Kardinála Richelieua si v nových Třech mušketýrech zahraje herec Christoph Waltz

13. 5. 2010 - 21:47 | Téma | red

Kardinála Richelieua si v nových Třech mušketýrech zahraje herec Christoph Waltz zdroj: tisková zpráva

Rakouský herec Christoph Waltz, který letos dostal Oscara za roli krutého nacisty Hanse Landy v Tarantinových Hanebných panchartech, si zahraje v novém zfilmování Tří mušketýrů. Podle rakouských médií se představí jako intrikánský kardinál Richelieu.

Snímek podle románu Alexandra Dumase natočí režisér Paul W.S. Anderson. Na svém kontě má snímky Mortal Kombat, Resident Evil či Rallye smrti. S prací na šermířské klasice chce začít v září. Na plátno ji přenese ve formátu 3D. Premiéra má být v příštím roce.

V rolích tří mušketýrů se objeví Ray Stevenson, Luke Evans a Matthew MacFadyen. Kostým nezkušeného d'Artagnana by mohl obléknout osmnáctiletý Logan Lerman. Rocheforta ztvární dánský herec Mads Mikkelsen, který si před čtyřmi lety zahrál hlavního padoucha v bondovce Casino Royale. V roli Mylady publikum uvidí Millu Jovovichovou, s níž režisér spolupracoval už několikrát. Produkce prý jedná i s Orlandem Bloomem.

Třiapadesátiletý Waltz má od Hanebných panchartů nabitý diář. Natáčel s francouzským režisérem Michelem Gondrym a hollywoodskou hvězdou Cameron Diazovou komiksový příběh Zelený sršeň. Zahrál si v něm zloducha. Ve filmovém zpracování románu Voda pro slony mu připadla role brutálního krotitele zvěře. Jeho manželku ztvárnila Reese Witherspoonová. Rakouský herec se objeví také v hlavní úloze ve snímku Paani režiséra Shekhara Kapura. Na veřejnost pronikla navíc zpráva, že by se měl v americké produkci ujmout režie komedie v německém znění s názvem Auf und Davon.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.