George Clooney a jeho přítelkyně vyhráli spor s médii kvůli fotkám

13. 1. 2010 - 12:00 | Téma | red

George Clooney a jeho přítelkyně vyhráli spor s médii kvůli fotkám Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Italský úřad pro ochranu soukromí v pondělí nařídil dvěma časopisům a jedné online televizní stanici, aby odevzdaly fotografie amerického herce George Clooneyho a jeho italské přítelkyně Elisabetty Canalisové pořízené loni za pochybných okolností v hercově vile u jezera Como. Úřad rozhodl, že fotografové porušili právo dvojice na soukromí.

Snímky se objevily v populárních italských magazínech Chi a Novella 2000 a na internetové televizní síti deníku Corriere della Sera. Clooney a Canalisová jsou na některých zachyceni, jak se cukrují u Clooneyho vily.

Hercův právník podal na zmíněná média stížnost loni v srpnu. Úřad dospěl k závěru, že s cílem získat obrázky fotografové v některých případech překročili linii.

Vydavatelé tvrdili, že snímky byly pořízeny legálně, protože fotografové nebyli uvnitř objektu. Úřad uznal, že právo na soukromí se nevztahuje na snímky pořízené "na místech, George Clooney zdroj: tisková zpráva jež jsou normálně viditelná", ale odmítl přistoupit na to, že by se to týkalo všech fotografií. 
Poukázal na to, že kolem Clooneyho rezidence jsou vysoké ploty a zdi, takže "ti, kdo byli uvnitř, mohli v rozumné míře očekávat intimitu a soukromí". Některé snímky tak podle něho mohly být pořízeny jen s použitím "invazivních" metod. Za pravděpodobné označil udělání děr v plotě kolem pozemku, fotografování z balkonů sousedních vil a pronájem lodi s cílem pořídit snímky z jezera.

Vydavatelé musejí Clooneymu vydat všechny snímky, jichž se výrok týká, a informovat jakoukoli třetí stranu, které je snad poskytli, že je nemůže používat.

Osmačtyřicetiletý Clooney, který ve vile Oleandra na břehu jezera Como tráví hodně času, byl s Canalisovou poprvé viděn loni v létě. V září se společně objevili na filmovém festivalu v Benátkách. Canalisové je 31 let. Je to modelka, celebrita italské televize a zahrála si menší role v několika filmech.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.