Jste rasisti! Naštvaný Freeman obvinil konzervativní Tea Party

- Téma autor: Danica Klein

Držitel filmového Oscara Morgan Freeman kritizoval konzervativní hnutí Tea Party za rasismus. Ten se podle něj skrývá za úsilím této odnože Republikánské strany vyloučit možnost, aby Barack Obama získal v prezidentských volbách druhý mandát. V pořadu Pierse Morgana na stanici CNN Freeman řekl, že Tea Party se řídí předsudky souvisejícími s barvou Obamovy pleti.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Freeman, který je také černoch, řekl, že hnutí se otevřeně hlásí k tomu, že chce zabránit tomu, aby byl Obama zvolen podruhé. "Poukazuje to na slabou a temnou tvář Ameriky. Měli bychom být lepší. A my jsme lepší. To proto byli všichni ti lidé v slzách, když byl Obama zvolen," řekl herec. Tehdy byli podle něj lidé hrdí a říkali: "To je Amerika." Teprve později se začali z "bahnitých vod vynořovat" ostatní.

Jak ho zastavit?

Herman Cain, který je také černoch a vyhrál na Floridě nezávazné hlasování o republikánských uchazečích o stranickou nominaci do prezidentských voleb, s Freemanem nesouhlasí. "S veškerým respektem k Morganovi Freemanovi, který je výborný herec, pochybuji o tom, že byl někdy na setkání Tea Party," řekl.

Podobně je to prý i s ostatními kritiky tohoto hnutí. "Je smutné, že jsou tak krátkozrací a nechápou, co toto hnutí znamená. Očerňují ho, protože nevědí, jak ho zastavit. To hnutí znamená v politice velkou změnu. Mnoho demokratů se přiklání ke středu nebo hodlá volit konzervativce," řekl Cain v rozhovoru pro Fox News.

Podle CNN mohl Freeman svými výroky poškodit svůj nový film Můj přítel delfín, který se v USA začal o víkendu promítat. Studio Alcon Entertainment doufalo, že film obsadí první příčku, ale s výtěžkem nižším než očekávaných 20 milionů dolarů skončil až na třetím místě.

Tagy: rasismus konzervativci

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.