George Clooney a jeho přítelkyně vyhráli spor s médii kvůli fotkám

13. 1. 2010 - 12:00 | Téma | red

George Clooney a jeho přítelkyně vyhráli spor s médii kvůli fotkám Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Italský úřad pro ochranu soukromí v pondělí nařídil dvěma časopisům a jedné online televizní stanici, aby odevzdaly fotografie amerického herce George Clooneyho a jeho italské přítelkyně Elisabetty Canalisové pořízené loni za pochybných okolností v hercově vile u jezera Como. Úřad rozhodl, že fotografové porušili právo dvojice na soukromí.

Snímky se objevily v populárních italských magazínech Chi a Novella 2000 a na internetové televizní síti deníku Corriere della Sera. Clooney a Canalisová jsou na některých zachyceni, jak se cukrují u Clooneyho vily.

Hercův právník podal na zmíněná média stížnost loni v srpnu. Úřad dospěl k závěru, že s cílem získat obrázky fotografové v některých případech překročili linii.

Vydavatelé tvrdili, že snímky byly pořízeny legálně, protože fotografové nebyli uvnitř objektu. Úřad uznal, že právo na soukromí se nevztahuje na snímky pořízené "na místech, George Clooney zdroj: tisková zpráva jež jsou normálně viditelná", ale odmítl přistoupit na to, že by se to týkalo všech fotografií. 
Poukázal na to, že kolem Clooneyho rezidence jsou vysoké ploty a zdi, takže "ti, kdo byli uvnitř, mohli v rozumné míře očekávat intimitu a soukromí". Některé snímky tak podle něho mohly být pořízeny jen s použitím "invazivních" metod. Za pravděpodobné označil udělání děr v plotě kolem pozemku, fotografování z balkonů sousedních vil a pronájem lodi s cílem pořídit snímky z jezera.

Vydavatelé musejí Clooneymu vydat všechny snímky, jichž se výrok týká, a informovat jakoukoli třetí stranu, které je snad poskytli, že je nemůže používat.

Osmačtyřicetiletý Clooney, který ve vile Oleandra na břehu jezera Como tráví hodně času, byl s Canalisovou poprvé viděn loni v létě. V září se společně objevili na filmovém festivalu v Benátkách. Canalisové je 31 let. Je to modelka, celebrita italské televize a zahrála si menší role v několika filmech.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.