Jiří Strach točí moderní thriller Santiniho jazyk

23. 3. 2010 - 14:02 | Téma | red

Jiří Strach točí moderní thriller Santiniho jazyk zdroj: tisková zpráva

Tento týden se ozvala první klapka televizního filmu Santiniho jazyk, který pro Českou televizi natáčí režisér Jiří Strach.

Filmově televizní zpracování románu Miloše Urbana propojí prvky thrilleru, mystiky a hermetické filozofie s poutavým historickým exkurzem.

Hlavní role byla svěřena Davidu Švehlíkovi, v dalších úlohách se představí Marek Taclík, Viktor Preiss, Martin Stropnický, Monika Timková a Lucie Molnárová. Scénář napsali Miloš Urban a Tomáš Končinský. Kameramanem je Martin Šec.

"Na pozadí fascinující a znepokojivé architektury Jan Blažeje Santiniho, která světově unikátním způsobem mísí prvky baroka a gotiky, se rozvíjí příběh člověka, který hledá na počátku nového tisíciletí ztrácející se pocit smyslu a životního naplnění," charakterizovala předlohu Kateřina Vilímková z České televize.

Hrdinou příběhu je nespokojený zaměstnanec reklamní agentury pověřený nesplnitelným úkolem, který má fakticky ospravedlnit jeho náhlý vyhazov ze zaměstnání. Úkol přijímá, ale jde spíše o gesto vzdoru než vážně míněnou snahu zachránit své postavení. Práce ho nepřímo zavede na stopu tajemných vzkazů dávno mrtvého architekta, které se zdají promlouvat přes hloubku času přímo k němu. Pouští se do honby za rozluštěním těchto zpráv.

Jeho cesta je lemována záhadnými vraždami, které nějak musejí souviset s jeho pátráním. Fascinující síla světa, do kterého se propadá, vylučuje možnost, aby od svého záměru odstoupil. Na konci ho čeká odhalení, které od základu změní jeho pohled na svět.

Filmaři mají před sebou 20 filmovacích dnů. Natáčet budou především v exteriérech a reálech v Praze, v Kladrubech, v Plasích a na dalších místech. Podle Vilímkové by se měl na obrazovce snímek objevit v průběhu příštího roku.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.