Horor Saw 3D vládl o víkendu severoamerickým kinům

1. 11. 2010 18:00 - Téma | Autor: red

Horor Saw 3D vládl o víkendu severoamerickým kinům

Sedmý díl, jenž je údajně poslední z hororové série Saw kraloval o víkendu severoamerickým kinům. Od páteční premiéry v USA a Kanadě vydělal 24,2 milionů dolarů (téměř 430 milionů korun). Vyplývá to z nedělních odhadů filmových studií, o nichž informovala agentura Reuters.

Série Saw, jejíž nejnovější díl, který je natočen v trojrozměrném formátu, bude do kin v ČR uveden ve čtvrtek, se v kinech začala objevovat od roku 2004 - pokaždé před svátkem Halloween.

Přestože odhady tržeb se pro její zatím poslední pokračování držely u země, celkově jsou podle Reuters třetí nejnižší ze všech sedmi dílů.

První díl řady s názvem Saw: Hra o přežití zahajoval v roce 2004 na třetím místě s 14,1 milionu dolarů (250,3 milionu korun). Loňský Saw 6, jenž tehdy předstihl nízkorozpočtový thriller Paranormal Activity, po premiéře vydělal stejnou částku. Všechny čtyři zbývající díly po premiérovém víkendu v kinech obsadily čela tabulek návštěvností, každý se ziskem překračujícím 30 milionů dolarů.

Saw: Hra o přežití

Jedinou další novinkou mezi deseti nejnavštěvovanějšími filmy je drama z právnického prostředí Conviction (Rozsudek) s Hillary Swankovou v jedné z hlavních rolí, které poskočilo o 15 míst na úplný konec desítky.

Jednička minulého týdne, druhé pokračování hororu Paranormal Activity, klesla na druhé místo. Distributorům z Paramount Pictures vynesla zatím 65,7 milionu dolarů. Na třetím místě skončil akční film Red s hercem Brucem Willisem, který po třech týdnech od premiéry společnosti Summit Entertainment vynesl zatím 58,9 milionu dolarů.

V aktuálním žebříčku kumulativních zisků podle Reuters vede film o americké skupině Jackass natočený v trojrozměrném formátu s celkovou tržbou 101,6 milionů dolarů.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

10. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Netflix má hodně zajímavý konec roku. Na jedné straně bojuje s cenově levnou a obsahově bohatou nabídkou konkurenčního Disney+ (u nás snad příští rok), zatímco na druhé straně tahá z rukávu jednu pecku za druhou.
Krotitelé duchů se vrací znovu a lépe

Krotitelé duchů se vrací znovu a lépe

9. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

V první ukázce na nové Krotitele duchů těch duchů moc není, ale zatím to ke škodě věci není.
Špindl 2 v kinech - Fanoušci mají kritiku na háku a baví se

Špindl 2 v kinech - Fanoušci mají kritiku na háku a baví se

9. 12. 2019 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Téměř 30 tisíc diváků za první víkend i pochvalné komentáře na sociálních sítí, tak si aktuálně stojí pokračování zimní komedie Špindl 2. Fanoušci českých komedií tak vyslali jasnou zprávu kritikům, kteří pohodovou podívanou berou možná až zbytečně vážně. 
Wonder Woman 1984 nedokáže v prvním traileru moc zaujmout

Wonder Woman 1984 nedokáže v prvním traileru moc zaujmout

9. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Jeden z potenciálně největších filmů příštího roku, Wonder Woman 1984, vykopává prvním trailerem. Bohužel nepříliš zajímavým a vcelku průměrným prvním trailerem.