Husí kůže - recenze strašidelné komedie s Jackem Blackem v hlavní roli

12. 11. 2015 - 20:30 | Recenze | Vojtěch Karlík

Husí kůže - recenze strašidelné komedie s Jackem Blackem v hlavní roli zdroj: tisková zpráva

Na dětské filmy začnete nahlížet úplně jinak ve chvíli, kdy na ně začnete chodit společně se svými dětmi. Film Roba Lettermana Husí kůže by reálně skončil v zákoutích mozkových spojů a nikdy bych si na něj nevzpomněl. Jenže v něm hraje Jack Black a děti z téhle vtipně strašidelné moderní pohádky byly na větvi.

Příběh samotný připomíná všechny ty teenagerské fantasy komedie a horory jako byly kdysi Jumanji, či trochu mladší Kronika rodu Spiderwicků. Pořád je to stejné, jen se trochu mění okolní kulisy, hlavní protagonisté a hrají zde stále jiné děti, protože ty předchozí odrostly. Do malého města se přistěhuje teenager zach, který je strašlivě nespokojený s tím, že musel odejít z velkého města do mnohem menšího. Zcela jej chápu. Narodil jsem se a bydlel v Praze, teď jsem v Odolene Vodě.

Tenhle Zach trpí tedy úplně stejnými pocity, které mám i já, ale on se začne přátelit z dívkou ze sousedství. Ta se jmenuje Hanna a její tatínek je onen slavný R. L. Stine (Jack Black), který napsal ohromné množství fantasy a hororových knížek. Takže ujetý a divný otec na scéně během chviličky vnese do filmu tolik potřebnou zábavu a Husí kůže dostane rázem jinačí spád.

o-RL-STINE-facebook zdroj: tisková zpráva

Tohoto pána hraje Jack Black...

Je docela zábavbé, když víte, že autor knih opravdu existuje a pod hlavičkou Goosebumps opravdu vydává hororově laděné knížky. Navíc v USA je právě tento autor pro pro malé čtenáře prvním setkáním s danou nadpřirozenou tématikou. Ano, Stine píše především pro mládež. Film se tedy nijak nesnaží překvapovat, ale hlavně baví a každý lekací moment je náležitě shozen zábavným Jackem Blackem, nebo je vykoupen dostatečně veselou scénkou. I tak však některé příšery, které chlapec vypustí ze Stineovy knihy, jsou docela děsivé.

zdroj: Falcon

Každopádně neoriginalitu tvůrci vykoupili hereckým talentem Jacka Blacka, několika teenagerských herců a především solidně dávkovanými efekty. Ty nevybočují ze současného standardu, ale také jich není tolik, aby divák film vnímal jen jako trikový film.

Budete se bavit, s dětmi se budete smát tak nějak upřímněji a celkem si to užijete. Takže rozhodně nejde o promarněný čas.

Hodnocení: 70 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.