Hurvínek na scéně, první český 3D snímek se představil ve Zlíně

- Téma autor: red

Ve Zlíně měl premiéru první český snímek natočený trojrozměrně. Třetího rozměru se dostalo legendárním dřevěným postavičkám Spejblovi, Hurvínkovi a Máničce. Loutkový snímek Hurvínek na scéně viděli jako první diváci na Mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež. Delegace k filmu dnes pozvaným hostům poprvé veřejně představila i ukázku připravovaného velkorozpočtového 3D animovaného snímku Hurvínek ve filmu. Do českých kin bude uveden za dva roky.

Šedesátiminutový loutkový příběh vypráví zápletku, která se oblíbeným postavičkám přihodí na Mikuláše. Hurvínek s Máničkou netrpělivě čekají na jeho příchod. Roztržitý pan Spejbl však na nadílku zapomněl, a tak se Hurvínek s Máničkou rozhodnou tuto "nehoráznost" napravit tím, že se sami hodlají převléct za čerta a Mikuláše a překvapit taťuldu s bábinkou. Bábinka však Spejblovi pozapomenutou událost připomene, a tak si i pan Spejbl musí zajistit převlek čerta. Roztomilý příběh je plný napětí, písniček i zimních radovánek.

Hurvínek na scéně

"Hurvínek na scéně je první částí projektu Hurvínek 3D. Vznikl jako součást testů stereoskopického natáčení loutek, aby animátoři věděli, jak to vypadá, jak pracovat s prostorem. Hurvínek se Spejblem si o tom sami řekli - vypadali tak nádherně, že jsme si řekli, že by byla škoda o to děti ochudit," řekl dnes ČTK producent ze společnosti Rolling Pictures Martin Kotík.

Ředitelka Divadla S+H Helena Štáchová byla již několikrát oslovena k filmové spolupráci, ale jak sama říká, "trochu se jí bála". Podle ní jsou loutky stále především divadelní postavy. Na připravovaném animovaném snímku ji ale zaujala právě animace, která loutkám umožňuje mnohem více - třeba, že jsou postavičkám vidět zuby.

Hurvínek na scéně

Martin Klásek, který propůjčuje hlas Hurvínkovi i Spejblovi, je prý sice zvyklý pracovat spíše s "dřevěnými ušatci", ale animovaný snímek ve 3D jej "vzrušuje". "Spejbl dostává úplně jiné dimenze, jinou pohybovou škálu. Je mi hrozně sympatický, omládl a najedou má zuby," podotkl s úsměvem.

V kinech by se ale další díly podle producenta Martina Kotíka již zatím objevovat neměly. "Postavičky by si měly zanechat svůj divadelní ráz," uvedl. To, že nyní budou těšit publikum v kinech, Kotík vnímá spíš jen jako oživení dvojice Spejbl - Hurvínek v době nástupu technologie 3D. Štáchová doplnila, že na takový projekt je nutné mít také hodně peněz. "Záleží i na zájmu diváků," dodala.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.