Filmový festival v New Yorku zahájí snímek o zakladateli Facebooku

19. 8. 2010 - 7:45 | Téma | red

Filmový festival v New Yorku zahájí snímek o zakladateli Facebooku zdroj: tisková zpráva

Letošní 48. ročník Newyorského filmového festivalu nabídne nový film Clinta Eastwooda, zatím poslední roli oscarové Helen Mirren nebo snímek o zakladateli sociální sítě Facebook z dílny amerického režiséra Davida Finchera. Festival pořádaný newyorským Lincolnovým střediskem se koná na přelomu září a října.

Zahajovací večer festivalu bude patřit Fincherově filmu Život online. Snímek sleduje cestu Marka Zuckerberga, kterého úspěch sítě Facebook katapultoval z vysokoškolské koleje přímo mezi nejmocnější mediální magnáty. Ve vedlejších rolích se představí zpěvák Justin Timberlake nebo Rooney Marová, která by měla hrát hlavní roli v dalším Fincherově filmu - americkém remaku švédského thrilleru Muži, kteří nenávidí ženy.

Ústředním filmem festivalu bude americká adaptace Shakespearovy Bouře s Helen Mirren v hlavní roli, dosud určené výhradně mužům. Kromě Mirrenové se ve filmu objeví také Alfred Molina nebo Russell Brand. Přehlídku bude uzavírat zatím poslední režisérský počin Clinta Eastwooda, drama Hereafter s Mattem Damonem v hlavní roli.

Na festivalu se bude promítat také film Socialismus veterána francouzského filmu Jeana-Luca Godarda, více než pětihodinové historické drama Carlos francouzského režiséra Oliviera Assayase nebo thajská komedie Strýček Búnmí oceněná letos Zlatou palmou na festivalu v Cannes.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.
Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

11. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Disney+ přijde do Česka už 14. června, tedy zhruba za měsíc a teď se můžete do nové streamovací služby už předběžně zaregistrovat.