Filmové premiéry od 3. července - lákavý hororový příběh i válečné drama

2. 7. 2014 - 7:00 | Téma | Vojtěch Karlík

Filmové premiéry od 3. července - lákavý hororový příběh i válečné drama zdroj: tisková zpráva

První červencový týden nabízí jen tři novinky, z nich jedna byla natočena ještě v roce 2013, druhou lze označit za velmi specifický dokument a třetím filmem je horor, který si nezadá s klasikou z osmdesátých let. Přesto není důvod ani tentokrát na kina zanevřít, protože všechny snímky mají něco do sebe a stojí za to je vidět.

Premiéra týdne - Chraň nás od zlého

Eric Bana od dob, kdy se mstil za Izrael ve snímku Mnichov, klesl hodně hluboko, když musí brát role v podřadných hororech. Tuto větu jsem zaslechl v kině, kde jakýsi pár komentoval jeho jméno na plakátu ke snímku režiséra Scotta Derriksona Chraň nás od zlého. Měl jsem chuť zakročit a nebohý pár zpohlavkovat, protože mluvit tak o filmu, za který stojí právě tento filmař. Derrickson není žádný velký umělec, ale na druhou stranu je to poctivý rutinér s velkou zálibou v hororovém žánru. 

chran_nas zdroj: tisková zpráva

A zase ty běsi pekelné z jiné dimenze...

Eric Bana si tentokrát zahrál policistu, který řeší velmi zapeklité a mysteriózní zločiny. Musí se proto spojit s knězem, který je specialistou na vymítací rituály. Vypadá to totiž, že město posedl samotný ďábel. Film jsme zatím neviděli a první reakce jsou však kladné, takže se těšíme.

Arcibiskup Bezák Zbohom

arcibiskup zdroj: tisková zpráva

Dokumentární film o životě někoho, koho zná v České republice jen několik lidí a nasadit o tom ještě film do kin, chce hodně velkou odvahu.

Příběh slovenské katolického kněze je možná na hony vzdálen českému filmovému divákovi, ale věřte nám, že jde o velmi zajímavou postavu, jejíž životní osudy snímek mapuje. Kritici snímek sepsuli, na druhou stranu, pokud vás zajímá Bezákovo story, nenechte se odradit s chutí se podívejte, jak vypadá takové křesťanské píárko.

Běž chlapče běž

bez_chlapce01 zdroj: tisková zpráva

Film naštěstí není jen tklivým příběhem, ale nabízí celkem zajímavý pohled na válku očima malého kluka.

Devítiletý Srulik uteče v roce 1942 z varšavského getta do lesů, kde se spojí s dalšími uprchlými židovskými dětmi a snaží se přežít. Život v těžkých podmínkách jej však přinutí znovu se vrátit do civilizace. Musí se však vydávat za katolického sirotka. Příběh natočil německý režisér Pepe Danquart v roce 2013 a rozhodně je dobře, že se k nám dostal do distribuce.

 

 

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.