Filmové premiéry od 3. července - lákavý hororový příběh i válečné drama

2. 7. 2014 7:00 - Téma | Autor: Vojtěch Karlík

Filmové premiéry od 3. července - lákavý hororový příběh i válečné drama Zdroj: Archiv

První červencový týden nabízí jen tři novinky, z nich jedna byla natočena ještě v roce 2013, druhou lze označit za velmi specifický dokument a třetím filmem je horor, který si nezadá s klasikou z osmdesátých let. Přesto není důvod ani tentokrát na kina zanevřít, protože všechny snímky mají něco do sebe a stojí za to je vidět.

Premiéra týdne - Chraň nás od zlého

Eric Bana od dob, kdy se mstil za Izrael ve snímku Mnichov, klesl hodně hluboko, když musí brát role v podřadných hororech. Tuto větu jsem zaslechl v kině, kde jakýsi pár komentoval jeho jméno na plakátu ke snímku režiséra Scotta Derriksona Chraň nás od zlého. Měl jsem chuť zakročit a nebohý pár zpohlavkovat, protože mluvit tak o filmu, za který stojí právě tento filmař. Derrickson není žádný velký umělec, ale na druhou stranu je to poctivý rutinér s velkou zálibou v hororovém žánru. 

chran_nas Zdroj: Archiv

A zase ty běsi pekelné z jiné dimenze...

Eric Bana si tentokrát zahrál policistu, který řeší velmi zapeklité a mysteriózní zločiny. Musí se proto spojit s knězem, který je specialistou na vymítací rituály. Vypadá to totiž, že město posedl samotný ďábel. Film jsme zatím neviděli a první reakce jsou však kladné, takže se těšíme.

Arcibiskup Bezák Zbohom

arcibiskup Zdroj: Archiv

Dokumentární film o životě někoho, koho zná v České republice jen několik lidí a nasadit o tom ještě film do kin, chce hodně velkou odvahu.

Příběh slovenské katolického kněze je možná na hony vzdálen českému filmovému divákovi, ale věřte nám, že jde o velmi zajímavou postavu, jejíž životní osudy snímek mapuje. Kritici snímek sepsuli, na druhou stranu, pokud vás zajímá Bezákovo story, nenechte se odradit s chutí se podívejte, jak vypadá takové křesťanské píárko.

Běž chlapče běž

bez_chlapce01 Zdroj: Archiv

Film naštěstí není jen tklivým příběhem, ale nabízí celkem zajímavý pohled na válku očima malého kluka.

Devítiletý Srulik uteče v roce 1942 z varšavského getta do lesů, kde se spojí s dalšími uprchlými židovskými dětmi a snaží se přežít. Život v těžkých podmínkách jej však přinutí znovu se vrátit do civilizace. Musí se však vydávat za katolického sirotka. Příběh natočil německý režisér Pepe Danquart v roce 2013 a rozhodně je dobře, že se k nám dostal do distribuce.

 

 

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.
Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

22. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Robert Downey Jr. to vloni zabalil jako Iron Man, a i když se šeptá, že jeho Tonyho Starka možná uvidíme v Black Widow, comicsové brnění už prakticky pověsil na hřebík.