Ian McKellen propaguje v Cannes nízkonákladový zombie film

14. 5. 2010 - 17:00 | Téma | red

Ian McKellen propaguje v Cannes nízkonákladový zombie film zdroj: tisková zpráva

Herec Ian McKellen, který je na filmovém plátně známý jako Gandalf v trilogii Pán prstenů a na jevišti se proslavil v shakespearovských hrách, přijel na filmový festival v Cannes v nezvyklé roli. Propaguje tu nedokončený britský nízkonákladový film, v němž hraje nemrtvého, napsal list The Independent.

McKellen je vypravěčem a jednou z hlavních postav snímku E’gad Zombies!, černé komedie, jejíž děj je zasazen do 18. století a fiktivního města Upper Trollop na britském venkově. Z filmu, který režíruje Matthew Butler, je zatím natočeno jen 22 minut a jeho promítnutí v Cannes má zajistit další finance na dotočení.

A McKellen slibuje, že roli zombie dokáže úspěšně smísit s natáčením mnohem nákladnějšího Hobita; dvoudílného filmu dějově předcházejícího Pánu prstenů, v němž se McKellen vrátil do role Gandalfa.

Podle Butlera, který ve filmu také hraje, se už ukázky z filmu staly senzací na serveru YouTube a také v Cannes se o něm nadšeně hovoří. "Dali jsme krátký klip na YouTube a najednou nám chodí e-maily z celého světa, ve kterých stojí. 'A kdy z toho bude film?'," říká režisér.

Koncept jeho filmu je prý podobný předělávkám románů, kdy se nadpřirozená témata vmísí do literární klasiky. Tak tomu je v americkém filmu Pride and Prejudice and Zombies, který má mít premiéru v příštím roce a je velmi volně založený na románu Jane Austenové Pýcha a předsudek, nebo v případě dílka Android Karenina, kde jako podklad posloužil román Anna Kareninová Lva Nikolajeviče Tolstého.

Butler je v Cannes, kde chce přilákat ke svému projektu distributory. V plánu má přesvědčit své herce, aby se na festivalu převlékli do zombie-kostýmů, ale zatím není jasné, zda se do této taškařice zapojí i Sir Ian McKellen.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.