Oblíbené téma přilákalo do Rudolfina více než tisíc filmových fanoušků a posluchačů kvalitní symfonické hudby. Již několik týdnů před koncertem byly vstupenky beznadějně vyprodané. FILMharmonie oslavila vstup do nové koncertní sezóny programem filmové hudby SCI-FI již potřetí - tentokrát ale pod taktovkou nového dirigenta, Josefa Kurfiřta.
Prvním bodem programu byla Blízká setkání třetího druhu Johna Williamse. Mrazivý úvod vystřídaly melodické pasáže soundtracku a posluchače tak nalákaly na zbytek večera. Po první skladbě se představil moderátor koncertu - kanadský herec David Nykl, mezi fanoušky sci-fi žánru známý především jako Dr. Zelenka ze seriálu Stargate: Atlantis.
Trojice ukázek z Predátora mohla pro některé posluchače být dost náročná. V této hudbě nejde o nosné melodie, jako spíše o atmosféru - a to poněkud ponurou. O mrazivé uvedení se postaraly zejména bicí nástroje a žestě. Následující Vetřelec napjaté nervy trochu uklidnil, zejména trubkové sólo Václava Kalendy v úvodu skladby, avšak tajemná atmosféra se držela v sále po celou skladbu.
Po posluchačsky náročnějším (a odvážném) začátku, přišla hudba z filmu Kontakt. Úvodní sólo klavíru s mistrně odehraným partem lesního rohu naladilo posluchače na romantickou notu a orchestr předvedl své umění i v této oblasti. Na závěrečnou skladbu první poloviny koncertu z kultovního filmu Matrix se přidal pěvecký sbor pod vedením Lenky Dandové. Ta v úvodu suity zazpívala sólo. Ve chvíli, kdy se k orchestru přidal celý sbor, bylo všem návštěvníkům koncertu jasné, že druhá polovina koncertu bude ještě stát za to.
O přestávce se bylo jako vždy možné vyfotit s cosplayery. Hlavními aktéry byli tentokrát dva predátoři, dále postavy z filmů Star Wars a Star Trek. Kostýmované postavy jsou pro návštěvníky vždy příjemným zpestřením a dokreslily tak sci-fi atmosféru koncertu.
Ve druhé polovině vystupoval sbor spolu s orchestrem ve většině skladeb. Program odstartovala epická skladba z filmu Den nezávislosti, která všechny naprosto připoutala k sedačkám. Nádherná hudba se snadno zapamatovatelnými melodiemi by klidně mohla být vrcholem koncertu, ale ředitel a dramaturg orchestru Matěj Lehár ji zvolil jako úvodní skladbu druhé části koncertu a udělal dobře. Monumentalita provedení se držela v sále až do konce koncertu a spolu s jednotlivými skladbami stoupala i síla potlesku publika.
Dobrodružný Jurský svět vystřídala skladba Arrival to Earth z filmu Transformers, kde se představil samostatně mužský sbor. Ze série Star Trek zazněla skladba The Enterprise, následovala suita z filmu Star Trek: Do temnoty. Vrcholem večera byla samozřejmě sága Star Wars. V oficiální části programu po rozloučení moderátora zazněly dvě kultovní skladby: Duel of the Fates a Battle of the Heroes, které rozhodně nenechaly posluchače v klidu a vyžádaly si bouřlivý potlesk. Velkou zásluhu na něm měl rozhodně sbor, bez kterého si tyto skladby nelze ani představit. Zpěváci suverénně vystřihli Duel of the Fates a neméně přesvědčivě si vedli i v Battle of the Heroes. Dodali tak koncertu pomyslnou hvězdnou tečku.
Po závěrečných ovacích ve stoje následovaly tři přídavky: Imperial March ze Star Wars, ukázka z Avengers a samozřejmě Stargate Atlantis, která potěšila především fanoušky moderátora “Dr. Zelenky”.
Další koncert Filmové filharmonie se bude konat na Valentýna, tedy 14. 2. 2020 a tématem budou romantické filmy. Na své si přijdou nejen milovníci svátku zamilovaných, ale samozřejmě všichni příznivci filmové hudby. Následovat bude koncert 26. 4. s tématem Western. Vstupenky je možné zakoupit již nyní na webových stránkách orchestru www.filmharmonie.cz