Film Talisman rozesmál publikum v Benátkách a dočkal se potlesku

6. 9. 2010 - 8:30 | Téma | red

Film Talisman rozesmál publikum v Benátkách a dočkal se potlesku zdroj: tisková zpráva

Dvě hvězdy francouzského filmu, Catherine Deneuvová a Gérard Depardieu, jsou protagonisty komedie francouzského režiséra Françoise Oznona Potiche (Talisman), která při sobotním promítání na 67. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Benátkách vyvolávala bouře smíchu a potlesk.

Film odehrávající se v roce 1977 pojednává o tom, jak manželka majitele továrny na deštníky, který byl postižen infarktem, převrátí vše naruby, když převezme vedení podniku. V té době bylo úkolem žen střední třídy především bdít nad domácností.
"Od té doby se postavení žen zlepšuje, ale pomalu," řekla tisku Catherine Deneuve, "i když jsou i dnes rozdíly v přístupu k mužům a ženám, zvláště pokud jde o mzdy."

Deneuve ve filmu zpívá, tančí, směje se a rozesmává publikum. "Nejsem komická herečka, mám tento žánr velmi ráda, ale je to těžké," svěřila se francouzská hvězda. Gérard Depardieu zde vystupuje v roli komunistického poslance.

François Ozon, který se prý inspiroval komediemi Louise de Funese s Claude Gensace, prohlásil, že je překvapen, že pro soutěž o Zlatého lva byla vybrána komedie, často považovaná za jakýsi nižší žánr. "Ve Francii mají lidé komedie rádi, ale neváží si jich," uvedl.
Další film, který byl uveden v sobotu, byla La Passione (Vášeň) Carla Mazzacuratiho, která nabízí podle jeho vyjádření "úvahu o strachu z tvorby a omezení, která z toho vyplývají". Mazzacurati ve svém snímku nabízí galerii portrétů bytostí, jež jsou pro svou sensibilitu vystaveny těžkostem života více než jiní. "Někdy je to k smíchu, ale mě to především dojímá," řekl autor.

Třetím sobotním soutěžním filmem byl poetický snímek Alexeje Fedorčenka Ovsjanki (Tiché duše).

Benátský festival dnes nabídne film Post Mortem chilského režiséra Pabla Larraina, Meek's Cutoff Američana Kellyho Reichardta či Detective Dee and the mystery of Phantom Flame (Detektiv Dee a záhada Fantomova plamene) Tsui Harka z Číny.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.