Horor Saw 3D vládl o víkendu severoamerickým kinům

1. 11. 2010 18:00 - Téma | Autor: red

Horor Saw 3D vládl o víkendu severoamerickým kinům zdroj: Archiv

Sedmý díl, jenž je údajně poslední z hororové série Saw kraloval o víkendu severoamerickým kinům. Od páteční premiéry v USA a Kanadě vydělal 24,2 milionů dolarů (téměř 430 milionů korun). Vyplývá to z nedělních odhadů filmových studií, o nichž informovala agentura Reuters.

Série Saw, jejíž nejnovější díl, který je natočen v trojrozměrném formátu, bude do kin v ČR uveden ve čtvrtek, se v kinech začala objevovat od roku 2004 - pokaždé před svátkem Halloween.

Přestože odhady tržeb se pro její zatím poslední pokračování držely u země, celkově jsou podle Reuters třetí nejnižší ze všech sedmi dílů.

První díl řady s názvem Saw: Hra o přežití zahajoval v roce 2004 na třetím místě s 14,1 milionu dolarů (250,3 milionu korun). Loňský Saw 6, jenž tehdy předstihl nízkorozpočtový thriller Paranormal Activity, po premiéře vydělal stejnou částku. Všechny čtyři zbývající díly po premiérovém víkendu v kinech obsadily čela tabulek návštěvností, každý se ziskem překračujícím 30 milionů dolarů.

Saw: Hra o přežití

Jedinou další novinkou mezi deseti nejnavštěvovanějšími filmy je drama z právnického prostředí Conviction (Rozsudek) s Hillary Swankovou v jedné z hlavních rolí, které poskočilo o 15 míst na úplný konec desítky.

Jednička minulého týdne, druhé pokračování hororu Paranormal Activity, klesla na druhé místo. Distributorům z Paramount Pictures vynesla zatím 65,7 milionu dolarů. Na třetím místě skončil akční film Red s hercem Brucem Willisem, který po třech týdnech od premiéry společnosti Summit Entertainment vynesl zatím 58,9 milionu dolarů.

V aktuálním žebříčku kumulativních zisků podle Reuters vede film o americké skupině Jackass natočený v trojrozměrném formátu s celkovou tržbou 101,6 milionů dolarů.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Dokument Skin půjde pod kůži, aneb jak je to s tou nahotou ve filmech

Dokument Skin půjde pod kůži, aneb jak je to s tou nahotou ve filmech

10. 7. 2020 | Trailery | Adam Homola

Nahota ve filmech se neřeší jen v poslední době. Svým způsobem jde o téma provázející celý filmový průmysl od jeho prvopočátků až dodnes.
V An American Pickle se Seth Rogen propadne po sto letech do současnosti

V An American Pickle se Seth Rogen propadne po sto letech do současnosti

9. 7. 2020 | Novinky | Adam Homola

Vtipálek Seth Rogen si zahraje imigranta, který se z 20. let minulého století propadne do moderního Brooklynu.
Brad Pitt si v Bullet Train zahraje zabijáka mířícího do Tokia

Brad Pitt si v Bullet Train zahraje zabijáka mířícího do Tokia

9. 7. 2020 | Novinky | Adam Homola

Brad Pitt se po nedávných výletech do vesmíru (Ad Astra) a desítky let starého Hollywoodu (Tentkrát v Hollywoodu) podívá do Tokia.
Jason Momoa si střihne sněhuláka

Jason Momoa si střihne sněhuláka

2. 7. 2020 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros se dohodlo se Stampede Ventures na tom, že zrovna teď je ten pravý čas, kdy by měl vzniknout nový film o sněhulákovi.