Hurvínek na scéně, první český 3D snímek se představil ve Zlíně

2. 6. 2010 - 5:30 | Téma | red

Hurvínek na scéně, první český 3D snímek se představil ve Zlíně zdroj: tisková zpráva

Ve Zlíně měl premiéru první český snímek natočený trojrozměrně. Třetího rozměru se dostalo legendárním dřevěným postavičkám Spejblovi, Hurvínkovi a Máničce. Loutkový snímek Hurvínek na scéně viděli jako první diváci na Mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež. Delegace k filmu dnes pozvaným hostům poprvé veřejně představila i ukázku připravovaného velkorozpočtového 3D animovaného snímku Hurvínek ve filmu. Do českých kin bude uveden za dva roky.

Šedesátiminutový loutkový příběh vypráví zápletku, která se oblíbeným postavičkám přihodí na Mikuláše. Hurvínek s Máničkou netrpělivě čekají na jeho příchod. Roztržitý pan Spejbl však na nadílku zapomněl, a tak se Hurvínek s Máničkou rozhodnou tuto "nehoráznost" napravit tím, že se sami hodlají převléct za čerta a Mikuláše a překvapit taťuldu s bábinkou. Bábinka však Spejblovi pozapomenutou událost připomene, a tak si i pan Spejbl musí zajistit převlek čerta. Roztomilý příběh je plný napětí, písniček i zimních radovánek.

Hurvínek na scéně

"Hurvínek na scéně je první částí projektu Hurvínek 3D. Vznikl jako součást testů stereoskopického natáčení loutek, aby animátoři věděli, jak to vypadá, jak pracovat s prostorem. Hurvínek se Spejblem si o tom sami řekli - vypadali tak nádherně, že jsme si řekli, že by byla škoda o to děti ochudit," řekl dnes ČTK producent ze společnosti Rolling Pictures Martin Kotík.

Ředitelka Divadla S+H Helena Štáchová byla již několikrát oslovena k filmové spolupráci, ale jak sama říká, "trochu se jí bála". Podle ní jsou loutky stále především divadelní postavy. Na připravovaném animovaném snímku ji ale zaujala právě animace, která loutkám umožňuje mnohem více - třeba, že jsou postavičkám vidět zuby.

Hurvínek na scéně zdroj: tisková zpráva

Martin Klásek, který propůjčuje hlas Hurvínkovi i Spejblovi, je prý sice zvyklý pracovat spíše s "dřevěnými ušatci", ale animovaný snímek ve 3D jej "vzrušuje". "Spejbl dostává úplně jiné dimenze, jinou pohybovou škálu. Je mi hrozně sympatický, omládl a najedou má zuby," podotkl s úsměvem.

V kinech by se ale další díly podle producenta Martina Kotíka již zatím objevovat neměly. "Postavičky by si měly zanechat svůj divadelní ráz," uvedl. To, že nyní budou těšit publikum v kinech, Kotík vnímá spíš jen jako oživení dvojice Spejbl - Hurvínek v době nástupu technologie 3D. Štáchová doplnila, že na takový projekt je nutné mít také hodně peněz. "Záleží i na zájmu diváků," dodala.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.