Gérard Depardieu navštívil slovenský festival i přes svá zranění

28. 6. 2010 - 8:00 | Téma | red

Gérard Depardieu navštívil slovenský festival i přes svá zranění zdroj: tisková zpráva

Francouzský herec Gérard Depardieu dnes dorazil na filmový festival v Trenčianských Teplicích, přestože má zraněnou nohu a pořezanou ruku. Vzácný host 18. ročníku Art Film Festu si přijel pro cenu Hercova mise.

S novináři jednašedesátiletý herec hovořil nejen o své "misi" a evropské kinematografii, ale také jim potvrdil, že se stále prohání na motorce a točí jeden film za druhým. Prozradil dále, že si pořezal ruku při krájení masa a poranil nohu při nehodě na motorce. Srazil ho podle něj jeden "ne moc slušně se chovající" taxikář v Paříži.

"Dobrý deň," pozdravil slovensky na úvod tiskové konference herec. Měl zjevně dobrou náladu a nepobouřila ho ani otázka, proč natáčí i filmy, které jsou podle mnohých kritiků pod jeho úroveň. "Nechci být jen nějaký bojovník za intelektuální umění. Stejně tak rád se i zasměju. Smích je stejně důležitý jako intelekt," tvrdil představitel klasického milovníka Cyrana z Bergeracu i komiksového Obelixe.

Asterix a Obelix

Důvodem, proč si vybírá rozmanité postavy a letos natočí až devět filmů, nejsou podle něho peníze. Na těch mu prý nezáleží. "Dělám i za hodně peněz, klidně i zadarmo, závisí to od možnosti produkce... Jsem něco jako bulimik kinematografie, nedokážu se jí nasytit ," vysvětlil Depardieu.

Cenou Hercova mise festival tradičně oceňuje umělce, kteří se stali diváckými idoly. V minulosti si tuto cenu v Trenčianských Teplicích převzali například Sophia Loren, Catherine Deneueve, Franco Nero, Jean-Paul Belmondo, Jacqueline Bisset, Isabelle Huppert či Liv Ullmann.

Depardieu byl na Slovensku již v roce 1998. Byl tehdy jedním z magnetů předvolební kampaně tehdejšího premiéra Vladimíra Mečiara, za což byl kritizován. Později herec připustil, že to byla chyba.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.