John Travolta s manželkou daroval peníze na dětský fond

- Téma autor: red

Americký herec John Travolta spolu se svou manželkou Kelly Prestonovou věnovali 70.000 randů (195.000 Kč) na dětský fond bývalého jihoafrického prezidenta Nelsona Mandely. Píše o tom dnes agentura AP.

Travolta s manželkou a dcerou Ellou strávili dnešní odpoledne se skupinou dětí, které podporuje Mandelův fond, v johannesburském sídle organizace.

Děti pro hvězdu kultovního snímku Pulp Fiction a jeho rodinu připravily bubnový koncert a zapěly jim serenádu nazvanou "Oči na nebi, nohy na zemi".  Sám Travolta si posléze připomněl své účinkování v Horečce sobotní noci a předvedl několik tanečních kreací.

První černošský prezident Jihoafrické republiky založil fond, jenž pomáhá například dětem z ulice nebo uprchlíků. Má také v plánu vybudovat dětskou nemocnici v Johannesburgu. Herec oblečený v bílém tričku a černém saku hovořil o důležitosti rodinného života. "Děti vás udržují v pokoře. Děti vás drží při zemi," poznamenal. Vyzval další kolegy z branže, aby využili svého postavení a přispěli k Mandelovu dílu.

Travolta se v Jihoafrické republice zdrží několik dní, aby podpořil tým Austrálie na světovém fotbalovém šampionátu. Herec je totiž mluvčím australské letecké společnosti Qantas.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.