James Bond na oficiálních trailerech díl 1. - Sean Connery

27. 10. 2015 - 7:00 | Trailery | Vojtěch Karlík

James Bond na oficiálních trailerech díl 1. - Sean Connery zdroj: tisková zpráva

S blížící se premiérou nového bondovského dobrodružství nazvaném Spectre vám nabízíme sympatickou přehlídku všech oficiálních trailerů, které vznikly ke všem dílům. Každý den si dáme pěkně jednoho představitele agenta 007. A protože začínáme hezky pěkně v šedesátých létech, zahajujeme náš seriál Seanem Connerym. Ten se objevil hned v pěti filmech a mnoha fanoušky je považován za nejlepšího představitele.

Nebudeme vám ke všem těm filmům nic psát,  známe je všichni. Prostě si vychutnejte všechny ty možná dnes již polozapomenuté trailery a schválně se podívejte třeba na takový střih. První Dr.No a následující Srdečné pozdravy z Ruska se ještě nesou v klasickém "padesátkovém duchu" a jsou hodně pomalé. Když pak s "lazenbyovskou" přestávkou Connery dorazil v roce 1971 na plátna kin s z filmem Diamanty jsou věčné, střih traileru je mnohem svižnější.

Je také velmi poučné zaposlouchat se do hudebního motivu, který Bonda provází od jeho zrození. I ten se totiž vyvíjel a postupem času trochu upravoval a modernizoval. Schválně, který "ročník" vám přijde nejlepší?

Bond se stal fenoménem vlastně ihned po uvedení v kinech v roce 1962. Pro západního diváka se nestal jen symbolem solidní a výpravné zábavy, ale také výraznou popkulturní postavou bojující převážně proti komunismu. 

Sean Connery je milovníkem fotbalu, hrdým Skotem a asi nejzapamatovatelnějším představitelem Jamese Bonda. Zahrál si hned v šesti dílech, nicméně po pátém filmu jej na jednu "sezónu" vystřídal Lazenby. V roce 1983 se objevil ještě v bondovském filmu Never Say Never Again, ale ten neprodukovalo studio Eon Production a tak snímek není považován za oficiální bondovku. Zajímavé snad je, že film byl po letech opětovnou adaptací novely Thunderball a režie se ujal stejný režisér Irvin Kershner jako před lety.

Rozhodně se nebojte, že jsme zapomněli na George Lazenbyho, byť natočil jen jediný film, věnujeme mu samostatný díl... Stojí to za to.

Dr. No (1962)

zdroj: Archiv

From Russia with Love (1963, Srdečné pozdravy z Ruska)

zdroj: Archiv

Goldfinger (1964)

zdroj: Archiv

Thunderball (1965)

zdroj: Archiv

You Only Live Twice (1967., Žiješ jenom dvakrát)

zdroj: Archiv

Diamonds Are Forever (1971, Diamanty jsou věčné)

zdroj: Archiv

 Zdroje: YouTube

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.