Hurvínek na scéně, první český 3D snímek se představil ve Zlíně

2. 6. 2010 - 5:30 | Téma | red

Hurvínek na scéně, první český 3D snímek se představil ve Zlíně zdroj: tisková zpráva

Ve Zlíně měl premiéru první český snímek natočený trojrozměrně. Třetího rozměru se dostalo legendárním dřevěným postavičkám Spejblovi, Hurvínkovi a Máničce. Loutkový snímek Hurvínek na scéně viděli jako první diváci na Mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež. Delegace k filmu dnes pozvaným hostům poprvé veřejně představila i ukázku připravovaného velkorozpočtového 3D animovaného snímku Hurvínek ve filmu. Do českých kin bude uveden za dva roky.

Šedesátiminutový loutkový příběh vypráví zápletku, která se oblíbeným postavičkám přihodí na Mikuláše. Hurvínek s Máničkou netrpělivě čekají na jeho příchod. Roztržitý pan Spejbl však na nadílku zapomněl, a tak se Hurvínek s Máničkou rozhodnou tuto "nehoráznost" napravit tím, že se sami hodlají převléct za čerta a Mikuláše a překvapit taťuldu s bábinkou. Bábinka však Spejblovi pozapomenutou událost připomene, a tak si i pan Spejbl musí zajistit převlek čerta. Roztomilý příběh je plný napětí, písniček i zimních radovánek.

Hurvínek na scéně

"Hurvínek na scéně je první částí projektu Hurvínek 3D. Vznikl jako součást testů stereoskopického natáčení loutek, aby animátoři věděli, jak to vypadá, jak pracovat s prostorem. Hurvínek se Spejblem si o tom sami řekli - vypadali tak nádherně, že jsme si řekli, že by byla škoda o to děti ochudit," řekl dnes ČTK producent ze společnosti Rolling Pictures Martin Kotík.

Ředitelka Divadla S+H Helena Štáchová byla již několikrát oslovena k filmové spolupráci, ale jak sama říká, "trochu se jí bála". Podle ní jsou loutky stále především divadelní postavy. Na připravovaném animovaném snímku ji ale zaujala právě animace, která loutkám umožňuje mnohem více - třeba, že jsou postavičkám vidět zuby.

Hurvínek na scéně zdroj: tisková zpráva

Martin Klásek, který propůjčuje hlas Hurvínkovi i Spejblovi, je prý sice zvyklý pracovat spíše s "dřevěnými ušatci", ale animovaný snímek ve 3D jej "vzrušuje". "Spejbl dostává úplně jiné dimenze, jinou pohybovou škálu. Je mi hrozně sympatický, omládl a najedou má zuby," podotkl s úsměvem.

V kinech by se ale další díly podle producenta Martina Kotíka již zatím objevovat neměly. "Postavičky by si měly zanechat svůj divadelní ráz," uvedl. To, že nyní budou těšit publikum v kinech, Kotík vnímá spíš jen jako oživení dvojice Spejbl - Hurvínek v době nástupu technologie 3D. Štáchová doplnila, že na takový projekt je nutné mít také hodně peněz. "Záleží i na zájmu diváků," dodala.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.