Gérard Depardieu navštívil slovenský festival i přes svá zranění

28. 6. 2010 - 8:00 | Téma | red

Gérard Depardieu navštívil slovenský festival i přes svá zranění zdroj: tisková zpráva

Francouzský herec Gérard Depardieu dnes dorazil na filmový festival v Trenčianských Teplicích, přestože má zraněnou nohu a pořezanou ruku. Vzácný host 18. ročníku Art Film Festu si přijel pro cenu Hercova mise.

S novináři jednašedesátiletý herec hovořil nejen o své "misi" a evropské kinematografii, ale také jim potvrdil, že se stále prohání na motorce a točí jeden film za druhým. Prozradil dále, že si pořezal ruku při krájení masa a poranil nohu při nehodě na motorce. Srazil ho podle něj jeden "ne moc slušně se chovající" taxikář v Paříži.

"Dobrý deň," pozdravil slovensky na úvod tiskové konference herec. Měl zjevně dobrou náladu a nepobouřila ho ani otázka, proč natáčí i filmy, které jsou podle mnohých kritiků pod jeho úroveň. "Nechci být jen nějaký bojovník za intelektuální umění. Stejně tak rád se i zasměju. Smích je stejně důležitý jako intelekt," tvrdil představitel klasického milovníka Cyrana z Bergeracu i komiksového Obelixe.

Asterix a Obelix

Důvodem, proč si vybírá rozmanité postavy a letos natočí až devět filmů, nejsou podle něho peníze. Na těch mu prý nezáleží. "Dělám i za hodně peněz, klidně i zadarmo, závisí to od možnosti produkce... Jsem něco jako bulimik kinematografie, nedokážu se jí nasytit ," vysvětlil Depardieu.

Cenou Hercova mise festival tradičně oceňuje umělce, kteří se stali diváckými idoly. V minulosti si tuto cenu v Trenčianských Teplicích převzali například Sophia Loren, Catherine Deneueve, Franco Nero, Jean-Paul Belmondo, Jacqueline Bisset, Isabelle Huppert či Liv Ullmann.

Depardieu byl na Slovensku již v roce 1998. Byl tehdy jedním z magnetů předvolební kampaně tehdejšího premiéra Vladimíra Mečiara, za což byl kritizován. Později herec připustil, že to byla chyba.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.