Jackie Chan: o filmu Chůva v akci

18. 1. 2010 - 2:12 | Téma | red

Jackie Chan: o filmu Chůva v akci zdroj: tisková zpráva

V Hollywoodu existuje jedno pořekadlo: "Nikdy nepracuj s dětmi nebo se zvířaty". Hvězda akčních kung-fu filmů Jackie Chan prý rád pracuje s dětmi, při natáčení svého posledního filmu si ale stěžoval, že se zvířaty byla samá potíž.

"Když vás kousne želva, tak to opravdu bolí," řekl Chan agentuře Reuters. "Prase vás nikdy neposlechne a kočka pořád jenom škrábe," stěžoval si pětapadesátiletý herec, který si ve svém novém filmu The Spy Next Door (Chůva v akci) po akčních kung-fu filmech vyzkoušel také žánr rodinné komedie.

Chan ve filmu hraje tajného agenta, který se musí vypořádat s nejtěžším úkolem své kariéry - na pár dní dohlédnout na tři zlobivě děti své přítelkyně a na jejich ještě zlobivější domácí mazlíčky.

"Říkal jsem zvířecímu trenérovi, že jsem v pořádku. On ale povídá: 'Nejste, podívejte se na svoji ruku!'" řekl Chan, kterému během natáčení neposedný kocour rozdrápal paži do krve. Navzdory potížím se zvířaty si prý ale natáčení velmi užil. Střídání žánrů je podle něj receptem, který se skrývá za jeho úspěšnou kariérou.

Rytíři ze Šanghaje (Shanghai Knights) zdroj: tisková zpráva

Chan se v Americe prosadil rolí ve filmu Rachot v Bronxu a jeho kariéra tam vyvrcholila sérií filmů Křižovatka smrti. Od počátků své kariéry si vyzkoušel řadu žánrů včetně známých westernových komedií Tenkrát na východě a Rytíři ze Šanghaje.

"Nechci ale donekonečna dělat Křižovatku smrti tři, čtyři, pět, šest a sedm," uvedl Chan. "Rád bych si také vyzkoušel například film o upírech nebo něco jako Avatar. ... Opravdu rád bych si ale zahrál zápornou postavu - padoucha," dodal herec, který je známý také tím, že se v nebezpečných scénách nikdy nenechá zastupovat kaskadéry.

Avatar: Strom života zdroj: tisková zpráva

Dětský film prý chtěl natočit už dlouho. Kromě hraní a režírování se věnuje také charitě a v roce 1988 založil nadaci, která pomáhá dětem v Hongkongu získat přístup k lepší školní a zdravotní péči. Podílel se i na vzniku několika animovaných filmů.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.
Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

30. 7. 2021 | Téma | Matěj Svoboda

Během druhého prázdninového měsíce budete moci vyrazit do kina na drsnou komiksovku, ambiciózní české drama o legendárním atletovi nebo akčně-komediální jízdu s Ryanem Reynoldsem.
Bruce Willis se už v další Smrtonosné pasti nejspíš nevrátí

Bruce Willis se už v další Smrtonosné pasti nejspíš nevrátí

29. 7. 2021 | Novinky | Adam Homola

Na nové Smrtonosné pasti se pracovalo několik let, ale Disney teď vyhlásilo stopku.