Jean-Louis Trintignant nevyloučil návrat na filmové plátno

15. 7. 2009 - 13:23 | Téma | red

Jean-Louis Trintignant nevyloučil návrat na filmové plátno zdroj: tisková zpráva

Praha 8. dubna (ČTK/Tiscali) – Osmasedmdesátiletý francouzský herec Jean-Louis Trintignant nevyloučil, že by po několika letech opět natočil celovečerní film

Jean-Louis Trintignant Praha 8. dubna (ČTK/Tiscali) – Osmasedmdesátiletý francouzský herec Jean-Louis Trintignant nevyloučil, že by po několika letech opět natočil celovečerní film. Charismatický herec, který v rámci letošního Týdne současného francouzského divadla poprvé v životě navštívil Prahu, od roku 2000 natočil pouze jeden celovečerní film.

Trintignant, přednesl večer v pražském Divadle Komedie básně Jacquese Préverta, kterého podle svých slov nepovažuje za největšího francouzského básníka, ale právě on ho prý přivedl k poezii. Herec se veřejnému čtení věnuje poměrně často. Na festivalu v Avignonu účinkoval v pořadech Pro Rolanda Dubillarda, Pocta Jeanu Tortelovi a William Shakespeare a v nedávné době četl Apollinairovy Básně pro Lou a Deník Julese Renarda.

Jean-Louis Trintignant se 9. dubna od 19.00 h zúčastní projekce filmu Muž a žena v Kině 35 ve Francouzském institutu v Praze, kde se do 10. dubna uskuteční přehlídka pěti jeho filmů včetně slavného snímku režiséra Clauda Leloucha z roku 1966 či Truffautova příběhu Konečně neděle! z první poloviny osmdesátých let. „Hrál jsem přibližně ve 130 filmech, nejraději mám asi Konformistu režiséra Bernarda Bertolucciho,“ uvedl Trintignant, který vedle výjimečných rolí ve filmu hrál také mnohé významné role v divadle.

Trintignant patří k nejvýznamnějším filmovým hercům druhé poloviny dvacátého století, dokázal vytvořit věrohodné typy v různých žánrech, byl obsazován významnými evropskými režiséry.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.