Husí kůže - recenze strašidelné komedie s Jackem Blackem v hlavní roli

12. 11. 2015 20:30 - Recenze | Autor: Vojtěch Karlík

Husí kůže - recenze strašidelné komedie s Jackem Blackem v hlavní roli Zdroj: Archiv

Na dětské filmy začnete nahlížet úplně jinak ve chvíli, kdy na ně začnete chodit společně se svými dětmi. Film Roba Lettermana Husí kůže by reálně skončil v zákoutích mozkových spojů a nikdy bych si na něj nevzpomněl. Jenže v něm hraje Jack Black a děti z téhle vtipně strašidelné moderní pohádky byly na větvi.

Příběh samotný připomíná všechny ty teenagerské fantasy komedie a horory jako byly kdysi Jumanji, či trochu mladší Kronika rodu Spiderwicků. Pořád je to stejné, jen se trochu mění okolní kulisy, hlavní protagonisté a hrají zde stále jiné děti, protože ty předchozí odrostly. Do malého města se přistěhuje teenager zach, který je strašlivě nespokojený s tím, že musel odejít z velkého města do mnohem menšího. Zcela jej chápu. Narodil jsem se a bydlel v Praze, teď jsem v Odolene Vodě.

Tenhle Zach trpí tedy úplně stejnými pocity, které mám i já, ale on se začne přátelit z dívkou ze sousedství. Ta se jmenuje Hanna a její tatínek je onen slavný R. L. Stine (Jack Black), který napsal ohromné množství fantasy a hororových knížek. Takže ujetý a divný otec na scéně během chviličky vnese do filmu tolik potřebnou zábavu a Husí kůže dostane rázem jinačí spád.

o-RL-STINE-facebook Zdroj: Archiv

Tohoto pána hraje Jack Black...

Je docela zábavbé, když víte, že autor knih opravdu existuje a pod hlavičkou Goosebumps opravdu vydává hororově laděné knížky. Navíc v USA je právě tento autor pro pro malé čtenáře prvním setkáním s danou nadpřirozenou tématikou. Ano, Stine píše především pro mládež. Film se tedy nijak nesnaží překvapovat, ale hlavně baví a každý lekací moment je náležitě shozen zábavným Jackem Blackem, nebo je vykoupen dostatečně veselou scénkou. I tak však některé příšery, které chlapec vypustí ze Stineovy knihy, jsou docela děsivé.

Každopádně neoriginalitu tvůrci vykoupili hereckým talentem Jacka Blacka, několika teenagerských herců a především solidně dávkovanými efekty. Ty nevybočují ze současného standardu, ale také jich není tolik, aby divák film vnímal jen jako trikový film.

Budete se bavit, s dětmi se budete smát tak nějak upřímněji a celkem si to užijete. Takže rozhodně nejde o promarněný čas.

Hodnocení: 70 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.
Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

22. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Robert Downey Jr. to vloni zabalil jako Iron Man, a i když se šeptá, že jeho Tonyho Starka možná uvidíme v Black Widow, comicsové brnění už prakticky pověsil na hřebík.
Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

21. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Netflix ulovil další zajímavou tvůrčí dvojici a výsledek uvidíme už brzy. Peter Berg a Mark Wahlberg spolu rozhodně netočí poprvé, jenže zatímco jejich předchozí filmy byly spíše vážnější, Spravedlnost podle Spensera vypadá poněkud odlehčeně.