John Wick 4 se Matrixu nepostaví, dorazí s ročním zpožděním

4. 5. 2020 - 11:00 | Novinky | Adam Homola

John Wick 4 se Matrixu nepostaví, dorazí s ročním zpožděním zdroj: Lionsgate

John Wick 4 jen tak nebude. Původně jsme se ho měli dočkat už příští květen, ale místo toho schytal Keanu Reeves jeden z největších koronavirových odkladů vůbec.

Čtvrtý díl Johna Wicka totiž místo května 2021 dorazí až v květnu 2022, tudíž si počkáme rok. Podobně jako třeba v případě Rychle a zběsile 9, které se taky posunulo z (letošního) léta na léto příští. Odklady delší než rok zatím v Hollywoodu nejsou úplně běžné – kvůli celosvětové pandemii koronaviru natáčení stojí a premiéry se posouvají, nicméně je to většinou jen o pár měsíců.

V květnu 2021 měl jít do kin shodou okolností také Matrix 4, který se už několik týdnů natáčel a koronavirus to stopnul. Kam přesně se odloží Matrix 4 zatím nevíme, ale v tuto chvíli platí, že komerční souboj Keanu Reeves versus Keanu Reeves se příští rok v květnu neodehraje. A je to jedině dobře: John Wick 4 i Matrix 4 si v kinech zaslouží svůj vlastní prostor a zrovna v jejich případě hrozí že by se o podobnou cílovou skupinu přetahovaly.

Pro samotného Reeves je teď prioritou dotočit čtvrtý Matrix a teprve pak se bude moct vrhnout na Johna Wicka. Jenže natáčení Matrixu teď stojí a realisticky se dřív jak na konci léta, nebo možná až na podzim, nerozjede. A natáčet se bude ještě minimálně pár týdnů.

Produkce dalšího Wicka se tak dost možná rozjede až na konci roku, případně na začátku roku příštího. Odklad premiéry na květen 2022 je tak sice smutný, ale smysl dává.

zdroj: Vertical Entertainment

Zdroje: Lionsgate

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.