Ian McKellen propaguje v Cannes nízkonákladový zombie film

14. 5. 2010 - 17:00 | Téma | red

Ian McKellen propaguje v Cannes nízkonákladový zombie film zdroj: tisková zpráva

Herec Ian McKellen, který je na filmovém plátně známý jako Gandalf v trilogii Pán prstenů a na jevišti se proslavil v shakespearovských hrách, přijel na filmový festival v Cannes v nezvyklé roli. Propaguje tu nedokončený britský nízkonákladový film, v němž hraje nemrtvého, napsal list The Independent.

McKellen je vypravěčem a jednou z hlavních postav snímku E’gad Zombies!, černé komedie, jejíž děj je zasazen do 18. století a fiktivního města Upper Trollop na britském venkově. Z filmu, který režíruje Matthew Butler, je zatím natočeno jen 22 minut a jeho promítnutí v Cannes má zajistit další finance na dotočení.

A McKellen slibuje, že roli zombie dokáže úspěšně smísit s natáčením mnohem nákladnějšího Hobita; dvoudílného filmu dějově předcházejícího Pánu prstenů, v němž se McKellen vrátil do role Gandalfa.

Podle Butlera, který ve filmu také hraje, se už ukázky z filmu staly senzací na serveru YouTube a také v Cannes se o něm nadšeně hovoří. "Dali jsme krátký klip na YouTube a najednou nám chodí e-maily z celého světa, ve kterých stojí. 'A kdy z toho bude film?'," říká režisér.

Koncept jeho filmu je prý podobný předělávkám románů, kdy se nadpřirozená témata vmísí do literární klasiky. Tak tomu je v americkém filmu Pride and Prejudice and Zombies, který má mít premiéru v příštím roce a je velmi volně založený na románu Jane Austenové Pýcha a předsudek, nebo v případě dílka Android Karenina, kde jako podklad posloužil román Anna Kareninová Lva Nikolajeviče Tolstého.

Butler je v Cannes, kde chce přilákat ke svému projektu distributory. V plánu má přesvědčit své herce, aby se na festivalu převlékli do zombie-kostýmů, ale zatím není jasné, zda se do této taškařice zapojí i Sir Ian McKellen.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.
Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

6. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros toho budou mít letos docela dost, ale vedle všech těch Matrixů a Dun by neměl zapadnout ani nový Space Jam.