Herec Day-Lewis si zahraje amerického prezidenta

- Téma autor: red

Britský oscarový herec Daniel Day-Lewis si zahraje v novém filmu režisérá Stevena Spielberga amerického prezidenta Abrahama Lincolna. Film se začne natáčet koncem příštího roku a následující rok se objeví v kinech. Abraham Lincoln začal svoji politickou karieru v americkém státě Illinois, který v pátek navštívil Day-Lewis v rámci zahájení příprav na tuto roli.

Scénář filmu vznikl podle životopisného románu Doris Kearnsové-Goodwinové, jež se k Day-Lewisovi při jeho obhlídce Illinois připojila. Herec navštívil s historií spjatá místa ve Springfieldu včetně muzea Abrahama Lincolna, Lincolnova domu i budovu illinoiského parlamentu, v níž Lincoln působil jako poslanec.

Goodwinové kniha Team of Rivals (Tým soupeřů) zachycuje léta 1861 až 1867, kdy byl Lincoln prezidentem.

Abraham Lincoln

Day-Lewis dostal Oscara za výkon ve filmech Moje levá noha a Až na krev. Spielberg prohlásil, že Day-Lewise považuje za výborného herce a že je rád, že se jejich filmové cesty konečně zkříží.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.