George Clooney a jeho přítelkyně vyhráli spor s médii kvůli fotkám

13. 1. 2010 - 12:00 | Téma | red

George Clooney a jeho přítelkyně vyhráli spor s médii kvůli fotkám Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Italský úřad pro ochranu soukromí v pondělí nařídil dvěma časopisům a jedné online televizní stanici, aby odevzdaly fotografie amerického herce George Clooneyho a jeho italské přítelkyně Elisabetty Canalisové pořízené loni za pochybných okolností v hercově vile u jezera Como. Úřad rozhodl, že fotografové porušili právo dvojice na soukromí.

Snímky se objevily v populárních italských magazínech Chi a Novella 2000 a na internetové televizní síti deníku Corriere della Sera. Clooney a Canalisová jsou na některých zachyceni, jak se cukrují u Clooneyho vily.

Hercův právník podal na zmíněná média stížnost loni v srpnu. Úřad dospěl k závěru, že s cílem získat obrázky fotografové v některých případech překročili linii.

Vydavatelé tvrdili, že snímky byly pořízeny legálně, protože fotografové nebyli uvnitř objektu. Úřad uznal, že právo na soukromí se nevztahuje na snímky pořízené "na místech, George Clooney zdroj: tisková zpráva jež jsou normálně viditelná", ale odmítl přistoupit na to, že by se to týkalo všech fotografií. 
Poukázal na to, že kolem Clooneyho rezidence jsou vysoké ploty a zdi, takže "ti, kdo byli uvnitř, mohli v rozumné míře očekávat intimitu a soukromí". Některé snímky tak podle něho mohly být pořízeny jen s použitím "invazivních" metod. Za pravděpodobné označil udělání děr v plotě kolem pozemku, fotografování z balkonů sousedních vil a pronájem lodi s cílem pořídit snímky z jezera.

Vydavatelé musejí Clooneymu vydat všechny snímky, jichž se výrok týká, a informovat jakoukoli třetí stranu, které je snad poskytli, že je nemůže používat.

Osmačtyřicetiletý Clooney, který ve vile Oleandra na břehu jezera Como tráví hodně času, byl s Canalisovou poprvé viděn loni v létě. V září se společně objevili na filmovém festivalu v Benátkách. Canalisové je 31 let. Je to modelka, celebrita italské televize a zahrála si menší role v několika filmech.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.