Herci nemohou být zcela nahrazeni počítači, ani filmy jako Avatar je nevytlačí

30. 4. 2010 - 19:00 | Téma | red

Herci nemohou být zcela nahrazeni počítači, ani filmy jako Avatar je nevytlačí zdroj: tisková zpráva

Přestože přelomová trojrozměrná fantasy režiséra Jamese Camerona se stala kasovním trhákem na celém světě, budoucnost herců z masa a kostí ohrožena není. Řekl to agentuře DPA oscarový autor počítačových efektů Volker Engel, jenž spolupracoval na katastrofickém snímku Den nezávislosti z roku 1996 a dalších filmech hollywoodského režiséra Rolanda Emmericha.

Herce sice mohou dlouhodobě nahradit počítače, ale hvězdy filmového plátna jako Johnny Depp nepozbývají na důležitosti, tvrdí Engel. "Diváci potřebují člověka z masa a kostí," říká Engel.

Kromě toho je podle něj nadále podstatný herecký výkon, který je na plátně vidět i po pozměnění počítačovými triky. Představitel hlavní role v Avataru Sam Worthington se prý ve filmu poznával.

Engel je odpovědný za vizuální efekty i v Emmerichově novém filmu Anonymous, který vzniká ve studiích v Postupimi-Babelsbergu u Berlína. Příběh se odehrává v shakespearovských dobách a jde v něm o otázku, které osoby básníka k sepsání jeho děl inspirovaly. Engel a jeho kolega Marc Weigert vytvořili s pomocí počítačů kulisy Anglie 16. století včetně například londýnského mostu London Bridge.

Tvůrce počítačových animací zároveň připouští, že ani on sám často nedokáže na filmovém plátně rozeznat, co bylo vytvořeno uměle a co odpovídá skutečnosti. "Vždycky mám obrovskou radost, když si neuvědomím, že to byl digitální efekt," říká Engel.

V budoucnu podle něj počítačová technika umožní oživení už zesnulých osobností. Doposud to je možné jen v krátkých sekvencí. Už s dnešní technologií by však údajně šlo natočit film, v němž spoluúčinkuje například Albert Einstein.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.