Herec Leonardo Dicaprio je závislý na filmování

14. 2. 2010 - 12:27 | Téma | red

Herec Leonardo Dicaprio je závislý na filmování zdroj: tisková zpráva

Hvězda z Hollywoodu Leonardo DiCaprio je na filmování závislý. I po mnoha letech u filmu cítí pořád to samé opojení a vášeň jako na začátku. Herec to řekl v Berlíně na filmovém festivalu Berlinale, kde představuje nový film Prokletý ostrov.

DPA označila DiCapria, který má německé a italské kořeny, za festivalového štamgasta. Na Berlinale jezdívá pravidelně. V roce 2003 tam třeba doprovodil film Gangy New Yorku. Před deseti lety kvůli hvězdě filmu Titanic propukla v německé metropoli doslova Leománie. Herce tehdy stíhaly tisíce jeho fanynek. V roce 1997 si odvezl Stříbrného medvěda za svůj výkon ve snímku Romeo a Julie. Na festivalu se objevil už v roce 1994, kdy se promítal jeho film Co žere Gilberta Grapea.

"Jsem velmi pyšný na to, čeho jsem už dosáhl. Vyvolává to ale závislost, chceš dělat pořád víc... Filmování je něco, čeho nemůžeš mít nikdy dost," řekl v Berlíně pětatřicetiletý herec, který propadl nejen filmování, ale i sledování DVD. Uvažuje prý o tom, že by si dal na nějakou dobu pauzu. "Bylo by to opravdu skvělé dívat se pár měsíců jen na klasické filmy," míní. V Berlíně teď zašel na promítání restaurovaného kultovního němého snímku Metropolis. "Snažil jsem se tam dostat tak, aby mě nikdo nepoznal, ale načapali mě," postěžoval si DiCaprio.

Berlín navštívil poprvé se svými prarodiči. Bylo to v době, kdy město ještě dělila zeď. Viděl jeho východní i západní stranu. "Bylo pro mě jako pro dítě velmi dramatické vidět, jak se v jednom městě vizuálně setkávaly dva odlišné světy. Jsem s tímhle městem velmi úzce spojený. Mám pocit, že jsem zažil část jeho historie," řekl. Dnes považuje Berlín za "velké kulturní epicentrum". Kdyby ho prý paparazziové nechali na pokoji, prohlédl by si ho lépe.

DiCaprio přijel do Berlína s novým filmem režiséra Martina Scorseseho Prokletý ostrov, jehož děj se odehrává v 50. letech. Hraje v něm detektiva, který pátrá po uprchlé vražedkyni.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.