Hugh Grant a Sarah Jessica Parker jako Morganovi

22. 1. 2010 - 8:30 | Téma | red

Hugh Grant a Sarah Jessica Parker jako Morganovi zdroj: tisková zpráva

V hlavních rolích americké komedie Morganovi se objeví herci Hugh Grant a Sarah Jessica Parker. Snímek, který se v kinech objeví od 4. února měl včera pracovní projekci v Praze.

Snímek vypráví příběh velice úspěšného manželského páru z Manhattanu, Paula a Meryl Morganových (Hugh Grant a Sarah Jessica Parker), jejichž dokonalý život má jen jedinou chybičku – rozpadá se jim manželství. Poté, co jsou manželé svědky vraždy, se stanou středem zájmu nájemného zabijáka. FBI se je snaží ochránit, a pošle je z New Yorku do malého městečka ve Wyomingu, kde musejí čelit dalším úskalím.

Hugh Grant si již zahrál v předchozích snímcích režiséra Marca Lawrenceho - Hudbu složil, slova napsal a Láska s výstrahou. Schématu lidí, vytržených z důvěrně známého prostředí, využil k tomu, aby byl manželský pár nucen řešit své problémy v divočině, v malém kovbojském městečku, což má pro jejich manželství velice zajímavé důsledky. Tamní obyvatelé je totiž učí, jak žít na venkově bez sekretářek či kariéry, a postupem času i jak být manželé.

Právě jejich vykořenění z "civilizace" je zdrojem humorných situapcí. Například ona žasne nad nízkými cenami textilu v supermarketu, zatímco on si okamžitě obstará pepřový sprej proti medvědům. V noci kvůli "přílišnému tichu" nemohou spát a při pravidelném joggingu se jim špatně dýchá, protože je vzduch "moc čistý". .

Oba hlavní představitelé si velice rychle porozuměli. Už spolu jednou natáčeli (v roce 1996 film Smrtící léčba), ale ani jeden z nich si prý z toho příliš nepamatoval. A tak se spolu setkali. "Oba si přečetli scénář, oběma se zamlouval, ale než se k natáčení upsali, tak si společně zašli na večeři, aby se ujistili, že se po dvou dnech nebudou chtít navzájem uškrtit," komentoval to režisér.

Vedle New Yorku se snímek natáčel v Novém Mexiku, v malebném a prostém městečku Roy, obývaném 300 obyvateli. "Přijeli jsme tam, všichni na nás byli ohromně milí, ale já prostě nejsem rád mimo domov. Bylo to tam samé rodeo a prach a hnůj a zvířata. Zpanikařil jsem, když jsem zjistil, že si nemůžu objednat čínské jídlo. Když jsme přiletěli zpátky do New Yorku, políbil jsem na letišti asfalt," dodal režisér.

Hugh Grant na sebe poprvé v roce 1994 v komediálním hitu Čtyři svatby a pohřeb, za který získal Zlatý globus a cenu britské akademie. S Julií Robertsovou hrál v romantické komedii Notting Hill a jako Edward Ferrars se objevil v oscarové adaptaci románu Jane Austenové Rozum a cit.

Sarah Jassica Parker se před nedávnem jako herečka a producentka podílela na celovečerním filmu na motivy legendárního seriálu Sex ve městě.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.