Film Talisman rozesmál publikum v Benátkách a dočkal se potlesku

6. 9. 2010 - 8:30 | Téma | red

Film Talisman rozesmál publikum v Benátkách a dočkal se potlesku zdroj: tisková zpráva

Dvě hvězdy francouzského filmu, Catherine Deneuvová a Gérard Depardieu, jsou protagonisty komedie francouzského režiséra Françoise Oznona Potiche (Talisman), která při sobotním promítání na 67. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Benátkách vyvolávala bouře smíchu a potlesk.

Film odehrávající se v roce 1977 pojednává o tom, jak manželka majitele továrny na deštníky, který byl postižen infarktem, převrátí vše naruby, když převezme vedení podniku. V té době bylo úkolem žen střední třídy především bdít nad domácností.
"Od té doby se postavení žen zlepšuje, ale pomalu," řekla tisku Catherine Deneuve, "i když jsou i dnes rozdíly v přístupu k mužům a ženám, zvláště pokud jde o mzdy."

Deneuve ve filmu zpívá, tančí, směje se a rozesmává publikum. "Nejsem komická herečka, mám tento žánr velmi ráda, ale je to těžké," svěřila se francouzská hvězda. Gérard Depardieu zde vystupuje v roli komunistického poslance.

François Ozon, který se prý inspiroval komediemi Louise de Funese s Claude Gensace, prohlásil, že je překvapen, že pro soutěž o Zlatého lva byla vybrána komedie, často považovaná za jakýsi nižší žánr. "Ve Francii mají lidé komedie rádi, ale neváží si jich," uvedl.
Další film, který byl uveden v sobotu, byla La Passione (Vášeň) Carla Mazzacuratiho, která nabízí podle jeho vyjádření "úvahu o strachu z tvorby a omezení, která z toho vyplývají". Mazzacurati ve svém snímku nabízí galerii portrétů bytostí, jež jsou pro svou sensibilitu vystaveny těžkostem života více než jiní. "Někdy je to k smíchu, ale mě to především dojímá," řekl autor.

Třetím sobotním soutěžním filmem byl poetický snímek Alexeje Fedorčenka Ovsjanki (Tiché duše).

Benátský festival dnes nabídne film Post Mortem chilského režiséra Pabla Larraina, Meek's Cutoff Američana Kellyho Reichardta či Detective Dee and the mystery of Phantom Flame (Detektiv Dee a záhada Fantomova plamene) Tsui Harka z Číny.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.