Hugh Grant a Sarah Jessica Parker jako Morganovi

22. 1. 2010 - 8:30 | Téma | red

Hugh Grant a Sarah Jessica Parker jako Morganovi zdroj: tisková zpráva

V hlavních rolích americké komedie Morganovi se objeví herci Hugh Grant a Sarah Jessica Parker. Snímek, který se v kinech objeví od 4. února měl včera pracovní projekci v Praze.

Snímek vypráví příběh velice úspěšného manželského páru z Manhattanu, Paula a Meryl Morganových (Hugh Grant a Sarah Jessica Parker), jejichž dokonalý život má jen jedinou chybičku – rozpadá se jim manželství. Poté, co jsou manželé svědky vraždy, se stanou středem zájmu nájemného zabijáka. FBI se je snaží ochránit, a pošle je z New Yorku do malého městečka ve Wyomingu, kde musejí čelit dalším úskalím.

Hugh Grant si již zahrál v předchozích snímcích režiséra Marca Lawrenceho - Hudbu složil, slova napsal a Láska s výstrahou. Schématu lidí, vytržených z důvěrně známého prostředí, využil k tomu, aby byl manželský pár nucen řešit své problémy v divočině, v malém kovbojském městečku, což má pro jejich manželství velice zajímavé důsledky. Tamní obyvatelé je totiž učí, jak žít na venkově bez sekretářek či kariéry, a postupem času i jak být manželé.

Právě jejich vykořenění z "civilizace" je zdrojem humorných situapcí. Například ona žasne nad nízkými cenami textilu v supermarketu, zatímco on si okamžitě obstará pepřový sprej proti medvědům. V noci kvůli "přílišnému tichu" nemohou spát a při pravidelném joggingu se jim špatně dýchá, protože je vzduch "moc čistý". .

Oba hlavní představitelé si velice rychle porozuměli. Už spolu jednou natáčeli (v roce 1996 film Smrtící léčba), ale ani jeden z nich si prý z toho příliš nepamatoval. A tak se spolu setkali. "Oba si přečetli scénář, oběma se zamlouval, ale než se k natáčení upsali, tak si společně zašli na večeři, aby se ujistili, že se po dvou dnech nebudou chtít navzájem uškrtit," komentoval to režisér.

Vedle New Yorku se snímek natáčel v Novém Mexiku, v malebném a prostém městečku Roy, obývaném 300 obyvateli. "Přijeli jsme tam, všichni na nás byli ohromně milí, ale já prostě nejsem rád mimo domov. Bylo to tam samé rodeo a prach a hnůj a zvířata. Zpanikařil jsem, když jsem zjistil, že si nemůžu objednat čínské jídlo. Když jsme přiletěli zpátky do New Yorku, políbil jsem na letišti asfalt," dodal režisér.

Hugh Grant na sebe poprvé v roce 1994 v komediálním hitu Čtyři svatby a pohřeb, za který získal Zlatý globus a cenu britské akademie. S Julií Robertsovou hrál v romantické komedii Notting Hill a jako Edward Ferrars se objevil v oscarové adaptaci románu Jane Austenové Rozum a cit.

Sarah Jassica Parker se před nedávnem jako herečka a producentka podílela na celovečerním filmu na motivy legendárního seriálu Sex ve městě.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.