Gérard Depardieu navštívil slovenský festival i přes svá zranění

28. 6. 2010 - 8:00 | Téma | red

Gérard Depardieu navštívil slovenský festival i přes svá zranění zdroj: tisková zpráva

Francouzský herec Gérard Depardieu dnes dorazil na filmový festival v Trenčianských Teplicích, přestože má zraněnou nohu a pořezanou ruku. Vzácný host 18. ročníku Art Film Festu si přijel pro cenu Hercova mise.

S novináři jednašedesátiletý herec hovořil nejen o své "misi" a evropské kinematografii, ale také jim potvrdil, že se stále prohání na motorce a točí jeden film za druhým. Prozradil dále, že si pořezal ruku při krájení masa a poranil nohu při nehodě na motorce. Srazil ho podle něj jeden "ne moc slušně se chovající" taxikář v Paříži.

"Dobrý deň," pozdravil slovensky na úvod tiskové konference herec. Měl zjevně dobrou náladu a nepobouřila ho ani otázka, proč natáčí i filmy, které jsou podle mnohých kritiků pod jeho úroveň. "Nechci být jen nějaký bojovník za intelektuální umění. Stejně tak rád se i zasměju. Smích je stejně důležitý jako intelekt," tvrdil představitel klasického milovníka Cyrana z Bergeracu i komiksového Obelixe.

Asterix a Obelix

Důvodem, proč si vybírá rozmanité postavy a letos natočí až devět filmů, nejsou podle něho peníze. Na těch mu prý nezáleží. "Dělám i za hodně peněz, klidně i zadarmo, závisí to od možnosti produkce... Jsem něco jako bulimik kinematografie, nedokážu se jí nasytit ," vysvětlil Depardieu.

Cenou Hercova mise festival tradičně oceňuje umělce, kteří se stali diváckými idoly. V minulosti si tuto cenu v Trenčianských Teplicích převzali například Sophia Loren, Catherine Deneueve, Franco Nero, Jean-Paul Belmondo, Jacqueline Bisset, Isabelle Huppert či Liv Ullmann.

Depardieu byl na Slovensku již v roce 1998. Byl tehdy jedním z magnetů předvolební kampaně tehdejšího premiéra Vladimíra Mečiara, za což byl kritizován. Později herec připustil, že to byla chyba.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.