Jackie Chan: o filmu Chůva v akci

- Téma autor: red

V Hollywoodu existuje jedno pořekadlo: "Nikdy nepracuj s dětmi nebo se zvířaty". Hvězda akčních kung-fu filmů Jackie Chan prý rád pracuje s dětmi, při natáčení svého posledního filmu si ale stěžoval, že se zvířaty byla samá potíž.

"Když vás kousne želva, tak to opravdu bolí," řekl Chan agentuře Reuters. "Prase vás nikdy neposlechne a kočka pořád jenom škrábe," stěžoval si pětapadesátiletý herec, který si ve svém novém filmu The Spy Next Door (Chůva v akci) po akčních kung-fu filmech vyzkoušel také žánr rodinné komedie.

Chan ve filmu hraje tajného agenta, který se musí vypořádat s nejtěžším úkolem své kariéry - na pár dní dohlédnout na tři zlobivě děti své přítelkyně a na jejich ještě zlobivější domácí mazlíčky.

"Říkal jsem zvířecímu trenérovi, že jsem v pořádku. On ale povídá: 'Nejste, podívejte se na svoji ruku!'" řekl Chan, kterému během natáčení neposedný kocour rozdrápal paži do krve. Navzdory potížím se zvířaty si prý ale natáčení velmi užil. Střídání žánrů je podle něj receptem, který se skrývá za jeho úspěšnou kariérou.

Rytíři ze Šanghaje (Shanghai Knights)

Chan se v Americe prosadil rolí ve filmu Rachot v Bronxu a jeho kariéra tam vyvrcholila sérií filmů Křižovatka smrti. Od počátků své kariéry si vyzkoušel řadu žánrů včetně známých westernových komedií Tenkrát na východě a Rytíři ze Šanghaje.

"Nechci ale donekonečna dělat Křižovatku smrti tři, čtyři, pět, šest a sedm," uvedl Chan. "Rád bych si také vyzkoušel například film o upírech nebo něco jako Avatar. ... Opravdu rád bych si ale zahrál zápornou postavu - padoucha," dodal herec, který je známý také tím, že se v nebezpečných scénách nikdy nenechá zastupovat kaskadéry.

Avatar: Strom života

Dětský film prý chtěl natočit už dlouho. Kromě hraní a režírování se věnuje také charitě a v roce 1988 založil nadaci, která pomáhá dětem v Hongkongu získat přístup k lepší školní a zdravotní péči. Podílel se i na vzniku několika animovaných filmů.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.