Guy Ritchie natočí válečný špionážní thriller Ministry of Ungentlemanly Warfare

23. 2. 2021 - 10:10 | Novinky | Adam Homola

Guy Ritchie natočí válečný špionážní thriller Ministry of Ungentlemanly Warfare zdroj: Guy Ritchie a Will Smith, Aladdin. Foto: Daniel Smith, © 2019 Disney Enterprises, Inc.

Legendární producent Jerry Bruckheimer dohlédne na režiséra Guye Ritchieho a jeho chystanou špionážní akci z druhé světové války.

Film, který podle THR popisují lidé obeznámení s projektem jako mix Tuctu špinavců a Hanebných panchartů bude adaptací knihy s poněkud dlouhým názvem Ministry of Ungentlemanly Warfare: How Churchill's Secret Warriors Set Europe Ablaze and Gave Birth to Modern Black Ops od Damiana Lewise.

Příběh knižní předlohy se točí kolem příkazu premiéra Winstona Churchila, který zněl jasně: vytvořit super tajný armádní tým, který může Churchil pustit na nepřítele. Tým si může dělat co se jim zlíbí s tím, že Churchil následně popře, že by takový tým vůbec existoval. V týmu jsou přitom kriminálníci a vůbec různé nekalé živly. Jejich cíl je přitom ušlechtilý – bojovat v druhé světové válce za tu dobrou stranu a zvrátit průběh války ve prospěch spojenců.

Ministry of Ungentlemanly Warfare má prý obrovský potenciál na celou řadu pokračování – misí, na které může být tým vyslán je nespočet, stejně jako se může složení týmu průběžně obměňovat.

Guy Ritchi je na takovou nestandardní špionážní akci skvělá volba. Zkušeností s válečnými filmy moc nemá, ale jeho gangsterky jsou většinou výborné a má za sebou i několik obrovských produkcí. Některé se mu povedly (např. Aladin), jiné zase tolik ne (např. Král Artuš). Tak jako tak bude zajímavé Ministry of Ungentlemanly Warfare sledovat, byť si na film počkáme ještě asi hodně dlouho. Zatím se totiž nenatáčí a ani nevíme, kdo si ve filmu zahraje.

zdroj: Falcon

Zdroje: The Hollywood Reporter

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.