Graeme Revell: Out of Time – soundtrack

25. 1. 2008 - 14:45 | Téma | red

Graeme Revell: Out of Time – soundtrack zdroj: tisková zpráva

Za léta působení na scéně se Graeme Revell mezi posluchače a tvůrce zapsal jako protřelý horrorový skladatel – jak by ne, když jeho nejuznávanější kompozicí je temné score ke comicsové Vráně

Za léta působení na scéně se Graeme Revell mezi posluchače a tvůrce zapsal jako protřelý horrorový skladatel – jak by ne, když jeho nejuznávanější kompozicí je temné score ke comicsové Vráně. Ovšem ti, kteří měli možnost slyšet např. Revellovu kompilační řadu Graeme Revell Film Music Promo a seznámit se tak s jeho kompozicemi pro snímky jako Fáma, Kokain nebo Anna Franková, už dobře vědí, že Revell dokáže kralovat i mimo horrorovou scénu. A ostatní mají tu možnost právě teď, neboť soundtrack k Presumpci neviny nabízí téměř čtyřicet minut velmi příjemného Revellova latino jazzu...

Už od první vteřiny se dá soundtrack využít jako skvělá kulisa k relaxaci. Při jeho poslechu si budete připadat, jako byste se ocitli v posetmělém jamajském baru, v dálce světélkující lampióny a poblíž šumící moře...Vzpomeňte třeba na hudbu z bondovky Dr. No. Revell vás zaplaví spoustou příjemných a uvolňujících latino rytmů ve stylu Buena Vista Social Club. Trumpety, perkuse a tančící kytara jsou hlavní nástrojovkou téhle ultra příjemné záležitosti, občas se přidá barový klavír s kontrabas.

Hlavní téma snímku (Out of Time Theme) není kdovíjak výrazné, téměř vůbec, snad je možná až přehnané označení Theme, jde jen o společnost řady jazzových a latino rytmů, které pro obohacení najdete na soundtracku celkem třikrát – prvně v základní jazzové formě a později v trumpetové a kytarové verzi (ovšem zkrácené, základní má přes čtyři minuty, ostatní kolem dvou). Takhle vypadá i víceméně celý zbytek soundtrack – motivově se nejedná o nic konkrétního, spíše by se dala celá hudba na soundtracku označit za muzikantský jazzový jam na úrovni...

V recenzích samotného snímku se můžete často dočíst, že se jedná o poměrně zneklidňující a nervózní záležitost, ale takovýchto míst je na soundtracku díkybohu minimum (Domestic Violence) a nenarušují tak příjemnou relaxační plynulost celé desky, díky čemuž si ji můžete celou krásně vychutnat. Pro mě osobně je Out of Time nejpříjemnějším soundtrackem roku – mám ho teprve pár dnů, ale už mi nesčetněkrát zpříjemnil odpočinek nebo posloužil jako dobrá kulisa k usínání.

Verdikt: Tak tohle je doslova povinnost. Mít tuhle desku doma znamená možnost zpříjemnit si řadu chvil, které si opravdu zpříjemnit potřebujete.. :)

Hodnocení: 100%

Seznam skladeb:

 1. Out of Time Theme (4:08)
 2. Matt's House Boat (1:36)
 3. Out of Time Main Titles (4:18)
 4. Domestic Violence (1:30)
 5. Banyan Quay (1:30)
 6. One Step Ahead (2:39)
 7. Out of Time Theme (guitar mix) (1:58)
 8. Night Beat (4:47)
 9. Hot on the Trail (1:47)
 10. Buddies - Matt and Chae (:58)
 11. Conned by Ann Merai (2:16)
 12. Still In Love? (Alex and Matt) (2:08)
 13. Saying Goodbye (3:44)
 14. The Fire (1:17)
 15. It's Never Over Till It's Over (1:49)

Out of time (Trumpet Mix) (2:07)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.