Jean-Louis Trintignant nevyloučil návrat na filmové plátno

15. 7. 2009 - 13:23 | Téma | red

Jean-Louis Trintignant nevyloučil návrat na filmové plátno zdroj: tisková zpráva

Praha 8. dubna (ČTK/Tiscali) – Osmasedmdesátiletý francouzský herec Jean-Louis Trintignant nevyloučil, že by po několika letech opět natočil celovečerní film

Jean-Louis Trintignant Praha 8. dubna (ČTK/Tiscali) – Osmasedmdesátiletý francouzský herec Jean-Louis Trintignant nevyloučil, že by po několika letech opět natočil celovečerní film. Charismatický herec, který v rámci letošního Týdne současného francouzského divadla poprvé v životě navštívil Prahu, od roku 2000 natočil pouze jeden celovečerní film.

Trintignant, přednesl večer v pražském Divadle Komedie básně Jacquese Préverta, kterého podle svých slov nepovažuje za největšího francouzského básníka, ale právě on ho prý přivedl k poezii. Herec se veřejnému čtení věnuje poměrně často. Na festivalu v Avignonu účinkoval v pořadech Pro Rolanda Dubillarda, Pocta Jeanu Tortelovi a William Shakespeare a v nedávné době četl Apollinairovy Básně pro Lou a Deník Julese Renarda.

Jean-Louis Trintignant se 9. dubna od 19.00 h zúčastní projekce filmu Muž a žena v Kině 35 ve Francouzském institutu v Praze, kde se do 10. dubna uskuteční přehlídka pěti jeho filmů včetně slavného snímku režiséra Clauda Leloucha z roku 1966 či Truffautova příběhu Konečně neděle! z první poloviny osmdesátých let. „Hrál jsem přibližně ve 130 filmech, nejraději mám asi Konformistu režiséra Bernarda Bertolucciho,“ uvedl Trintignant, který vedle výjimečných rolí ve filmu hrál také mnohé významné role v divadle.

Trintignant patří k nejvýznamnějším filmovým hercům druhé poloviny dvacátého století, dokázal vytvořit věrohodné typy v různých žánrech, byl obsazován významnými evropskými režiséry.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

23. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na V zajetí démonů 3 je tady a vrací se v něm všichni staří známí.
Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.