Hugh Grant a Sarah Jessica Parker jako Morganovi

22. 1. 2010 - 8:30 | Téma | red

Hugh Grant a Sarah Jessica Parker jako Morganovi zdroj: tisková zpráva

V hlavních rolích americké komedie Morganovi se objeví herci Hugh Grant a Sarah Jessica Parker. Snímek, který se v kinech objeví od 4. února měl včera pracovní projekci v Praze.

Snímek vypráví příběh velice úspěšného manželského páru z Manhattanu, Paula a Meryl Morganových (Hugh Grant a Sarah Jessica Parker), jejichž dokonalý život má jen jedinou chybičku – rozpadá se jim manželství. Poté, co jsou manželé svědky vraždy, se stanou středem zájmu nájemného zabijáka. FBI se je snaží ochránit, a pošle je z New Yorku do malého městečka ve Wyomingu, kde musejí čelit dalším úskalím.

Hugh Grant si již zahrál v předchozích snímcích režiséra Marca Lawrenceho - Hudbu složil, slova napsal a Láska s výstrahou. Schématu lidí, vytržených z důvěrně známého prostředí, využil k tomu, aby byl manželský pár nucen řešit své problémy v divočině, v malém kovbojském městečku, což má pro jejich manželství velice zajímavé důsledky. Tamní obyvatelé je totiž učí, jak žít na venkově bez sekretářek či kariéry, a postupem času i jak být manželé.

Právě jejich vykořenění z "civilizace" je zdrojem humorných situapcí. Například ona žasne nad nízkými cenami textilu v supermarketu, zatímco on si okamžitě obstará pepřový sprej proti medvědům. V noci kvůli "přílišnému tichu" nemohou spát a při pravidelném joggingu se jim špatně dýchá, protože je vzduch "moc čistý". .

Oba hlavní představitelé si velice rychle porozuměli. Už spolu jednou natáčeli (v roce 1996 film Smrtící léčba), ale ani jeden z nich si prý z toho příliš nepamatoval. A tak se spolu setkali. "Oba si přečetli scénář, oběma se zamlouval, ale než se k natáčení upsali, tak si společně zašli na večeři, aby se ujistili, že se po dvou dnech nebudou chtít navzájem uškrtit," komentoval to režisér.

Vedle New Yorku se snímek natáčel v Novém Mexiku, v malebném a prostém městečku Roy, obývaném 300 obyvateli. "Přijeli jsme tam, všichni na nás byli ohromně milí, ale já prostě nejsem rád mimo domov. Bylo to tam samé rodeo a prach a hnůj a zvířata. Zpanikařil jsem, když jsem zjistil, že si nemůžu objednat čínské jídlo. Když jsme přiletěli zpátky do New Yorku, políbil jsem na letišti asfalt," dodal režisér.

Hugh Grant na sebe poprvé v roce 1994 v komediálním hitu Čtyři svatby a pohřeb, za který získal Zlatý globus a cenu britské akademie. S Julií Robertsovou hrál v romantické komedii Notting Hill a jako Edward Ferrars se objevil v oscarové adaptaci románu Jane Austenové Rozum a cit.

Sarah Jassica Parker se před nedávnem jako herečka a producentka podílela na celovečerním filmu na motivy legendárního seriálu Sex ve městě.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.