Jean Reno má první hlavní roli v televizním seriálu

- Téma autor: Michal Burkoň

Francouzský herec Jean Reno se poprvé objeví v hlavní roli televizního seriálu. Půjde o mezinárodní sérii policejních příběhů nazvanou Jo, jejíž první díl dnes vysílá francouzská televize a jejíž úspěch je podle místního tisku předem zaručen.

Jean Reno

Jean Reno,zdroj: Archiv

Hlavním hrdinou nové série je rozporuplný šéf vyšetřovatelů Jo Saint-Clair s neveselou minulostí. Nejedná se o nějakou "střílečku". "Mohl odprásknout mnoho lidí. Má málo vhodných přátel, protože vyrůstal na ulici. Stal se ale poldou, aby neumřel, aby se chránil sám před sebou," řekl herec ke své roli v rozhovoru pro deník Le Parisien.

Televizní seriál napsal kanadský scénárista a režisér, držitel ceny Emmy René Balcer, kterému diváci vděčí například za úspěšný televizní seriál Zákon a pořádek.

Jean Reno v rozhovoru odmítl sdělit, kolik peněz za roli v novém seriálu dostal, přestože by se podle něj o takových věcech mělo volně hovořit. "Neřeknu to, protože tady to nejde. Tady je z toho hned skandál. Až Francie bude připravena mluvit o penězích, budu mluvit," řekla 64letá francouzská hvězda po příletu z New Yorku, kde žije.

Reno odsoudil kritiky na adresu jeho hereckého kolegy Gérarda Depardieua, kterému se ve Francii začaly vytýkat vysoké příjmy a snaha platit nižší daně než v minulosti, a to i za cenu svého úředního přestěhování do ciziny. "Zapomnělo se na vagony daní, které Francii zaplatil, a na vše ostatní, co zemi přinesl," zlobí se Reno na lidi, kteří podle něj jen závidí cizí bohatství.

Zdroje: ČTK

Osobnosti a filmy v článku

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.