John McTiernan, režisér Smrtonosné pasti, lhal agentům FBI

15. 7. 2010 - 14:00 | Téma | red

John McTiernan, režisér Smrtonosné pasti, lhal agentům FBI zdroj: tisková zpráva

Režisér akčního filmu Smrtonosná past John McTiernan u soudu přiznal, že lhal agentům Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) v aféře kolem nelegálních odposlechů hollywoodských hvězd. Informovala o tom agentura Reuters. Americký filmař stejné doznání učinil již před čtyřmi lety, pak ho však odvolal.

Kauza se týká nezákonného odposlouchávání a následného vydírání desítek hollywoodských hvězd a vlivných osobností amerického filmového průmyslu. Hlavní roli v ní hrál soukromý detektiv Anthony Pellicano, jehož už soud poslal do vězení.

Křivou výpověď při výslechu režisér doznal již jednou, a to v dubnu 2006. Tehdy řekl, že nemluvil pravdu, když popíral, že požádal Pellicana, aby odposlouchával producenta Charlese Rovena. S tím McTiernan pracoval na snímku Rollerball z roku 2002.

Pak ale doznání odvolal. Vysvětlil to tím, že dostal špatnou právní radu, popíjel a potýkal se s únavou a poruchami spánku kvůli dlouhým letům přes několik časových pásem, které kvůli vyšetřování FBI absolvoval.

Znovu byl obviněn v roce 2009, což vyústilo k pondělnímu přiznání viny ve dvou bodech křivé výpovědi a v bodě křivé přísahy před soudem. Rozsudek by měl zaznít na začátku října. Podle agentury AP devětapadesátiletému režisérovi hrozí až rok vězení.

Soukromý detektiv Pellicano byl v prosinci 2008 odsouzen za řadu zločinů včetně úplatkářství, vyděračství a nezákonný odposlech telefonů. Nyní šestašedesátiletý detektiv pracoval například pro Toma Cruise, Elizabeth Taylor nebo Michaela Jacksona.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

5. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

Sony vydala nový, řádně temný trailer na nadcházející horor Smrt ve tmě 2.
Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.