James Franco se zúčastnil projekce Aloise Nebela v Benátkách

- Téma autor: Michal Polák

Na mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách byl v noci na dnešek v hlavní nesoutěžní sekci uveden český snímek Alois Nebel.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Filmovou adaptaci komiksu autorů Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99 zhlédlo asi 300 diváků, kteří ocenili zejména výtvarnou stránku příběhu, informovala Česká televize.

Projekce začala asi půl hodinu po půlnoci, ještě předtím se po červeném koberci prošli režisér filmu Tomáš Luňák, autoři předlohy, producent Pavel Strnad a herci Tereza Voříšková a Miroslav Krobot.

Mezi diváky i herec James Franco

Podle České televize je účast asi 300 lidí na velmi pozdní projekci úspěchem. Mezi diváky byl i herec James Franco, který hrál například básníka Allena Ginsberga ve filmu Kvílení. Franco pro ČT označil Aloise Nebela za "temný, ale krásný a silný film".

Alois Nebel je celovečerním debutem Tomáše Luňáka. Černobílý animovaný snímek je zpracován metodou rotoskopie. Ta spočívá v tom, že se materiál předtočí s živými herci, a pak se obrázek po obrázku každá část překresluje.

Vedle Benátek se film v září představí ještě na festivalu v kanadském Torontu, který je největší akcí svého druhu v Severní Americe. Česká předpremiéra je plánována na 20. září v kině Pohoda v Jeseníku, do kin snímek přijde 29. září. Světová práva na film už zakoupila německá společnost The Match Factory, jež mimo jiné distribuuje filmy Toma Tykwera či Akiho Kaurismäkiho.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.