Horor Saw 3D vládl o víkendu severoamerickým kinům

1. 11. 2010 - 18:00 | Téma | red

Horor Saw 3D vládl o víkendu severoamerickým kinům zdroj: tisková zpráva

Sedmý díl, jenž je údajně poslední z hororové série Saw kraloval o víkendu severoamerickým kinům. Od páteční premiéry v USA a Kanadě vydělal 24,2 milionů dolarů (téměř 430 milionů korun). Vyplývá to z nedělních odhadů filmových studií, o nichž informovala agentura Reuters.

Série Saw, jejíž nejnovější díl, který je natočen v trojrozměrném formátu, bude do kin v ČR uveden ve čtvrtek, se v kinech začala objevovat od roku 2004 - pokaždé před svátkem Halloween.

Přestože odhady tržeb se pro její zatím poslední pokračování držely u země, celkově jsou podle Reuters třetí nejnižší ze všech sedmi dílů.

První díl řady s názvem Saw: Hra o přežití zahajoval v roce 2004 na třetím místě s 14,1 milionu dolarů (250,3 milionu korun). Loňský Saw 6, jenž tehdy předstihl nízkorozpočtový thriller Paranormal Activity, po premiéře vydělal stejnou částku. Všechny čtyři zbývající díly po premiérovém víkendu v kinech obsadily čela tabulek návštěvností, každý se ziskem překračujícím 30 milionů dolarů.

Saw: Hra o přežití

Jedinou další novinkou mezi deseti nejnavštěvovanějšími filmy je drama z právnického prostředí Conviction (Rozsudek) s Hillary Swankovou v jedné z hlavních rolí, které poskočilo o 15 míst na úplný konec desítky.

Jednička minulého týdne, druhé pokračování hororu Paranormal Activity, klesla na druhé místo. Distributorům z Paramount Pictures vynesla zatím 65,7 milionu dolarů. Na třetím místě skončil akční film Red s hercem Brucem Willisem, který po třech týdnech od premiéry společnosti Summit Entertainment vynesl zatím 58,9 milionu dolarů.

V aktuálním žebříčku kumulativních zisků podle Reuters vede film o americké skupině Jackass natočený v trojrozměrném formátu s celkovou tržbou 101,6 milionů dolarů.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.