Herec Leonardo Dicaprio je závislý na filmování

14. 2. 2010 - 12:27 | Téma | red

Herec Leonardo Dicaprio je závislý na filmování zdroj: tisková zpráva

Hvězda z Hollywoodu Leonardo DiCaprio je na filmování závislý. I po mnoha letech u filmu cítí pořád to samé opojení a vášeň jako na začátku. Herec to řekl v Berlíně na filmovém festivalu Berlinale, kde představuje nový film Prokletý ostrov.

DPA označila DiCapria, který má německé a italské kořeny, za festivalového štamgasta. Na Berlinale jezdívá pravidelně. V roce 2003 tam třeba doprovodil film Gangy New Yorku. Před deseti lety kvůli hvězdě filmu Titanic propukla v německé metropoli doslova Leománie. Herce tehdy stíhaly tisíce jeho fanynek. V roce 1997 si odvezl Stříbrného medvěda za svůj výkon ve snímku Romeo a Julie. Na festivalu se objevil už v roce 1994, kdy se promítal jeho film Co žere Gilberta Grapea.

"Jsem velmi pyšný na to, čeho jsem už dosáhl. Vyvolává to ale závislost, chceš dělat pořád víc... Filmování je něco, čeho nemůžeš mít nikdy dost," řekl v Berlíně pětatřicetiletý herec, který propadl nejen filmování, ale i sledování DVD. Uvažuje prý o tom, že by si dal na nějakou dobu pauzu. "Bylo by to opravdu skvělé dívat se pár měsíců jen na klasické filmy," míní. V Berlíně teď zašel na promítání restaurovaného kultovního němého snímku Metropolis. "Snažil jsem se tam dostat tak, aby mě nikdo nepoznal, ale načapali mě," postěžoval si DiCaprio.

Berlín navštívil poprvé se svými prarodiči. Bylo to v době, kdy město ještě dělila zeď. Viděl jeho východní i západní stranu. "Bylo pro mě jako pro dítě velmi dramatické vidět, jak se v jednom městě vizuálně setkávaly dva odlišné světy. Jsem s tímhle městem velmi úzce spojený. Mám pocit, že jsem zažil část jeho historie," řekl. Dnes považuje Berlín za "velké kulturní epicentrum". Kdyby ho prý paparazziové nechali na pokoji, prohlédl by si ho lépe.

DiCaprio přijel do Berlína s novým filmem režiséra Martina Scorseseho Prokletý ostrov, jehož děj se odehrává v 50. letech. Hraje v něm detektiva, který pátrá po uprchlé vražedkyni.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.