Hlavni roli v dramatu z Afghánistánu dostane Diane Kruger

- eXtra kiNo autor: red

Německá herečka Diane Krugerová, známá například z filmu Hanebný parchanti, dostane hlavní roli v dramatickém filmu o únosu, který se odehrává v Afghánistánu. Podle informací amerického listu Variety, který se věnuje filmovému byznysu, bude Krugerová ve snímku s pracovním názvem Special Forces hrát francouzskou reportérku unesenou přívrženci islamistického hnutí Taliban.

Režii filmu převzal Stéphane Rybojad, který dosud natáčel převážně dokumentární snímky. Film má rozpočet 12,6 milionu dolarů (asi 255 milionů Kč) a jeho tvůrci mohou počítat také s přímou podporou francouzské armády, protože námět se dotýká jejích speciálních jednotek.

Olivier Courson, šéf studia Canal, listu řekl, že film bude natočen ve stylu snímku Černý jestřáb sestřelen. Tento hollywoodský akční film z roku 2002 se tematicky týkal krvavého nasazení amerických jednotek při mírové akci v Somálsku. Britský režisér Ridley Scott natočil snímek vycházející z reálných událostí s Joshem Hartnettem a Ewanem McGregorem v hlavních rolích.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.