Horor Saw 3D vládl o víkendu severoamerickým kinům

1. 11. 2010 - 18:00 | Téma | red

Horor Saw 3D vládl o víkendu severoamerickým kinům zdroj: tisková zpráva

Sedmý díl, jenž je údajně poslední z hororové série Saw kraloval o víkendu severoamerickým kinům. Od páteční premiéry v USA a Kanadě vydělal 24,2 milionů dolarů (téměř 430 milionů korun). Vyplývá to z nedělních odhadů filmových studií, o nichž informovala agentura Reuters.

Série Saw, jejíž nejnovější díl, který je natočen v trojrozměrném formátu, bude do kin v ČR uveden ve čtvrtek, se v kinech začala objevovat od roku 2004 - pokaždé před svátkem Halloween.

Přestože odhady tržeb se pro její zatím poslední pokračování držely u země, celkově jsou podle Reuters třetí nejnižší ze všech sedmi dílů.

První díl řady s názvem Saw: Hra o přežití zahajoval v roce 2004 na třetím místě s 14,1 milionu dolarů (250,3 milionu korun). Loňský Saw 6, jenž tehdy předstihl nízkorozpočtový thriller Paranormal Activity, po premiéře vydělal stejnou částku. Všechny čtyři zbývající díly po premiérovém víkendu v kinech obsadily čela tabulek návštěvností, každý se ziskem překračujícím 30 milionů dolarů.

Saw: Hra o přežití

Jedinou další novinkou mezi deseti nejnavštěvovanějšími filmy je drama z právnického prostředí Conviction (Rozsudek) s Hillary Swankovou v jedné z hlavních rolí, které poskočilo o 15 míst na úplný konec desítky.

Jednička minulého týdne, druhé pokračování hororu Paranormal Activity, klesla na druhé místo. Distributorům z Paramount Pictures vynesla zatím 65,7 milionu dolarů. Na třetím místě skončil akční film Red s hercem Brucem Willisem, který po třech týdnech od premiéry společnosti Summit Entertainment vynesl zatím 58,9 milionu dolarů.

V aktuálním žebříčku kumulativních zisků podle Reuters vede film o americké skupině Jackass natočený v trojrozměrném formátu s celkovou tržbou 101,6 milionů dolarů.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.
Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

11. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Disney+ přijde do Česka už 14. června, tedy zhruba za měsíc a teď se můžete do nové streamovací služby už předběžně zaregistrovat.