James Bond na oficiálních trailerech díl 1. - Sean Connery

27. 10. 2015 7:00 - Trailery | Autor: Vojtěch Karlík

James Bond na oficiálních trailerech díl 1. - Sean Connery

S blížící se premiérou nového bondovského dobrodružství nazvaném Spectre vám nabízíme sympatickou přehlídku všech oficiálních trailerů, které vznikly ke všem dílům. Každý den si dáme pěkně jednoho představitele agenta 007. A protože začínáme hezky pěkně v šedesátých létech, zahajujeme náš seriál Seanem Connerym. Ten se objevil hned v pěti filmech a mnoha fanoušky je považován za nejlepšího představitele.

Nebudeme vám ke všem těm filmům nic psát,  známe je všichni. Prostě si vychutnejte všechny ty možná dnes již polozapomenuté trailery a schválně se podívejte třeba na takový střih. První Dr.No a následující Srdečné pozdravy z Ruska se ještě nesou v klasickém "padesátkovém duchu" a jsou hodně pomalé. Když pak s "lazenbyovskou" přestávkou Connery dorazil v roce 1971 na plátna kin s z filmem Diamanty jsou věčné, střih traileru je mnohem svižnější.

Je také velmi poučné zaposlouchat se do hudebního motivu, který Bonda provází od jeho zrození. I ten se totiž vyvíjel a postupem času trochu upravoval a modernizoval. Schválně, který "ročník" vám přijde nejlepší?

Bond se stal fenoménem vlastně ihned po uvedení v kinech v roce 1962. Pro západního diváka se nestal jen symbolem solidní a výpravné zábavy, ale také výraznou popkulturní postavou bojující převážně proti komunismu. 

Sean Connery je milovníkem fotbalu, hrdým Skotem a asi nejzapamatovatelnějším představitelem Jamese Bonda. Zahrál si hned v šesti dílech, nicméně po pátém filmu jej na jednu "sezónu" vystřídal Lazenby. V roce 1983 se objevil ještě v bondovském filmu Never Say Never Again, ale ten neprodukovalo studio Eon Production a tak snímek není považován za oficiální bondovku. Zajímavé snad je, že film byl po letech opětovnou adaptací novely Thunderball a režie se ujal stejný režisér Irvin Kershner jako před lety.

Rozhodně se nebojte, že jsme zapomněli na George Lazenbyho, byť natočil jen jediný film, věnujeme mu samostatný díl... Stojí to za to.

Dr. No (1962)

From Russia with Love (1963, Srdečné pozdravy z Ruska)

Goldfinger (1964)

Thunderball (1965)

You Only Live Twice (1967., Žiješ jenom dvakrát)

Diamonds Are Forever (1971, Diamanty jsou věčné)

 Zdroje: YouTube

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Na hraně zítřka 2 má připravený scénář a čeká až bude mít Tom Cruise čas

Na hraně zítřka 2 má připravený scénář a čeká až bude mít Tom Cruise čas

18. 10. 2019 | Novinky | Adam Homola

Na hraně zítřka z roku 2014 bylo moc fajn, pokračování si zaslouží a pokud se nestane něco nepředvídatelného, také se ho dočkáme.
Schwarzenegger: Trojčata budou, režisérovi to jenom trvá

Schwarzenegger: Trojčata budou, režisérovi to jenom trvá

17. 10. 2019 | Novinky | Adam Homola

O pokračování oblíbené komedie Dvojčata se mluví už řadu let, a ještě se o ní chvíli mluvit bude. Film by se měl jmenovat Trojčata, třetího bratra by měl hrát Eddie Murphy a vrátí se jak Arnold Schwarzenegger, tak Danny DeVito.
Valhalla: Říše bohů půjde na severské mýty jinak než pestrobarevný Marvel

Valhalla: Říše bohů půjde na severské mýty jinak než pestrobarevný Marvel

16. 10. 2019 | Trailery | Redakce Dokina.cz

Marvelovky netřeba představovat a Thora už vůbec ne. Ve třetím Thor: Ragnarok to konečně všechno zapadlo dohromady a Taika Waititi natočil zábavný komiksový film.
Novou Catwoman v The Batman bude Zoë Kravitz

Novou Catwoman v The Batman bude Zoë Kravitz

15. 10. 2019 | Novinky | Adam Homola

Tak a máme to oficiálně: novou Catwoman ztvární Zoë Kravitz. Ta si zahraje Batmanovu parťačku/nepřítele a postaví se tak bok po boku Robertu Pattinsonovi, který hraje netopýřího muže.