Jiří Strach točí moderní thriller Santiniho jazyk

23. 3. 2010 - 14:02 | Téma | red

Jiří Strach točí moderní thriller Santiniho jazyk zdroj: tisková zpráva

Tento týden se ozvala první klapka televizního filmu Santiniho jazyk, který pro Českou televizi natáčí režisér Jiří Strach.

Filmově televizní zpracování románu Miloše Urbana propojí prvky thrilleru, mystiky a hermetické filozofie s poutavým historickým exkurzem.

Hlavní role byla svěřena Davidu Švehlíkovi, v dalších úlohách se představí Marek Taclík, Viktor Preiss, Martin Stropnický, Monika Timková a Lucie Molnárová. Scénář napsali Miloš Urban a Tomáš Končinský. Kameramanem je Martin Šec.

"Na pozadí fascinující a znepokojivé architektury Jan Blažeje Santiniho, která světově unikátním způsobem mísí prvky baroka a gotiky, se rozvíjí příběh člověka, který hledá na počátku nového tisíciletí ztrácející se pocit smyslu a životního naplnění," charakterizovala předlohu Kateřina Vilímková z České televize.

Hrdinou příběhu je nespokojený zaměstnanec reklamní agentury pověřený nesplnitelným úkolem, který má fakticky ospravedlnit jeho náhlý vyhazov ze zaměstnání. Úkol přijímá, ale jde spíše o gesto vzdoru než vážně míněnou snahu zachránit své postavení. Práce ho nepřímo zavede na stopu tajemných vzkazů dávno mrtvého architekta, které se zdají promlouvat přes hloubku času přímo k němu. Pouští se do honby za rozluštěním těchto zpráv.

Jeho cesta je lemována záhadnými vraždami, které nějak musejí souviset s jeho pátráním. Fascinující síla světa, do kterého se propadá, vylučuje možnost, aby od svého záměru odstoupil. Na konci ho čeká odhalení, které od základu změní jeho pohled na svět.

Filmaři mají před sebou 20 filmovacích dnů. Natáčet budou především v exteriérech a reálech v Praze, v Kladrubech, v Plasích a na dalších místech. Podle Vilímkové by se měl na obrazovce snímek objevit v průběhu příštího roku.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

23. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na V zajetí démonů 3 je tady a vrací se v něm všichni staří známí.
Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.