Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 - 10:20 | Novinky | Adam Homola

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný zdroj: Foto: Universal

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.

Teď ho můžeme jako herce vidět v roli záporáka v komedii Free Guy, ale neméně zajímavý je i jako scénárista a režisér. Nemělo by to trvat dlouho a uvidíme jeho fotbalovou komedii Next Goal Wins, a pak samozřejmě nedávno dotočenou obrovskou marvelovku Thor: Love and Thunder.

Pak má někde v dálce třeba i své vlastní Star Wars, ale ty jsou ještě daleko. Už nějakou dobu víme, že se měl Waititi ujmout i nového Flashe Gordona. Ten měl být animovaný a Waititi ho měl napsat.

Jenže to už neplatí, respektive Waititi film pořád píše, jen se z animáku stal najednou celovečerní hraný film. V rozhovoru pro Collider to prozradil producent filmu John Davis. Ten řekl, že Flash Gordon je jeden z nejoblíbenějších filmů Waititiho a že s návrhem na hraný film přišel při psaní scénáře právě sám Waititi. Davis souhlasil, a tak dostaneme nového hraného Flashe Gordona.

Flash Gordon má svůj původ ve 30. letech minulého století v komiksech. Filmových či televizních adaptací bylo hned několik, ale dodnes ikonický je především stejnojmenný snímek z roku 1980. Ten byl velmi specifický už na svoji dobu a z dnešního pohledu je spíše komický a zastaralý, ale hráli tam Queeni a mělo to šťávu.

Pro pořádek se sluší dodat, že nový hraný Flash Gordon zatím nemá žádného režiséra. Taika Waititi jen píše scénář, nicméně je pravděpodobné, že pokud si na to najde čas, zrežíruje si film sám.

zdroj: StudioCanal

Zdroje: Collider

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.