Film Talisman rozesmál publikum v Benátkách a dočkal se potlesku

6. 9. 2010 - 8:30 | Téma | red

Film Talisman rozesmál publikum v Benátkách a dočkal se potlesku zdroj: tisková zpráva

Dvě hvězdy francouzského filmu, Catherine Deneuvová a Gérard Depardieu, jsou protagonisty komedie francouzského režiséra Françoise Oznona Potiche (Talisman), která při sobotním promítání na 67. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Benátkách vyvolávala bouře smíchu a potlesk.

Film odehrávající se v roce 1977 pojednává o tom, jak manželka majitele továrny na deštníky, který byl postižen infarktem, převrátí vše naruby, když převezme vedení podniku. V té době bylo úkolem žen střední třídy především bdít nad domácností.
"Od té doby se postavení žen zlepšuje, ale pomalu," řekla tisku Catherine Deneuve, "i když jsou i dnes rozdíly v přístupu k mužům a ženám, zvláště pokud jde o mzdy."

Deneuve ve filmu zpívá, tančí, směje se a rozesmává publikum. "Nejsem komická herečka, mám tento žánr velmi ráda, ale je to těžké," svěřila se francouzská hvězda. Gérard Depardieu zde vystupuje v roli komunistického poslance.

François Ozon, který se prý inspiroval komediemi Louise de Funese s Claude Gensace, prohlásil, že je překvapen, že pro soutěž o Zlatého lva byla vybrána komedie, často považovaná za jakýsi nižší žánr. "Ve Francii mají lidé komedie rádi, ale neváží si jich," uvedl.
Další film, který byl uveden v sobotu, byla La Passione (Vášeň) Carla Mazzacuratiho, která nabízí podle jeho vyjádření "úvahu o strachu z tvorby a omezení, která z toho vyplývají". Mazzacurati ve svém snímku nabízí galerii portrétů bytostí, jež jsou pro svou sensibilitu vystaveny těžkostem života více než jiní. "Někdy je to k smíchu, ale mě to především dojímá," řekl autor.

Třetím sobotním soutěžním filmem byl poetický snímek Alexeje Fedorčenka Ovsjanki (Tiché duše).

Benátský festival dnes nabídne film Post Mortem chilského režiséra Pabla Larraina, Meek's Cutoff Američana Kellyho Reichardta či Detective Dee and the mystery of Phantom Flame (Detektiv Dee a záhada Fantomova plamene) Tsui Harka z Číny.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.