Filmová filharmonie ovládla Rudolfinum s programem Star Wars

3. 12. 2021 - 15:17 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Filmová filharmonie ovládla Rudolfinum s programem Star Wars zdroj: tisková zpráva

V sobotu 27. 11. rozezněla Filmová filharmonie Rudolfinum hudbou z hvězdné filmové série Star Wars. Program tvořený skladbami Johna Williamse posluchače přenesl do daleké galaxie a během jednoho večera je provedl hudbou napříč všemi trilogiemi. 

Atmosféra koncertu byla skvělá již od samého začátku. Přímo u vstupu totiž návštěvníky vítala skupina cosplayerů z Rebel Legion - Lion Base a Czech Garrison 501. legie. Zatímco orchestr napjatě vyčkával v předsálí, mohli se návštěvníci vyfotit po boku rytířů Jedi, Stormtroopera nebo dokonce Darth Vadera a vydat se na začátek cesty po předalekých galaxiích ještě před vstupem do sálu.

 Celý program snad nemohl odstartovat jinak, než notoricky známou znělkou 20th Century Fox Fanfare Alfreda Newmana společně s Main Title z Epizody IV. Hlavní téma epizody totiž John Williams napsal ve shodné tónině s Newmanovou znělkou, aby diváka plynule vtáhnul do děje. Nejen na to upozornil po odehrání prvních skladeb moderátor koncertu Daniel Šváb. Po jeho slovech již následoval nerušený poslech první poloviny koncertu, který představil hudbu z původní trilogie. Nechyběly nejznámější kousky ani ikonická témata hlavních postav. Odlehčením uprostřed programu byla jazzová skladba Cantina Band, která publikum hned ze svého úvodu roztančila.

První polovinu uzavřely monumentální skladby Throne Room & End Title z Epizody V. Čekání na druhou polovinu koncertu si poté mohli návštěvníci zpříjemnit sladkým překvapením v podobě čokoládové pralinky Lindt a opět se vyfotit s cosplayery v tematických kostýmech.

Po krátké přestávce čekala natěšené publikum cesta do prequelové i sequelové trilogie. Ve druhé polovině se navíc k orchestru připojil pěvecký sbor, který se představil v snad nejočekávanějších skladbách večera - Duel of the Fates a Battle of the Heroes. Tyto velkolepé skladby střídaly hravé téma The Adventures of Jar Jar nebo romantické Across the Stars. Skvělá dramaturgie koncertu tak nemohla nechat jediného posluchače v poklidu. Po závěrečné skladbě The Jedi Steps and Finale, ve které se sólově představil hornista Mikuláš Koska, diváci odměnili Filmharmonii bouřlivým potleskem ve stoje, za což jim orchestr nadělil dva přídavky. První třešničkou byla veselá Naboo Parade, při které se posluchačům naskytla možnost slyšet členy orchestru nejen hrát, ale také zpívat či vystřídat svůj nástroj za kazoo. Úplným závěrem koncertu pak byly skladba The Rebel Fleet / End Title.

Filmová filharmonie se rozloučila s poděkováním, které patřilo nejen členům orchestru, sboru, dirigentu Josefu Kurfiřtovi a sbormistryni Lence Dandové, ale také všem posluchačům a příznivcům, kteří vytvořili nádhernou a nezapomenutelnou atmosféru.

Dalšími koncerty, na které orchestr v této sezóně zve, jsou koncerty filmové hudby Fantasy (21. 12. 2021), Valentýn (14. 2. 2022) a koncert herní hudby Games (30. 4. 2022). Vstupenky na tyto koncerty jsou k zakoupení na www.filmharmonie.cz.

Zdroje: Inzerce

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Enola Holmes 2 dá už podruhé dohromady slavné detektivní sourozence

Enola Holmes 2 dá už podruhé dohromady slavné detektivní sourozence

27. 9. 2022 | Trailery | Adam Homola

Filmový Sherlock Holmes si momentálně dává menší pauzu, ale částečně ho zastupuje alespoň Henry Cavill v Enola Holmes.
Netflix začíná vábit na pokračování populárního Vyproštění

Netflix začíná vábit na pokračování populárního Vyproštění

26. 9. 2022 | Trailery | Adam Homola

Z prvního Vyproštění z roku 2020 se stal překvapivě obrovský hit, a tak není divu, že se Netflix plácl přes kapsu a hned si objednal dvojku.
Disney představuje svůj nový rodinný animák Divnosvět

Disney představuje svůj nový rodinný animák Divnosvět

23. 9. 2022 | Trailery | Adam Homola

Nové rodinné sci-fi dobrodružství od Disney se blíží, seznamte se s takovou běžnou vesmírnou rodinkou Cladeových.
Black Adam Dwaynea Johnsona pořád vypadá jako solidní průšvih

Black Adam Dwaynea Johnsona pořád vypadá jako solidní průšvih

21. 9. 2022 | Trailery | Adam Homola

Do premiéry Black Adama zbývá už méně než měsíc, a tak Warneři začínají pomalu tlačit na marketing. A ten je s prominutím zoufalý.