Filmový festival v New Yorku zahájí snímek o zakladateli Facebooku

19. 8. 2010 - 7:45 | Téma | red

Filmový festival v New Yorku zahájí snímek o zakladateli Facebooku zdroj: tisková zpráva

Letošní 48. ročník Newyorského filmového festivalu nabídne nový film Clinta Eastwooda, zatím poslední roli oscarové Helen Mirren nebo snímek o zakladateli sociální sítě Facebook z dílny amerického režiséra Davida Finchera. Festival pořádaný newyorským Lincolnovým střediskem se koná na přelomu září a října.

Zahajovací večer festivalu bude patřit Fincherově filmu Život online. Snímek sleduje cestu Marka Zuckerberga, kterého úspěch sítě Facebook katapultoval z vysokoškolské koleje přímo mezi nejmocnější mediální magnáty. Ve vedlejších rolích se představí zpěvák Justin Timberlake nebo Rooney Marová, která by měla hrát hlavní roli v dalším Fincherově filmu - americkém remaku švédského thrilleru Muži, kteří nenávidí ženy.

Ústředním filmem festivalu bude americká adaptace Shakespearovy Bouře s Helen Mirren v hlavní roli, dosud určené výhradně mužům. Kromě Mirrenové se ve filmu objeví také Alfred Molina nebo Russell Brand. Přehlídku bude uzavírat zatím poslední režisérský počin Clinta Eastwooda, drama Hereafter s Mattem Damonem v hlavní roli.

Na festivalu se bude promítat také film Socialismus veterána francouzského filmu Jeana-Luca Godarda, více než pětihodinové historické drama Carlos francouzského režiséra Oliviera Assayase nebo thajská komedie Strýček Búnmí oceněná letos Zlatou palmou na festivalu v Cannes.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.