Jean-Louis Trintignant nevyloučil návrat na filmové plátno

15. 7. 2009 - 13:23 | Téma | red

Jean-Louis Trintignant nevyloučil návrat na filmové plátno zdroj: tisková zpráva

Praha 8. dubna (ČTK/Tiscali) – Osmasedmdesátiletý francouzský herec Jean-Louis Trintignant nevyloučil, že by po několika letech opět natočil celovečerní film

Jean-Louis Trintignant Praha 8. dubna (ČTK/Tiscali) – Osmasedmdesátiletý francouzský herec Jean-Louis Trintignant nevyloučil, že by po několika letech opět natočil celovečerní film. Charismatický herec, který v rámci letošního Týdne současného francouzského divadla poprvé v životě navštívil Prahu, od roku 2000 natočil pouze jeden celovečerní film.

Trintignant, přednesl večer v pražském Divadle Komedie básně Jacquese Préverta, kterého podle svých slov nepovažuje za největšího francouzského básníka, ale právě on ho prý přivedl k poezii. Herec se veřejnému čtení věnuje poměrně často. Na festivalu v Avignonu účinkoval v pořadech Pro Rolanda Dubillarda, Pocta Jeanu Tortelovi a William Shakespeare a v nedávné době četl Apollinairovy Básně pro Lou a Deník Julese Renarda.

Jean-Louis Trintignant se 9. dubna od 19.00 h zúčastní projekce filmu Muž a žena v Kině 35 ve Francouzském institutu v Praze, kde se do 10. dubna uskuteční přehlídka pěti jeho filmů včetně slavného snímku režiséra Clauda Leloucha z roku 1966 či Truffautova příběhu Konečně neděle! z první poloviny osmdesátých let. „Hrál jsem přibližně ve 130 filmech, nejraději mám asi Konformistu režiséra Bernarda Bertolucciho,“ uvedl Trintignant, který vedle výjimečných rolí ve filmu hrál také mnohé významné role v divadle.

Trintignant patří k nejvýznamnějším filmovým hercům druhé poloviny dvacátého století, dokázal vytvořit věrohodné typy v různých žánrech, byl obsazován významnými evropskými režiséry.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.