu trvá, než mu to dojde. A to je kupodivu případ i naší Barbary Novakové.

Evan McGregor Jak jistě chápete, následkem této skutečnosti má scénárista už jen dvě možnosti – buď nato hlavní hrdinka přijde včas a láska jí vyjde, anebo ne. Zůstává jen otázka, jakou formou nejvěčnější téma – láska - divákovi předhodí. Pro film Kašlu na lásku vybrali tvůrci kabátek velmi povedený a osobitý - populární retro, oční linky, plně malované rty, rozverné písničky a propukající ženský sex-appeal. A navíc jsou v hlavních rolích obsazeni René Zellwegerová se skvělým komediálním talentem a šarmantní Ewan McGregor. Doba šedesátých let - čas, kdy tabu padají jako domečky z karet a ženy si už mohou dovolit milovat se jen pro potěšení ze sexu. A za tímto účelem také muže začínají svádět.

Nebo mě to ve škole učili špatně? Není to tak, že šedesátá léta se rovnají boji za mír na celém světě, zrovnoprávnění ras i pohlaví a emancipaci žen? Vždy´t i ve filmu několikrát zazní: „Přeju si vás poznat víc.“ – „Jak moc?“ - „No, úplně nejvíc!“ – „Tak to jste mě potěšil.“ A mě těší, že my ženy jednadvacátého století si nemusíme vybírat - chlap nebo čokoláda. Obojí je totiž moc a moc dobré.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.