Jiří Králík - rozhovor o LFŠ

29. 5. 2008 - 16:12 | Téma | red

Jiří Králík - rozhovor o LFŠ zdroj: tisková zpráva

Ředitel Letní filmové školy Jiří Králík hovoří o Projektu 100, komplikacích s právy na Mechanický pomeranč i nadcházející LFŠ. Šimon Šafránek: Jaký film z projektu 100 pro 2001 ti udělal největší radost? Jiří Králík: Asi všechny, každý film vybírám s velkou láskou a odpovědností

Šimon Šafránek: Jaký film z projektu 100 pro 2001 ti udělal největší radost?
Jiří Králík: Asi všechny, každý film vybírám s velkou láskou a odpovědností. Mnohé z nich jsem ještě v kině neviděl, ale bezesporu mi největší radost udělá Poslední tango. A snad i Rocky Horror Picture Show.

Šimon Šafránek: Jak se vyvíjí situace okolo práv na Mechanický pomeranč Stanleyho Kubricka?
Jiří Králík: Zatím patově - máme už jen deset procent naděje, ale rozhodné NE od Warnerů ještě nepadlo. Teď uvažuji, zda bychom neudělali nějaký mírný nátlak (třeba ve formě demonstrace na Václavaku) ze strany filmových nadšenců a majitelů kin a film si nakonec vymohli (třeba bychom mohli začat do doby definitivního ANO bojkotovat všechny Warnerovské tituly !!!). Včera jsem dostal poštou DVD s českými titulky tří nejkultovnějších Kubrickových filmů - Mechanický pomeranč, Shinning a Full Metal Jacket !!! Nemám ale DVD, takže nevím, co s tím. Raději bych tyto filmy viděl v kině.

Šimon Šafránek: Jak vypadá Zlatý fond, o kterém se mluvilo na LFŠ?
Jiří Králík: Je hotov a zveřejněn ve Filmových listech Projektu 100 - 2001. Současně připravuji CD a internetové stránky, které budou v maximálně možné míře informovat o jednotlivých filmech ZF. Konkrétní projekce pro středoškoláky jsem zahájil s poměrně dobrým výsledkem už v září - za dost vyýrazný úspěch považuji čtvrteční projekci Občana Kane pro hradšťské gymnázium - studenti i profesoři byli nadšeni a chtějí další projekce filmových klenotů. Společně s jedním učitelem připravujeme projekt FILM A ŠKOLA, jehož základem bude právě Zlatý fond a jehož výsledkem bude těsnější spolupráce škol a kin (Filomových klubů).

Šimon Šafránek: A nakonrc, jak vidíš LFŠ 2001?
Jiří Králík: Dost dobře, už mám dost jasné kontury hlavních cyklů - letos FILM A EROTIKA, FILM A TANEC, Holandský film a Jugoslávský film. Jednáme teď o návštěvách a oslovujeme : Dušana Makavajeva, Polanskeho, Cavaniovou, Tinto Brasse, C.Deneuve, Ozona, Paskaljeviče, Grliče, Papiče, Sauru, Jodorowského.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.