James Bond na oficiálních trailerech díl 1. - Sean Connery

27. 10. 2015 7:00 - Trailery | Autor: Vojtěch Karlík

James Bond na oficiálních trailerech díl 1. - Sean Connery Zdroj: Archiv

S blížící se premiérou nového bondovského dobrodružství nazvaném Spectre vám nabízíme sympatickou přehlídku všech oficiálních trailerů, které vznikly ke všem dílům. Každý den si dáme pěkně jednoho představitele agenta 007. A protože začínáme hezky pěkně v šedesátých létech, zahajujeme náš seriál Seanem Connerym. Ten se objevil hned v pěti filmech a mnoha fanoušky je považován za nejlepšího představitele.

Nebudeme vám ke všem těm filmům nic psát,  známe je všichni. Prostě si vychutnejte všechny ty možná dnes již polozapomenuté trailery a schválně se podívejte třeba na takový střih. První Dr.No a následující Srdečné pozdravy z Ruska se ještě nesou v klasickém "padesátkovém duchu" a jsou hodně pomalé. Když pak s "lazenbyovskou" přestávkou Connery dorazil v roce 1971 na plátna kin s z filmem Diamanty jsou věčné, střih traileru je mnohem svižnější.

Je také velmi poučné zaposlouchat se do hudebního motivu, který Bonda provází od jeho zrození. I ten se totiž vyvíjel a postupem času trochu upravoval a modernizoval. Schválně, který "ročník" vám přijde nejlepší?

Bond se stal fenoménem vlastně ihned po uvedení v kinech v roce 1962. Pro západního diváka se nestal jen symbolem solidní a výpravné zábavy, ale také výraznou popkulturní postavou bojující převážně proti komunismu. 

Sean Connery je milovníkem fotbalu, hrdým Skotem a asi nejzapamatovatelnějším představitelem Jamese Bonda. Zahrál si hned v šesti dílech, nicméně po pátém filmu jej na jednu "sezónu" vystřídal Lazenby. V roce 1983 se objevil ještě v bondovském filmu Never Say Never Again, ale ten neprodukovalo studio Eon Production a tak snímek není považován za oficiální bondovku. Zajímavé snad je, že film byl po letech opětovnou adaptací novely Thunderball a režie se ujal stejný režisér Irvin Kershner jako před lety.

Rozhodně se nebojte, že jsme zapomněli na George Lazenbyho, byť natočil jen jediný film, věnujeme mu samostatný díl... Stojí to za to.

Dr. No (1962)

From Russia with Love (1963, Srdečné pozdravy z Ruska)

Goldfinger (1964)

Thunderball (1965)

You Only Live Twice (1967., Žiješ jenom dvakrát)

Diamonds Are Forever (1971, Diamanty jsou věčné)

 Zdroje: YouTube

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.
Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

22. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Robert Downey Jr. to vloni zabalil jako Iron Man, a i když se šeptá, že jeho Tonyho Starka možná uvidíme v Black Widow, comicsové brnění už prakticky pověsil na hřebík.
Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

21. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Netflix ulovil další zajímavou tvůrčí dvojici a výsledek uvidíme už brzy. Peter Berg a Mark Wahlberg spolu rozhodně netočí poprvé, jenže zatímco jejich předchozí filmy byly spíše vážnější, Spravedlnost podle Spensera vypadá poněkud odlehčeně.