Herečka Tereza Brodská slaví 45. narozeniny

- Téma autor: Michal Burkoň

Ve filmu hrála už jako malá holka. Není divu, vždyť oba rodiče herečky Terezy Brodské, narozené 7. května 1968, byli slavní čeští herci. Od té doby ztvárnila Brodská desítky rolí v řadě divadelních představení a filmů. A za dvě z nich dostala Českého lva.

Tereza Brodská

Tereza Brodská,zdroj: Archiv

Navzdory rodičovským protestům vystudovala konzervatoř a prošla divadly v Plzni i Praze. Hrála v divadle Na zábradlí, v Činoherním klubu, hostovala ve Vinohradském divadle. V televizi se objevila v Kachyňově seriálu Vlak dětství a naděje, hrála v dětských filmech Kočičí princAť žijí duchové.

S matkou Janou Brejchovou se poprvé objevila před kamerou ve filmu Vlastně se nic nestalo, následovaly Citlivá místa a Má je pomsta.

Z divadelních rolí byla významná její Julie z letního představení na Pražském hradě.

Asi největší slávu přinesla Brodské titulní postava filmu Dvojrole v režii Jaromíra Jireše, natočená podle námětu Jaroslavy Moserové. Za náročný part dostala druhého Českého lva, prvního si vysloužila za vedlejší part ve snímku Má je pomsta

Brodská je vdaná, s manželem Herbertem Slavíkem má syna Samuela. V posledních letech se často objevuje i v televizních seriálech (UliceTerapie nebo Nevinné lži).

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.