Film Na sv. Valentýna byl nejnavštěvovanějším snímkem o víkendu zamilovaných

- Téma autor: red

Nejvíce navštěvovaným snímkem víkendu zamilovaných v severoamerických kinech byla romantická komedie Na sv. Valentýna, která vydělala 52,4 milionu dolarů.

Film z dílny veterána romantických filmů, režiséra Garryho Marshalla, kterého proslavily takové snímky jako Pretty Woman nebo Nevěsta na útěku, vypráví deset různých příběhů v Los Angeles. Ty se odehrají při svátku zamilovaných...

Přestože se snímek hemží hvězdami včetně Julie RobertsovéJessiky Albaové, Ashtona Kutchera nebo Jamieho Foxxe, srdce kritiků nezlomil. Označují ho za snímek vhodný spíš jen na rande. "Uvést do kin o valentýnském víkendu snímek s názvem Na sv. Valentýna sice není nijak zvlášť sofistikované, ale skvěle to zafungovalo," řekl nicméně Paul Dergarabedian pro server Hollywood.com.

Na druhé místě za valentýnským snímkem se umístila další novinka, fantasy film Percy Jackson: Zloděj blesku, která vydělala 31,1 milionu dolarů. Těsně za ním skončil thriller Vlkodlak, obsazený Beniciem del Torem, Anthonym Hopkinsem a Emily Bluntovou. Snímek zasazený do prostředí viktoriánské Anglie, kde se dějí záhadné vraždy, vydělal 30,6 milionu USD . Bramborovu medaili o víkendu vybojoval sci-fi velkofilm Avatar, za něj diváci za uplynulé tři dny zaplatili 22 milionů dolarů. Snímek, který je nejvýdělečnějším filmem historie, tak svým tvůrcům vynesl celosvětově už celkem 2,35 miliardy dolarů. 
První pětici nejnavštěvovanějších snímků zakončuje romantický film Milý Johne, který vydělal 15,3 milionu USD.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.