John McTiernan, režisér Smrtonosné pasti, lhal agentům FBI

15. 7. 2010 - 14:00 | Téma | red

John McTiernan, režisér Smrtonosné pasti, lhal agentům FBI zdroj: tisková zpráva

Režisér akčního filmu Smrtonosná past John McTiernan u soudu přiznal, že lhal agentům Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) v aféře kolem nelegálních odposlechů hollywoodských hvězd. Informovala o tom agentura Reuters. Americký filmař stejné doznání učinil již před čtyřmi lety, pak ho však odvolal.

Kauza se týká nezákonného odposlouchávání a následného vydírání desítek hollywoodských hvězd a vlivných osobností amerického filmového průmyslu. Hlavní roli v ní hrál soukromý detektiv Anthony Pellicano, jehož už soud poslal do vězení.

Křivou výpověď při výslechu režisér doznal již jednou, a to v dubnu 2006. Tehdy řekl, že nemluvil pravdu, když popíral, že požádal Pellicana, aby odposlouchával producenta Charlese Rovena. S tím McTiernan pracoval na snímku Rollerball z roku 2002.

Pak ale doznání odvolal. Vysvětlil to tím, že dostal špatnou právní radu, popíjel a potýkal se s únavou a poruchami spánku kvůli dlouhým letům přes několik časových pásem, které kvůli vyšetřování FBI absolvoval.

Znovu byl obviněn v roce 2009, což vyústilo k pondělnímu přiznání viny ve dvou bodech křivé výpovědi a v bodě křivé přísahy před soudem. Rozsudek by měl zaznít na začátku října. Podle agentury AP devětapadesátiletému režisérovi hrozí až rok vězení.

Soukromý detektiv Pellicano byl v prosinci 2008 odsouzen za řadu zločinů včetně úplatkářství, vyděračství a nezákonný odposlech telefonů. Nyní šestašedesátiletý detektiv pracoval například pro Toma Cruise, Elizabeth Taylor nebo Michaela Jacksona.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.