Ian McKellen propaguje v Cannes nízkonákladový zombie film

14. 5. 2010 - 17:00 | Téma | red

Ian McKellen propaguje v Cannes nízkonákladový zombie film zdroj: tisková zpráva

Herec Ian McKellen, který je na filmovém plátně známý jako Gandalf v trilogii Pán prstenů a na jevišti se proslavil v shakespearovských hrách, přijel na filmový festival v Cannes v nezvyklé roli. Propaguje tu nedokončený britský nízkonákladový film, v němž hraje nemrtvého, napsal list The Independent.

McKellen je vypravěčem a jednou z hlavních postav snímku E’gad Zombies!, černé komedie, jejíž děj je zasazen do 18. století a fiktivního města Upper Trollop na britském venkově. Z filmu, který režíruje Matthew Butler, je zatím natočeno jen 22 minut a jeho promítnutí v Cannes má zajistit další finance na dotočení.

A McKellen slibuje, že roli zombie dokáže úspěšně smísit s natáčením mnohem nákladnějšího Hobita; dvoudílného filmu dějově předcházejícího Pánu prstenů, v němž se McKellen vrátil do role Gandalfa.

Podle Butlera, který ve filmu také hraje, se už ukázky z filmu staly senzací na serveru YouTube a také v Cannes se o něm nadšeně hovoří. "Dali jsme krátký klip na YouTube a najednou nám chodí e-maily z celého světa, ve kterých stojí. 'A kdy z toho bude film?'," říká režisér.

Koncept jeho filmu je prý podobný předělávkám románů, kdy se nadpřirozená témata vmísí do literární klasiky. Tak tomu je v americkém filmu Pride and Prejudice and Zombies, který má mít premiéru v příštím roce a je velmi volně založený na románu Jane Austenové Pýcha a předsudek, nebo v případě dílka Android Karenina, kde jako podklad posloužil román Anna Kareninová Lva Nikolajeviče Tolstého.

Butler je v Cannes, kde chce přilákat ke svému projektu distributory. V plánu má přesvědčit své herce, aby se na festivalu převlékli do zombie-kostýmů, ale zatím není jasné, zda se do této taškařice zapojí i Sir Ian McKellen.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.
Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

30. 7. 2021 | Téma | Matěj Svoboda

Během druhého prázdninového měsíce budete moci vyrazit do kina na drsnou komiksovku, ambiciózní české drama o legendárním atletovi nebo akčně-komediální jízdu s Ryanem Reynoldsem.