Jak se natáčely svatby s Nesvatbovými

- Téma autor: red

Natáčení Nesvatbových začalo 22. března 2004 ve Wilshire Ebell v Los Angeles. Nálada na place byla velmi sváteční, protože tvůrci se rozhodli na jeden zátah natočit úvodní montáž z pěti svateb a následných oslav – židovské, italské, čínské, irské a hinduistické – během prvního týdne natáčení. “Tato sekvence je na začátku filmu a trvá jen několik málo minut, chtěl jsem však, aby film začal energicky, přesně podle toho, jak se střídá temperament jednotlivých svateb,” vysvětluje Dobkin. “Chtěl jsem, aby i ve štábu byla stejně freneticko-partyzánská atmosféra jako na opravdové svatbě. Seběhlo se to tak rychle a chaoticky, že je štěstí, že v žádném záběru není vidět jiná kamera.” A co si o úvodní sekvenci myslí Vince Vaughn a Owen Wilson?

“Když film začíná, John a Jeremy už nejsou žádní zelenáči, mají za sebou na 300 svateb a hodně si užili,” říká Vaughn. “Nejde jim jen o seznamování s děvčaty, jejichž přítomnost si samozřejmě užívají ale o celkovou atmosféru, jídlo, pití, hudbu, tanec a vůbec to, že ve vzduchu je cítit lásku. Každou hostinu si užívají a cítí, že tahle je ta nejlepší možná, kam by měl přijít každý.”

K tomu Wilson dodává: “Jsme multikulturní, chodíme na různé etnické svatby. Je nám jedno, zda jde o svatbu italskou, židovskou, hinduistickou či čínskou, prostě přijdeme, užijeme si a trošku to tam rozpumpujeme. Kdybych já osobně na takovou oslavu přišel, asi bych se schoval někam do kouta ale John a Jeremy se hrnou tak říkajíc do středu a do světla reflektorů, což je opravdu přesný opak toho, co bych dělal já. Dělají se nepostradatelnými, prostě nechápou, jak je možné, že nepozvali i je, když už toho mají tolik za sebou. Tak prostě přijdou sami a bez pozvání.”

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.