Herci nemohou být zcela nahrazeni počítači, ani filmy jako Avatar je nevytlačí

30. 4. 2010 - 19:00 | Téma | red

Herci nemohou být zcela nahrazeni počítači, ani filmy jako Avatar je nevytlačí zdroj: tisková zpráva

Přestože přelomová trojrozměrná fantasy režiséra Jamese Camerona se stala kasovním trhákem na celém světě, budoucnost herců z masa a kostí ohrožena není. Řekl to agentuře DPA oscarový autor počítačových efektů Volker Engel, jenž spolupracoval na katastrofickém snímku Den nezávislosti z roku 1996 a dalších filmech hollywoodského režiséra Rolanda Emmericha.

Herce sice mohou dlouhodobě nahradit počítače, ale hvězdy filmového plátna jako Johnny Depp nepozbývají na důležitosti, tvrdí Engel. "Diváci potřebují člověka z masa a kostí," říká Engel.

Kromě toho je podle něj nadále podstatný herecký výkon, který je na plátně vidět i po pozměnění počítačovými triky. Představitel hlavní role v Avataru Sam Worthington se prý ve filmu poznával.

Engel je odpovědný za vizuální efekty i v Emmerichově novém filmu Anonymous, který vzniká ve studiích v Postupimi-Babelsbergu u Berlína. Příběh se odehrává v shakespearovských dobách a jde v něm o otázku, které osoby básníka k sepsání jeho děl inspirovaly. Engel a jeho kolega Marc Weigert vytvořili s pomocí počítačů kulisy Anglie 16. století včetně například londýnského mostu London Bridge.

Tvůrce počítačových animací zároveň připouští, že ani on sám často nedokáže na filmovém plátně rozeznat, co bylo vytvořeno uměle a co odpovídá skutečnosti. "Vždycky mám obrovskou radost, když si neuvědomím, že to byl digitální efekt," říká Engel.

V budoucnu podle něj počítačová technika umožní oživení už zesnulých osobností. Doposud to je možné jen v krátkých sekvencí. Už s dnešní technologií by však údajně šlo natočit film, v němž spoluúčinkuje například Albert Einstein.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

5. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

Sony vydala nový, řádně temný trailer na nadcházející horor Smrt ve tmě 2.
Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.